Destiny 2: Upadek Światła – Maksymalny Poziom Mocy – Limity, jak zwiększać


Po wprowadzeniu Destiny 2: Upadek Światła, rozszerzenia, które podnosi limit poziomu i wymagania wstępne dla niektórych aktywności na wysokim poziomie, takich jak nocne szturmy lub rajdy, ten artykuł wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o podnoszeniu poziomu Mocy.

Pewnie zastanawiasz się, jak działa Power Level (Poziom Mocy) w Destiny 2. Ilość obrażeń, które zadajesz i jak cierpisz od obrażeń z powodu wrogów, zależy od Twojego poziomu mocy, który jest wartością liczbową. Im wyższy poziom mocy, tym więcej obrażeń zadajesz, a mniej obrażeń otrzymujesz. Oprócz zadawania obrażeń pamiętaj, że każda aktywność w grze ma określony poziom Mocy, a będziesz działać lepiej, gdy będziesz blisko lub powyżej tego poziomu.

Każdy gracz i wróg ma poziom Mocy, a poziomy te są porównywane. Twój ogólny poziom mocy jest obliczany poprzez uśrednienie poziomu mocy twojego wyposażenia i wszelkich dodatkowych poziomów sezonowych artefaktów.

Tak zwany soft cap, hard cap i pinnacle cap to różne limity poziomów mocy, których Destiny 2 używa, aby rozłożyć twój postęp w zakresie sprzętu. Musisz zmieniać swoje priorytety co tydzień, aby awansować, ponieważ każdy z tych limitów oznacza próg, powyżej którego niektóre rodzaje misji nie będą już podnosić twojego poziomu Mocy. Ten poradnik może Ci w tym pomóc.

Średni poziom Mocy twojego wyposażenia również zyskuje sezonowy poziom artefaktu. W ten sposób możesz osiągnąć poziomy powyżej limitu Pinnacle lub Max. Rozgrywka w ciągu sezonu zwiększy poziom twojego artefaktu, a na koniec sezonu zostanie on zresetowany i otrzymasz nowy artefakt. Nagrody z zadań dziennych i tygodniowych to idealna opcja, jeśli chcesz szybko awansować, ponieważ oferują one jedne z najłatwiejszych i najszybszych PD w grze.

DESTINY 2 MAKSYMALNE POZIOMY

W Destiny 2 dostępne są trzy limity poziomów: szczytowy, potężny i miękki. Te pułapy dla Lightfall to:

 • Soft Cap: 1750
 • Hard Cap: 1800
 • Pinnacle Cap: 1810

Poniżej omówimy każdy próg poziomów.

DOSTĘP DO SOFT CAP

W Destiny 2 limit miękki to 1750. Znaczenie „miękkiego limitu” Oznacza to, że wszystko i wszystko może podnieść Twój poziom Mocy, aż osiągniesz poziom Mocy 1750. Wszystko, co dla ciebie wypadnie, będzie miało trochę więcej Mocy niż twój obecny poziom Mocy, niezależnie od tego, czy będą to niebieskie śmieci, czy nagrody za aktywność. Nie uzyskasz niebieskich przedmiotów po dotarciu do miękkiego poziomu.

Najłatwiejszym podejściem do osiągnięcia miękkiego limitu jest po prostu granie w grę, ponieważ zawsze otrzymasz sprzęt z tym poziomem Mocy, bez względu na to, co zrobisz.

Rozważcie rozegranie legendarnej kampanii, jeśli chcecie szybko przekroczyć limit w Lightfall. Po ukończeniu zapewni ci stały sprzęt na poziomie mocy 20 ponad soft capem (1770). Jest to jednak trudne, zwłaszcza dla początkujących graczy, więc kiedy przyzwyczaisz się do gry, pomyśl o zmianie poziomu trudności na inny.

DOSTĘP DO STRONG GEAR CAP

Hard Cap w Destiny 2 to 1800, dlatego między 1750 a 1800 możesz podnieść swój poziom Mocy tylko poprzez wykonywanie zadań, które nagradzają Potężnym lub szczytowym sprzętem.

Działania i zadania w Lightfall, o których do tej pory wiadomo było, że upuszczają potężny sprzęt, obejmują:

 • ukończenie ośmiu zadań sprzedawcy dla Banshee, Gambitu, Straży Przedniej i Tygla (+1 moc)
 • Wyzwanie nocnego szturmu co tydzień (+1 moc)
 • Nagrody za stopnie Gambitu, Straży Przedniej, Tygla i Banshee (+1 Mocy)
 • Trzy (+2 Mocy) serie Dares of Eternity
 • Najlepsze i egzotyczne engramy, które sporadycznie wypadają (wartość mocy do ustalenia)

Powinieneś przechowywać wszystkie swoje potężne nagrody do momentu osiągnięcia 1800, jeśli chcesz być tak wydajny, jak to tylko możliwe — być może na jeden dzień rajdu. W każdym tygodniu jest tylko określona liczba zrzutów Potężnych skarbów, więc nie chcesz ich marnować, skoro wciąż możesz awansować z nieograniczonych nagród.

JAK DOSTAĆ SIĘ DO MAKSYMALNEGO LIMITU MOCY

Maksymalny szczytowy poziom w Destiny 2 to 1810, dlatego zdobywanie nagród szczytowych to jedyny sposób na podniesienie poziomu Mocy między 1800 a 1810. Ilość nagród szczytowych jest ograniczona co tydzień, podobnie jak nagrody Potężne, więc jeśli chcesz zdobyć jak najwięcej z nich, poczekaj z ich zebraniem, aż osiągniesz moc 1800.

Działania związane ze zrzutami sprzętu Pinnacle, które zaobserwowano do tej pory w Lightfall, obejmują:

 • Nagrody i zlecenia od Hawthorne (sprzedawca klanowy) (+1 moc)
 • Trzy gry Crucible i trzy gry Gambit
 • Dopasowanie cotygodniowego aktualnego żywiołu z trzema Szturmami Straży Przedniej (+1 moc)
 • The Root of Nightmares, najnowszy najazd (dostępny od 10 marca po resecie) (+2 do mocy)
 • Iglica Obserwatora, najnowszy loch (+2 Mocy)
 • Zdobądź podczas nocnego szturmu 100 000 mocy +2
 • Zdobądź 25 000 punktów w Dares of Eternity +2 do mocy
 • Zawody Żelaznej Chorągwi (gdy wydarzenie jest aktywne) (+2 Mocy)
 • Ostatnia walka w każdym rajdzie i lochu (wartość mocy do ustalenia)

Ważne jest, aby pamiętać, że oszczędzanie Pinnacles jest bezużyteczne, jeśli nie będziesz mieć 1800 na tej postaci do końca tygodnia. Radzimy po prostu zdobyć wszystkie Potężne nagrody dla postaci przed podjęciem zadań Pinnacle.

KIEDY NAJLEPIEJ OTWIERAĆ ENGRAMY W DESTINY 2?

Powinieneś oddawać Engramy, gdy tylko je otrzymasz, aż do osiągnięcia limitu Potężnej Mocy. Ponieważ ich Siła nie wzrasta wraz z Twoim poziomem Mocy, są one traktowane jako +1 Potężne nagrody od momentu ich wypadnięcia. Zasadniczo zmarnujesz Prime Engram, jeśli będziesz awansować bez zwracania go. Zwykle warto zrobić sobie krótką przerwę na odszyfrowanie engramu, jeśli masz problemy podczas rajdu i go otrzymałeś.

Co więcej, w Destiny 2 stosowane jest wyrównywanie miejsc, co oznacza, że ekwipunek spada w zależności od aktualnego średniego poziomu Mocy na miejsce. Ten system ma wadę polegającą na tym, że niektóre miejsca na sprzęt mogą pozostawać w tyle. Podczas gdy Płaszcz Łowcy może utknąć na poziomie 1720, a hełm na poziomie 1728, całkowity poziom może wynosić 1725.

Staraj się utrzymywać swoje rzeczy w odległości kilku poziomów Mocy od siebie, zbierając przedmioty, które spadają „przy mocy”, aby jak najlepiej wykorzystać swoje Potężne i Szczytowe Engramy. „At Power” oznacza, że sprzęt obniża się przy obecnym średnim poziomie Mocy, co może pomóc w podniesieniu niektórych przedmiotów, które są opóźnione (zwiększenie Płaszcza do 1725 i podniesienie ogólnej średniej bez korzystania z cotygodniowej Potężnej lub Szczytowej nagrody). Może to podnieść ogólny poziom mocy i poprawić moc twoich potężnych i szczytowych nagród.

Szczytowy lub Potężny Engram może upuścić hełm mocy +2, jeśli twój pancerz nie jest zrównoważony, co byłoby marnotrawstwem, ponieważ jest już w twoim najlepszym slocie. Uważaj na sprzęt, który pozostaje w tyle, ponieważ wiele aktywności na playlistach, w tym Szturmy, Gambit i Tygiel, powoduje upuszczenie towarów „przy mocy”.

JAK SZYBKO DOSTAĆ SIĘ DO NAJWYŻSZEGO POZIOMU W DESTINY 2

Jeśli nie chcesz maksymalizować swojej mocy, po prostu zagraj w grę i baw się dobrze. Istnieje kilka najlepszych praktyk, które należy wziąć pod uwagę dla tych, którzy chcą jak najszybciej awansować, przygotowując się do rajdu lub innych wydarzeń w fazie końcowej.

Sugerowany poziom mocy to 1780, jeśli zamierzasz ukończyć nowy najazd w Lightfall za pierwszym podejściem. Aby to zrobić, możesz po prostu zagrać w legendarną kampanię i zdobyć te poziomy Mocy w ciągu pierwszych kilku tygodni. Ten rajd powinien być porównywalny do The Witch Queen pod względem poprzednich rajdów, które miały prostszy poziom mocy niż inne.

Pamiętaj, że Destiny 2: Lightfall będziemy ogrywać na naszym kanale YouTube. Zobacz także podsumowanie historii z Destiny 2.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Age of Darkness: Final Stand - Pierwsze wrażenia z wersji Wczesnego dostępu!
Następny Ujawniono minimalne wymagania PC dla otwartej bety Diablo 4