Diablo 2: Resurrected – Która klasa jest najlepsza? – Poradnik Klasy postaci


Diablo 2: Resurrected pozwoli nam wcielić się w szereg klas różnych bohaterów, gdzie każdy z nich będzie posiadać inne umiejętności specjalne oraz styl gry. Która z tych klas jest najlepsza?

Wielu z nas długo czekało na powrót jednej z najlepszych (o ile nie najlepszej) gry od studia Blizzard. Wszyscy pamiętamy, że kiedyś Blizzard robił dobre gry, które na nowo definiowały rozgrywkę i ustawiały trendy na długie lata. Przecież gatunek hack and slash, tak popularny dzisiaj, został spopularyzowany właśnie przez Diablo oraz Diablo 2 i to właśnie po nim powstawały kolejne, jak to się mówiło Klony Diablo. Dlatego gracze szturmem wrócą do świata Sanktuarium by ponownie zawalczyć z Wielkim Złem. A pamiętacie, które klasy były mocniejsze, a które słabsze? Które z nich posiadały jaki styl gry oraz jakie cechy je wyróżniały? Poniżej lista postaci posortowanych w kolejności od najsilniejszej do najsłabszej. Oczywiście jest to tylko subiektywne zestawienie oparte na moich wieloletnich doświadczeniach z Diablo 2 i wiele zależy od finalnych buildów. Po za tym to, że jakaś klasa w Diablo 2: Resurrected jest słaba, nie znaczy że jest nudna. O czym zresztą wspomnę na samym końcu tego zestawienia.

Diablo 2 Resurrected Paladyn

Paladyn

Peleton rozpoczyna oczywiście Paladyn i nikt nie jest zaskoczony. Bardzo silna klasa posiadająca szereg potężnych i kultowych buildów (it’s hammer time babe). Klasa wybitnie skuteczna solo dzięki różnym wzmocnieniom ataku, w party dzięki aurom oraz na PvP dzięki potężnym odpornościom i przeżywalności. Paladyn to chodzący czołg najeżony groźnymi działami, podobnie jak Warhammerowski Baneblade. Jeszcze co skurczybyka nie ruszysz, to zostawi za sobą spaloną ziemię. Tą właśnie klasą zrobimy też pierwsze przejście gry na naszym kanale. Ale bez marudzenia, wybraliście ją Wy w ankiecie (ja chciałem grać inną klasą), chociaż nie powiem, że masakra jaką robi po drodze Paladyn jest niesamowita, a rozgrywka prosta i przyjemna. Zresztą, spójrzcie na poniższy filmik z bety, gdzie grałem Paladynem na Playstation 5.

Nekromanta

Pewnie wielu z Was jest oburzona tym, że to nie Nekromanta zajął pierwsze miejsce. W sumie sam się trochę wahałem, ale jednak niesamowita przeżywalność oraz wszechstronność paladyna przeważyła. Nekromanta oczywiście słynie z przywoływania całych hord potworów do pomocy. Wszelkiej maści szkielety powstające ze zwłok pokonanych wrogów oraz potężne golemy, które możemy tworzyć z przedmiotów. Nekromanta słynie też z klątw załamujących całe hordy wrogów i wreszcie oczywiście potrafi wysysać życie z przeciwników sprawiając, że jest niesamowicie trudny do zabicia nawet po przebiciu się przez hordy wrogów.

Diablo 2 Resurrected Czarodziejka

Czarodziejka

Czarodziejka w Diablo 2: Resurrected jest typową przedstawicielką tak zwanego glass canon, czyli konfiguracji postaci, w której całą obronę przekłada się na atak. Czarodziejka jednak dzięki swoim różnym szkołom magicznym jest w stanie korzystać między innymi z magii lodu, która jest w stanie kontrolować ruch całych hord wrogów. A nawet jeżeli ktoś jakimś cudem przetrwa potężne zawieruchy i podejdzie do czarodziejki, to ta bez problemu użyje teleportacji by uciec po za zasięg lub też osłoni się magiczną tarczą, która sprawi że obrażenia będą pochłaniać potężne zapasy many czarodziejki, zamiast niewielkiej puli punktów życia. Oprócz tego czarodziejka korzysta z magii ognia oraz błyskawic, jednak najczęściej pojawia się właśnie jako lodowa czarownica.

Diablo 2 Resurrected Amazonka

Amazonka

Diablo 2: Resurrected posiada też klasę hybrydową, która pozwala zarówno walczyć w zwarciu, jak i skutecznie walczyć na dystans albo też łączyć obie techniki. Najczęściej jednak spotyka się Amazonki walczące na dystans, za pomocą włóczni lub też oszczepu. Posiada niesamowicie skuteczną umiejętność pozwalającą rozszczepiać strzały, a także wezwie na pomoc Valkirię, która przejmie na siebie obowiązek walki w zwarciu z nadchodzącymi przeciwnikami. Posiada szereg umiejętności zwiększających przeżywalność i dającą szansę na uniknięcie ataku – rozwinięcie trzech umiejętności w pełni daje 37% szansy uniknięcia każdego ataku w zwarciu oraz 45% szansy uniknięcia ataku dystansowego. Jeszcze co wrogowie muszą uniknąć deszczu strzał, by zbliżyć się do Amazonki, to i tak nie są w stanie jej trafić.

Diablo 2 Resurrected Barbarzynca

Barbarzyńca

Barbarzyńca jest prostą jak cep postacią w Diablo 2: Resurrected. Posiada szereg umiejętności poprawiających różne statystyki oraz dających ciekawe możliwości przy walce w zwarciu – dzięki odpowiednim umiejętnościom jest w stanie bić dwóch wrogów na raz lub też rzucić w przeciwników swoją bronią, dając mu niejako możliwość skutecznej walki dystansowej. Barbarzyńcy są lubiani w drużynach dzięki umiejętnościom Battle Order zwiększającego wszystkie parametry towarzyszy, a pozostałe krzyki poprawią inne statystyki lub też wpłyną na wrogów, sprawiając nawet, że uciekną w popłochu. Barbarzyńca jest jednak dosyć prostą postacią i przez to nie posiada szeregu udogodnień, które posiadają inne klasy. Dlatego też wypadł tak nisko.

Diablo 2 Resurrected Assasynka

Zabójczyni

Z drugiej jednak strony, Zabójczyni w moim odczuciu uchodzi za najbardziej przekombinowaną postać w Diablo 2: Resurrected. Posiada umiejętności przywołań swoich cieni, podobnie zresztą jak jej wersja w Diablo 3 oraz stawiania różnorakich pułapek. Posiada szereg wzmocnień do broni jak na przykład trucizna, która raczej nie sprawdza się w grze przy sytuacji, kiedy chcemy zabijać wrogów szybko, a nie ich wymęczyć toksynami. Jej najciekawszą opcja są strzelające pułapki, które jednak zostawiają najwięcej do życzenia, zwłaszcza jeżeli spojrzymy na skuteczność nieumarłych hord Nekromanty lub też potężnej Walkirii Amazonki. W moim odczuciu Zabójczyni jest najmniej interesującą postacią. Dlaczego więc zajmuje przedostatnie miejsce?

Druid

Druid w Diablo 2: Resurrected jest tym, co można opisać „rozum mówi jedno, a serce coś innego”. Podobnie jak Zabójczyni, jest zlepkiem różnych cech innych klas postaci, jednak jednocześnie jest dla mnie najbardziej klimatyczną postacią. Możliwość przemiany w wilkołaka/niedźwiedziołaka robi robotę, a biegnąca za nami sfora także się przydaje. Plączący się za nami bluszcz uzupełnia nasze zapasy, a dodatkowa magia żywiołów pozostawi zniszczone hordy wrogów. To wszystko brzmi atrakcyjnie, jednak specjalizacja przez ten rozstrzał umiejętności jest trochę trudna, przez co Druid odstaje od innych klas, zwłaszcza przy grze na najwyższym poziomie trudności. Granie Druidem sprawia mi masę frajdy, ale mam wrażenie że ta klasa nie jest zbalansowana tak jak poprzednie. Albo inne klasy są zbyt słabo zbalansowane i przez to zbyt potężne.

Podsumowanie – którą klasę wybrać w Diablo 2: Resurrected?

Tak o to prezentuje się przekrój postaci oraz ich klas w Diablo 2: Resurrected. Oczywiście, ponownie podkreślam, jest to tylko moje subiektywne zdanie i jestem pewien, że znajdą się gracze będący w stanie wycisnąć więcej mocy z grania daną klasą (chociaż i tak paladyn op). Dajcie koniecznie znać w komentarzu jaką klasą macie zamiar grać na początku, bo nie oszukujmy się – wielu z nas będzie grę kończyć wiele razy i nim się spostrzeżemy, cała lista postaci zostanie zapełniona naszymi bohaterami. Bo jak inaczej grać w Diablo 2: Resurrected, prawda?

Poprzednio Co obejrzeć w weekend? Netflix, HBO Go i kino we wrześniu
Następny Mur Hadriana - recenzja - dziecko Paladynów i Rzuć na Tacę