Dobre inserty oszczędzają czas i pozwalają cieszyć się grą szybciej i łatwiej. Insert do Diuna Imperium od e-Raptor robi dokładnie to. Zobaczmy w jaki sposób.

Budowa i pojemność

Insert mieści grę podstawową i przygotowany jest pod karty z koszulkami. Składa się z 6 elementów które szybko się budują i elegancko wchodzą na miejsce. Posiadam wersje z nadrukiem UV, który bardzo ładnie wygląda i robi odrobinę klimatu już przy wyjmowaniu gry z pudełka. Musze jednak stwierdzić, że czernie nie są do końca czarne i mają drobne odpryski psujące efekt czarnej dziury.

 

Budowa całości zajęła około 30 minut, klej nie był zupełnie potrzebny, bo e-Raptor już od dawna robi wszystko na zatrzaskach.

Omówienie elementów

Cztery pudełka na komponenty graczy oraz karty

Cztery małe pudełka z klapką które mieszczą wszystko, czego potrzebuje każdy gracz. Drewienka lądują w środku, domykamy je z góry ruchomą klapką, a na nią kładziemy karty. Pudełka są jak najbardziej używane podczas gry jak pojemniki na surowce i nasze kubiki, więc ich charakter jest podwójny. Klapka nie trzyma się na zatrzask, więc można obawiać się o jej wysunięcie, ale podczas przechowywania układamy je do ścianek pudełka gry i przykrywamy dużą tacką, co zabezpiecza całość przed lataniem.

Diuna Imperium pojemniki graczy

Tacka na surowce

Zamykane pudełko na surowce ma przedziałki na wszystkie drewniane surowce występujące w grze. Podczas rozgrywki może pełnić rolę głównego magazynu, tylko przy większych paluchach można mieć odrobinę kłopotów z wydobyciem malutkich kubików. Na zamknięciu można położyć karty bohaterów. Funkcja porządkowa oraz grywalna.

Diuna Imperium pojemnik na surowce
Diuna Imperium pojemnik na surowce

Tacka na karty

Wielka tacka na karty posiada komory na wszystkie karty z gry w koszulkach poza kartami graczy, te już mają swoje miejsce w oddzielnych pudełkach. Tacka sortuje dostępne karty na rodzaje i ułatwia szybkie przygotowanie gry. W samej rozgrywce już brać udziału nie może, bo jest po prostu za duża. Żebra komór są tak obniżone w środku, że mieszczą plansze do gry, przez co pudełko dokładnie się domyka i nic nie wystaje.

Diuna Imperium duża tacka

Podsumowanie

Insert Diuna Imperium firmy e-Raptor przyśpiesza rozkładanie i składanie gry. Główna tacka na karty jest duża, ale pełni świetnie swoją funkcję porządkową i daje bardzo łatwy dostęp do swojej zawartości. Pudełka graczy przyśpieszają rozpoczęcie gry oraz w niej pomagają, a tacka surowców robi za dobry magazyn główny.

 

Insert można kupić tutaj

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Jakie towarzyskie gry planszowe będą najlepsze?
Następny Diablo 2 Resurrected - Kostka Horadrimów i Receptury - Poradnik