Dlaczego Grimoire of Souls to ważna rzecz dla Castlevanii?


Konami jest jednym z większych producentów gier na świecie. Firma ta zyskała swoją renomę i markę już bardzo dawno temu, a teraz zmaga się z lekkimi problemami. Nowe gry nie cieszą się aż tak wysoką popularnością, żeby firma mogła zarabiać i wydawać kolejne produkcje niczym na taśmie w fabryce, jak choćby Ubisoft czy działy odpowiedzialne za kasyno automaty. Czy Castlevania: Grimoire of Souls uratuje firmę? Czy będzie to prawdziwy hit? Jak wiele może na tym zyskać marka? Te pytania nurtują chyba każdego.

Gra mobilna uratuje Konami?

Firma pod względem finansowym nie ma się najlepiej. Od 2015 roku przestali oni wydawać nowe gry i skupili się głównie na remasterach i dodatkach do już istniejących produktów. Samo Castlevania: Grimoire of Souls wyszło na rynek w 2019 roku, lecz już rok później zostało ono całkowicie usunięte. Teraz nagle dostaliśmy ogłoszenie, że produkcja pojawi się w Apple Arcade i to w dodatku na wyłączność. Powrót Grimoire of Souls to nie tylko nowa gra w uniwersum, ale również swojego rodzaju nadzieja na przyszłość. Konami mocno liczy na produkcję, gdyż może ona przywrócić firmę do łask.

Wydanie gry tylko na Apple Arcade to swojego rodzaju minus. Na świecie jest wiele osób, które z chęcią zagrałyby w te produkcje, jednak telefon bez systemu iOS im to uniemożliwia. Problem jednak nie jest tak duży w państwach, gdzie to właśnie urządzenia od Appla cieszą się znacznie większą popularnością. Do tego typu krajów należy między innymi USA, Kanada oraz Wielka Brytania. Bez trudu zatem znaleźć tam potencjalnych odbiorców. Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja przeznaczona jednocześnie na urządzenia z Androidem i iOSem zapewne stałaby się hitem sprzedażowym.

Nowe gry są na horyzoncie?

Fani Konami od lat czekają na reaktywacje takich serii jak Metal Gear i Silent Hill. Tymczasem w czerwcu ubiegłego roku firma ogłosiła, że jest na etapie produkcji gry z serii side-scrollowych strzelanek, Contra Returns, a planowany tytuł będzie przeznaczony na urządzenia mobilne. Stąd też Castlevania: Grimoire of Souls było aż tak niespodziewane.

Konami zatem nie porzuciło wszelkich nadziei i wciąż ma wiarę w lepsze jutro. Jeśli dwa nowe tytuły okażą się hitem, to zapewne będziemy mogli się spodziewać nowych gier mobilnych, a przy dobrych wiatrach może nawet czegoś na konsole.

Niepocieszeni zostają wciąż gracze konsolowi, którzy nie mogą się doprosić Konami o kolejne gry w ich ulubionych franczyzach. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, co stoi na przeszkodzie, lecz możemy się domyślać, że chodzi o pieniądze. Rynek gier mobilnych jest znacznie większy od konsolowego, co przekłada się na większe grono odbiorców i na większe potencjalne zarobki. W kryzysowej sytuacji chwytasz się wszystkiego co popadnie, a dobro graczy i ich błagania spadają na drugi plan. Stąd też raczej w ciągu najbliższych lat nie ujrzymy żadnych konsolowych gier od Konami.

Kiedy premiera Castlevania: Grimoire of Souls?

Aktualnie wiemy jedynie, że gra na pewno pojawi się na urządzeniach z systemem iOS za pośrednictwem Apple Arcade. Nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery. Ta najpewniej zostanie podana, gdy wszystkie prace nad produkcją zostaną ukończone. To właśnie wtedy zacznie się etap promocji, gdzie z pewnością firma ogłosi datę wydania.

Gra Grimoire of Souls oferuje ponowne zanurzenie się w klasyczny świat Castlevanii oraz celebrację oryginalnej historii. Warto również dodać, że produkcja będzie oferować tryb multiplayer, na który składać się będą warianty rozgrywki oparte na kooperacji lub drużynowej rywalizacji. Możliwość grania wraz ze znajomymi jest niesamowicie dobrym i potrzebnym aspektem. Zapewne ściągnie to wiele osób, które ulegną namową przyjaciół i wciągną się w świat Castlevanii.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Ghost of Tsushima Wyspa Iki - Skutek Straty, Wierch Saruiwa [Wersja reżyserska PS5]
Next Humankind - niezwykle ciekawa odpowiedź na Sid Meier’s Civilization