Dragon Age: Absolution – nowy serial animowany Netflix – nadchodzi w grudniu


Po raz pierwszy usłyszeliśmy plotki o serii Dragon Age Netflix w zeszłym roku, a teraz marzenie wielu fanów zostanie w końcu zrealizowane. Dragon Age: Absolution to nowy serial animowany Netflix, którego akcja toczy się w świecie fantasy popularnej serii BioWare – i ukaże się już w grudniu.


Zapowiedziany w ostatnim dniu Netflix Geeked Week zwiastun pokazał show, w którym animacja 2D w stylu anime została zmieszana z niektórymi środowiskami 3D – i zawiera dużo akcji, zarówno pod względem walki w zwarciu, jak i magii. Netflix twierdzi, że jest to samodzielny show stworzony we współpracy z BioWare i zawiera „zespół nowych postaci inspirowanych fabułą Dragon Age”.

Dragon Age: Absolution

Chociaż żadne postacie nie zostały nazwane i nie mamy pojęcia, gdzie na osi czasu Dragon Age odbywa się serial, Netflix potwierdził, że serial ma miejsce w Imperium Tevinter – czyli w scenerii nadchodzącej gry, Dragon Age: Dreadwolf. W serialu Dragon Age: Absolution pojawią się „elfy, magowie, rycerze, qunari, czerwoni templariusze, demony i inne specjalne niespodzianki”, a więcej szczegółów zostanie ogłoszonych bliżej premiery.

Showrunnerem serialu jest Mairghread Scott, która napisała wiele serialów animowanych, od Guardians of the Galaxy po Star Wars Resistance. Scott pisze również do nadchodzącego serialu Netflix Magic: The Gathering.

Dragon Age – seria komputerowych gier fabularnych dark fantasy tworzona przez kanadyjskie studio BioWare. Pierwsza gra serii – Dragon Age: Początek – ukazała się w 3 listopada 2009 roku, 16 marca 2010 roku miał premierę dodatek do niej o nazwie Dragon Age: Początek – Przebudzenie. 8 marca 2011 roku została wydana gra Dragon Age II. Najnowszą częścią serii jest Dragon Age: Inkwizycja, wydana 18 listopada 2014 roku. Uniwersum serii zostało także wykorzystane w innych mediach, takich jak książki, komiksy, filmy i gry planszowe, ponadto do gier wydano wiele DLC, a teraz także dołączy serial animowany.

Dragon Age: Absolution | Official Trailer | Netflix

 

Zobacz też: Wednesday – recenzja – serial roku na Netflixie!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Overboss - recenzja - jak się gra po drugiej stronie?
Następny Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr - Recenzja - Nikt nie spodziewał się Imperialnej Inkwizycji