Dziedzictwo Hogwartu opóźnione na PlayStation 4 i Xbox One


Dziedzictwo Hogwartu opóźnione na PlayStation 4 i Xbox One

Wersje Dziedzictwo Hogwartu na PlayStation 4 i Xbox One zostały ponownie opóźnione do 4 kwietnia, podczas gdy wersja na Nintendo Switch zadebiutuje dopiero 25 lipca.

Oficjalne konto gry na Twitterze opublikowało aktualizację (wraz z ujawnieniem daty na Switcha), ale nie podało powodu, dla którego wersja ostatniej generacji została opóźniona. Wersje Dziedzictwa Hogwartu na PlayStation 5 i Xbox Series pozostają nienaruszone i zadebiutują zgodnie z planem 10 lutego.

„Zespół nie może się doczekać, aby dostarczyć wam grę i chcemy zapewnić najlepszą możliwą rozgrywkę na wszystkich platformach” – napisano na Twitterze.

To drugie opóźnienie dla Dziedzictwa Hogwartu, ponieważ pierwotnie oczekiwano, że zadebiutuje w okresie wakacyjnym w tym roku, zanim został przesunięty na datę lutową 2023.

Deweloper Avalanche Software powoli, ale konsekwentnie udostępniał różne elementy gry, popisując się misją w Hogsmeade, sekcjami latającej miotły i czarną magią w Hogwarcie.

Jednym z największych punktów do dyskusji na temat Dziedzictwa Hogwartu jest jego związek z autorką Harry’ego Pottera, J.K. Rowling, która w ostatnich latach wywołała kontrowersje swoimi transfobicznymi komentarzami. Warner Bros. powiedział, że autorka nie jest bezpośrednio zaangażowana w grę i jej kierownictwo powiedziało, że „(autorka) ma prawo wyrazić swoją osobistą opinię”.

Dziedzictwo Hogwartu (ang. Hogwarts Legacy) – nadchodząca fabularna gra akcji z otwartym światem, której akcja osadzona będzie w XIX wieku w uniwersum Harry’ego Pottera. Gra tworzona jest przez studio Avalanche Software, a wydana zostanie w 2023 r. przez Warner Bros. Interactive Entertainment pod szyldem Portkey Games na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

 

 

Poprzednio Księga Cudów - recenzja - Otwierana książeczkowa gra przygodowa
Następny Narracyjna gra karciana, która wciągnie całą rodzinę