E-sport – ile zarabiają osoby uważane za profesjonalnych graczy?


Można odnieść wrażenie, że zmienia się traktowanie e-sportu. Cały czas wiele ludzi nie potrafi zrozumieć, jak można rozmawiać o sporcie, ale widać też normalizację. Nie wszyscy muszą się fascynować, ale widać wyraźnie, że mamy do czynienia z rywalizacją. Jedni walczą na bieżni, inni w grze. Jeżeli już mówić o jakiejś różnicy, to jest tylko jedna – zmagania odbywają się w wirtualnym świecie.

 

E-sport – ile zarabiają gracze?

 

Kiedy rozmowa dotyczy sportu na najwyższym poziomie, można też rozmawiać o pieniądzach. Najlepsi powinni generować niemałe zyski. Jest z tym oczywiście jednak bardzo różnie – dużo zależy od popularności danej dyscypliny. Porównajmy sobie choćby piłkę nożną i siatkówkę – to są dwa światy, które nie mają ze sobą żadnych punktów wspólnych.

W E-sporcie najlepsi raczej nie mają prawa narzekać. W ogóle jest to ciekawe zjawisko – z jednej strony mówienie o sporcie dla wielu jest przesadą, natomiast z drugiej zainteresowanie rywalizacją jest spore. Kiedy jest popularność, można spodziewać się też pieniędzy i e-sport nie stanowi wyjątku. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, jakie są pule nagród poszczególnych turniejów.

E-sport w zakładach bukmacherskich

Popularność e-sportu ma też swoje przełożenie na zakłady bukmacherskie – naturalnie chodzi o możliwość typowania poszczególnych rozstrzygnięć. Można wręcz stwierdzić, że typowanie e-sportu stało się normą. Jest zainteresowanie i operatorzy robią wszystko, aby klienci czuli się całkowicie usatysfakcjonowani. Graczom zostaje tylko być na bieżąco i co ważne, pomóc w tym może 22bet aplikacja, serwis, dzięki któremu można dowiedzieć się wielu interesujących informacji.

 

 

E-sport – ile można zarobić?

Zainteresowanie zarobkami można zrozumieć, ale trzeba też pamiętać o tym, że tak naprawdę najważniejsze są nie tyle zarobki, ile możliwości. Można stwierdzić, że profesjonalni zagraniczni sportowcy mogą zarabiać nawet 70 000 $ rocznie, ale jest to kwota, na którą składa się wiele zmiennych. Poza tym nie można mówić o jakiejś górnej granicy – wydaje się, że takie pojęcie w sporcie nie istnieje. Zwłaszcza że cały czas możemy rozmawiać o rosnącej popularności. Do tego mówienie o kwotach to zawsze opieranie się na przypuszczeniach. Kontrakty e-sportowców to nie jest temat poruszany przy okazji prywatnych rozmów. Ponadto mamy dotyczące zaufania poufności.

Istotne jest też to, że kontrakty stanowią jedynie pewną część zarobków. Nie można zapomnieć o pulach nagród w poszczególnych turniejach czy zarobkach z transmisji strumieniowych. Naturalnie mamy jeszcze kwestię reklamy – chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że osoby popularne często coś reklamują i dostają za to sporo pieniędzy. Jak łatwo można zauważyć, e-sport ma wiele wspólnego z tradycyjną formą sportu.

Gry e-sportowe

Pamiętajmy także o tym, iż są różne gry sportowe. Potencjalne zarobki możemy oceniać także pod tym kątem. Choć na koniec i tak najważniejsze są predyspozycje. Wybieranie gry przez wzgląd na zainteresowanie to niebezpieczny pomysł. Kluczowe jest to, czy widzi się szansę na osiągnięcie sukcesu. Wielokrotnie mówi się też o talencie, aczkolwiek sukces to coś więcej. Wspomniane predyspozycje trzeba umieć jeszcze wykorzystać.

Kariera w e-sporcie

Wiele osób może myśleć o zarabianiu na graniu w gry. Tak jest, ale nie to ogromne uproszczenie. To ciężka praca, która wymaga osiągnięcia odpowiedniego poziomu umiejętności. Tylko najlepsi mają szansę na zaistnienie. Poza tym w każdym sporcie nie bez znaczenia jest sprzęt. Droga do sukcesu jest długa i nie brakuje na niej rozmaitych trudności. Istotne jest również to, że dobre wyniki można osiągać jeszcze przed ukończeniem pełnoletności. Tu mamy sporą różnicę w stosunku do tego, co widoczne jest w tradycyjnym sporcie. Fantastyczne osiągnięcia w młodym wieku są możliwe, ale bez wątpienia mowa o czymś nieczęsto spotykanym. Spójrzmy sobie choćby na piłkę nożną i najlepsze kluby – ile lat mają najmłodsi gracze? Można odnieść wrażenie, że w e-sporcie wszystko jest bardziej dynamiczne. Choć z drugiej strony wśród tradycyjnych dyscyplin znajdziemy też takie, gdzie w młodym wieku łatwiej o fantastyczne rezultaty.

Nie jest to rzecz jasna zniechęcanie do kariery. Po prostu trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że realia e-sportu są dość brutalne – wiek dość szybko daje o sobie znać. Nikt też nikomu nie kończy kariery – zawsze można walczyć. W każdym sporcie znajdziemy młodych i weteranów.

 

Poprzednio Najpopularniejsze gry planszowe
Następny Brass: Birmingham - mamy dobre wieści dla fanów