Ea Access nareszcie zawita na konsoli PS4


Sony po wielu latach postanowiło w końcu udostępnić nowy abonament na swojej konsoli, mowa tutaj o EA Access, usłudze, która już od wielu lat gości na Xbox One. Informacja ta spadła jak grom z jasnego nieba, wcześniej w okolicach Lutego pojawiły się pierwsze spekulacje jakoby usługa miała zawitać na konsolę Sony, ale nie pojawiły się żadne kornety, aż do dzisiaj. Od Lipca Abonament pojawi się również na PlayStation 4, gracze będą mogli zaopatrzyć się w miesięczną subskrypcję wycenioną na 4,99$ lub 29,99$ za cały rok. Do oficjalnego ogłoszenia Polskich ceny przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale jeżeli cena ma być konkurencyjna względem Xbox One możemy oczekiwać, że wyniosą one odpowiednio 14,99zł za miesięczną lub 79,99zł za roczny. Niemniej jest to kolejny mały sukces dla społeczności graczy, być może teraz Sony postanowi otworzyć się.

W usłudze EA Access możemy znaleźć szeroki wachlarz produkcji pochodzących  z portfolio firmy Electronic Arts. Gracze bez ponoszenia większych kosztów będą mogli zaznajomić się z produkcjami, jak Star Wars: Battlefront II, Star Wars: Battlefront, Battlefield 1, Titanfall 2, Dragon Age: Inkwizycja. Fani gier sportowych będą mogli zapoznać się np. z Fifa 18, UFC 3, NHL 19. Poza grami dużego kalibru sprawdzimy w akcji również produkcje tego mniejszego jak Unravel Two oraz Fe. EA cały czas stara się rozbudowywać listę o kolejne produkcje, by oferta stawała się coraz bardziej atrakcyjna. Wszyscy abonenci usługi otrzymują dziesięcioprocentową zniżkę na zakup pełnych wersji gier i dodatków. Każdy Abonament usługi otrzymuje także możliwość zapoznania się z dziesięciogodzinnymi wersjami próbnymi nowych gier wydawanych przez Electronic Arts, jestem to bardzo dobra opcja, gdy chcemy sprawdzić czy dany tytuł nam się spodoba i warto w niego inwestować. Ostatnio do usługi Origin Access (odpowiednik usługi na komputerach osobistych) dołączyły gry spod szyldu Star Wars, być może i w niedługim czasie niektóre z nich pojawią się również w Abonamencie EA Access.

Minusem usługi może być brak wstecznej kompatybilności konsoli PS4, a tak liczyłem na powrót do Army of Two. Choć może okazać się że EA szykuje coś specjalnego. Czas pokaże.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Anno 1800 - Poradnik dla początkujących - Instrukcja zdobywania Nowego Świata
Następny Days Gone - Recenzja - Zombie, motor i ja