East Game United – Relacja


Witajcie 🙂 w sobotę i niedzielę, w naszym rodzinnym mieście Białymstoku odbyła się kolejna już edycja wydarzenia East Game United, na której oczywiście nie mogło nas zabraknąć. Tak samo jak w poprzednim roku mimo brzydkiej pogody za oknem i przeszywającego zimna, wybraliśmy się na EGU. Dzisiaj postanowiłam przybliżyć Wam nieco te wydarzenie, pokazać kilka zdjęć i opisać atrakcje. Zapraszam do lektury!

East Game United – jest imprezą, która łączy szeroko pojętą fantastykę z eSportem, wydarzenie odbywa się w Białymstoku regularnie aż do 2008 roku.

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku, dokładnie tak samo jak w tamtym roku. Atrakcje były rozłożone na kilka wydziałów, więc dzięki takiej organizacji można było uniknąć tłoków, kolejek, a ludzie się o siebie nie obijali. Każda z dostępnych sekcji miała swoją salę bądź przestrzeń na korytarzu, chociaż w tym roku liczba atrakcji uległa zmniejszeniu i impreza nie wydawała się już być na dużą skalę, no cóż wszystko ma swoje powody.

 

Zaraz po wejściu do jednego z budynku kampusu, zostaliśmy szczęśliwymi posiadaczami identyfikatora dla mediów, ta plakieta dawała nam uprawnienia do poruszania się po zakamarkach kampusu i do fotografowania dosłownie wszystkiego podczas wydarzenia. Na samym dole budynku zostały rozstawione konsole PS4 w dość sporej liczbie (na zdjęciu powyżej).  Stanowiska do grania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, mimo dużej ich liczby było sporo oczekujących na swoją kolejkę. Konsole były ustawione na korytarzu obiektu, co nie koniecznie było dobrym rozwiązaniem, ze względu na ciągle przechodzących obok ludzi, którzy szturchali grających.

Oczywiście w salach umieszczone były również inne stanowiska gameingowe, między innymi komputery do gry w League of Legends, oraz znanego większości CS’a. Tam też odbywały się turnieje, a stawka była bardzo wysoka.

W dolnych partiach kampusu można było spotkać pracowników oraz reprezentantów Uniwersytetu w Białymstoku, w tym roku był to Instytut Chemii a najmłodsi mogli pooglądać z zaciekawieniem doświadczenia chemiczne i wykonać samemu niektóre czynności. Idąc dalej przez kampus na schodach rozstawione były akwaria z rybami i innymi wodnymi organizmami.

Idąc dalej na piętrze budynku większość atrakcji miała już swoje miejsce w przeznaczonych do tego salach. Dzieci z rodzicami, młodzież, a nawet dorośli świetnie bawili się okupując sekcję planszówkową, którą dzielnie zarządzał sklep Pomysłowa Kredka. Hitem tegorocznej edycji East Game United okazała się gra bitewna Dust, która rozłożona ciekawiła praktycznie każdego. Oczywiście nie obeszło się bez turniejów. Można było spróbować swoich w turnieju w NMBR9 od wydawnictwa G3, jest to logiczna gra polegająca na układaniu kafelków z cyframi. W sobotę odbyły się również Mistrzostwa Podlasia w Munchkina, to gratka dla każdego fana tej serii gier.

Zaraz za salą, w której rządziły gry planszowe, rozgrywały się gry pokazowe Warhammera 40k, oraz innych systemów bitewnych. Na stołach królowały przepięknie pomalowane figurki, które czynią grę jeszcze bardziej satysfakcjonującą.

Ta atrakcja przyciągała do siebie głównie uczestników płci męskiej.

 

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji można było również spróbować odnaleźć się w wirtualnej rzeczywistości, co jest bardzo ciekawym przeżycie. Generalnie podczas zeszłorocznej edycji działo się trochę więcej, aczkolwiek w tym przypadku również każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nam się podobało i z pozytywnym nastawieniem czekamy na następną edycję!

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Gorączka Podziemnej Mocy - Recenzja - W łapki z potworami
Następny NCWW - Najlepsze gry komputerowe na grudzień 2017 - Edycja Prezentowa