East Game United – Wrażenia


Witajcie 🙂 u nas weekend był bardzo pracowity, ponieważ obfitował w wydarzenia związane z fantastyką, grami planszowymi, i licznymi turniejami. W sobotę wybraliśmy się na jedno wydarzenie, to znaczy konwent gier bitewnych i nie tylko. Zaś dzisiaj odwiedziliśmy stoiska na East Game United w Białymstoku, i to właśnie relację z drugiego eventu przygotowałam specjalnie dla Was.

Za górami, za lasami…

campus

Całe wydarzenie miało miejsce na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Każdy segment eventu miał swoje miejsce na poszczególnym wydziale. W środku oczywiście nawigacja była doskonała, z łatwością dało się odnaleźć atrakcje, które nas interesowały. Dodatkową atrakcją była szklana podłoga w budynku, przez którą widać było dosłownie wszystko co mieściło się na dole. Segmenty były następujące: E-sport, czyli turnieje w gry  komputerowe, stanowiska do gier na konsolach, możliwość doświadczenie grania za pomocą VR, oraz stoiska sklepu komputerowego; Fantasy, gry planszowe, cosplay, sklepy z pamiątkami, wykłady oraz spotkania z autorami; Studentcon, czyli w dużej mierze targi pracy związane z tematyką eventu.

 Tato, tato chcę grę!

sklep

Jak widzicie na załączonym obrazku była też możliwość wydania pieniędzy na hobby. Na stoliku dumnie się prezentowały całkiem dobre i znane pozycje (dobre z małym wyjątkiem – Monopoly). A o możliwość wyjścia z grą w ręku zadbał Bastion. Ponadto w tym samym pomieszczeniu zwanym Game Room’em można było pograć sobie przy stoliku w gronie znajomych w jakąś z dostępnych gier, umożliwiało to zapoznanie się z niegranym przez nas dotąd tytułem. Dzisiaj również mieliśmy okazję oglądać trzy walczące ze sobą pary, bowiem odbywał się turniej Neuroshimy hex 3,0.

gry

Takie pozycje były do dyspozycji graczy, może i szału nie ma, ale Białystok w zasadzie dopiero raczkuje z tego typu formami rozrywki, więc i tak jest nieźle. Odkąd mieszkamy w stolicy podlasia, a jest to kilka ładnych lat to taka akcja ma miejsce pierwszy raz. Z czasem będzie coraz lepiej 🙂

Alee wieeelkie!

neuroshima-xxl

Musiałam się zatrzymać przy tych Hexach, były mega wielkie. I proszę się nie śmiać z mojej facjaty 🙂 Te olbrzymie żetony do Neuroshimy były wielkości takiej płytki ulicznej. To wszystko było niezbędne do turnieju w Neuroshimę XXL. Postanowiliśmy przybliżyć Wam ten ewenement bo wygląda zabawnie.

I pamiątki też były!

kubki

imag0516

Ważnym elementem eventu, szczególnie dla dzieci były liczne stoiska z pamiątkami. Jak widać na zdjęciu zresztą. Tutaj akurat mamy wieżę kubków oraz podkładki z motywami z gier, mangi, anime i innej fantastyki. Ponadto można było kupić pocztówkę, breloczki (mamy i my), podkładki pod myszy, poduszki, torby i koszulki w stylu rasowego geeka. Czyli dla każdego coś dobrego. Dodatkowo widzieliśmy jedno stoisko z akcesoriami do LARP-a. Poniżej znajdziecie zdjęcie Adriana w szyszaku na głowie.

szyszak

Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą!

sala-wykladowa

Myślę, że takie słowa mieli w głowach uczestnicy turniejów. Tutaj na zdjęciu widzicie skupionych graczy w jednej z sal wykładowych uczelni.

Warhammer rządzi!

warharmmer

Witajcie w uniwersum Warhammera. To jedno ze stoisk przy którym grupka odwiedzających słuchała opowieści niekwestionowanego specjalisty w tej dziedzinie. Chodzi dokładnie o 40. Pomalowane figurki robią wrażenie, można było poznać trochę tego świata, dowiedzieć się o mechanice tej gry bitewnej albo po prostu popatrzeć.

 

 Nie taki pająk straszny jak go malują!

pajak

Długo zastanawiałam się czy wrzucić tutaj to zdjęcie, ale jednak wrzuciłam. Jeśli są tu jakieś osoby o słabych nerwach, to mogą szybko ominąć tego pajączka. Jest to ptasznik, odważni mogli brać na ręce i głaskać, my niestety się nie przełamaliśmy, ale za rok postaram się chociaż węża potrzymać. Pająk znalazł się na wydarzeniu, ponieważ cały event miał miejsce na wydziale biologii UwB. Poniżej umieszczę zdjęcie skorpiona robione kartoflem.

skorpion

Previous Darkest Dungeon - Po Prostu Przegrasz [Hardcore Gamer]
Next Legends of Labyrinth - Recenzja Wrednej Gry