Nie ma wielu gier, które budzą w nas epicką rządzę podboju galaktyki i poprawnie ją podsycają. Eclipse Drugi Świt Galaktyki jest taką grą, a dziś przyjrzymy się insertowi od E-Raptor porządkującemu setki jego komponentów.

Eclipse Drugi Świt Galaktyki z góry

Składanie

Eclipse Drugi Świt Galaktyki to wielka gra składająca się z setek plastikowych i kartonowych elementów. Insert od E-Raptor podejmuje próbę reorganizacji całości i konkuruje z dość solidnie zaprojektowaną plastikową wkładką dostarczaną wraz z grą. Sam proces składania we dwie osoby zajął nam nieco ponad 1.5 godziny. Dzięki zatrzaskom wszystko szło dobrze, ale liczba pudełek do złożenia jest znacząca. Skoro już powiedziałem o zatrzaskach, to od razu dodam, że w tym przypadku same nie dają rady utrzymać większych pudełek w całości, z bardzo prostej przyczyny – ciężaru komponentów. Posiłkowanie się klejem Vikol uważam za niezbędne.

Elementy

Niby jest ich dużo, ale 12 z nich to powtarzalne pudełka na komponenty graczy wraz z pokrywkami. Pozostałe 7 przetrzymują resztę drewna, kartonu i plastiku.

Pojemnik na komponenty gracza

Jest ich 6 i składają się z tacki z wieloma przegródkami na statki, żetony i kubiki oraz pokrywki zawierającej tor surowców wraz z kołami produkcji. Podczas budowy nie przysparzają problemów, należy jedynie pamiętać, aby śruby do pokrywek montować od dołu, a nie od góry. Wtedy wszystko ładnie się trzyma i pozwala na ciaśniejsze składowanie w pudełku. Podoba mi się swoboda w wkładaniu i wyjmowaniu znaczników surowców. W oryginalnym insercie mocno z tym walczyłem i nie raz po zbyt intensywnym przyciśnięciu kubiki produkcji latały po całej pokrywce, gdy sprężysty plastik oddał siłę w jego kierowaną. Pojemniki E-Raptor są nieznacznie większe niż te plastikowe, co pozwala na łatwiejszy dostęp do skrywanych w nich elementów. Pełnią funkcję zarówno porządkową jak i grywalną.

Eclipse Drugi Świt Galaktyki pojemnik na komponenty graczy

 

Pojemnik na neutralne statki

Duży pojemnik z miejscem na cały szary plastik poza jajkiem śmierci. Swobodnie mieści monolity, orbitale, mniejsze i większe statki obrońców wraz z kaflami statystyk. Ponadto znajdziemy w nim miejsce na kości, żetony losowane po odkryciu nowego sektora, znacznik rundy i kilka dodatkowych kartoników i kubików. Pudełko posiada pokrywkę na zatrzask, która zabezpiecza zawartość przed wysypaniem. Sam pojemnik składa się bardzo łatwo, a pełni on funkcje raczej czysto organizacyjną, choć można go trzymać w pobliży pola gry dla łatwego dostępu do statków.

Eclipse Drugi Świt Galaktyki Neutralne statki

Pojemnik na kafle galaktyki

Największy pojemnik zawiera dwie komory na kafle galaktyki, oddzielną przegródkę na jajko śmierci oraz dwie komory na inne pudełka. Taka incepcja. W mniejszych pojemniczkach znajdziemy żetony zwycięstwa losowane po walce oraz żetony technologii. Oba omawiane małe pudełeczka mają pokrywkę z zatrzaskami, aby zabezpieczyć swą zawartość. Całość jest dość ciężka, więc polecam wzmocnienie ścianek klejem Vikol dla spokoju ducha i galaktyki. Pojemnik pełni funkcję organizacyjną.

Eclipse Drugi Świt Galaktyki kafle galaktyki

Tacka z zapasem technologii

Tacka z wszystkimi technologiami dostępnymi w grze. Elegancko sortuje żetony w odpowiednich korytkach, można poukładać je rosnąco, co ułatwia wyszukiwanie potrzebnych kafli podczas gry. Funkcja zarówno organizacyjna jak i grywalna. Dość prosta w złożeniu.

Eclipse Drugi Świt Galaktyki bank technologii

Tacka na dostępne technologie

Tutaj wykładamy technologie wylosowane w każdej turze gry. To ta tacka wędruje z rąk do rąk, aby gracze mogli się bliżej przyjrzeć dostępnym nowinkom, oraz to tutaj obecny jest tor rund gry. Kafelki technologii łatwo wyjąc ze swoich przegródek, choć mogą one zasłonić symbole i koszty wycięte na dnie przeznaczonych im komór. Polecam wzmocnić tę tackę klejem, bo często wędruje pomiędzy graczami, co może nadwyrężyć zatrzaski. Funkcja grywalna i to bardzo.

Eclipse Drugi Świt Galaktyki tacka na technologie

Podsumowanie

Insert od E-Raptor do Eclipse Dugi Świt Galaktyki do ambitna próba przebicia plastikowej wkładki dostarczonej przez producenta. Pojemniki graczy oraz tor surowców są mega. Tacka z zapasami technologii jest też niczego sobie. Mam problem z tacką na dostępne technologie, bo jest odrobinę nieczytelna, no i konieczne jest wzmocnienie kilku elementów klejem dla spokoju ducha.

Tutaj link do innych insertów E-raptor na naszej stronie

Tutaj jest sklep wydawcy

 

 

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Najlepsze mody do Cyberpunk 2077. Co dają i jak je zainstalować?
Następny Death Roads: All Stars - news - kampania Kickstarter