Elden Ring sprzedał się w ilości 20 milionów sztuk


Elden Ring sprzedał się w ilości 20 milionów sztuk

Według Bandai Namco i dewelopera FromSoftware, Elden Ring oficjalnie sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy w mniej niż rok.

Ogłoszenie pojawiło się przed pierwszą rocznicą premiery Elden Ring 25 lutego w tweecie z oficjalnego konta gry oraz towarzyszącym oświadczeniu na stronie internetowej Bandai Namco. „Nasze serdeczne podziękowania za wsparcie i towarzystwo w tej podróży” – czytamy w poście.

Ostatni raz słyszeliśmy o wynikach sprzedaży gry w czerwcu zeszłego roku, kiedy sprzedano 16,6 miliona sztuk, ale świąteczny nacisk i być może mnóstwo nagród gry roku sprawiły, że przekroczyła liczbę 20 milionów.

Liczba jest również dostępna bez większego rozszerzenia, ponieważ żadne fabularne DLC nie zostało jeszcze ogłoszone dla gry, chociaż twórca gry Hidetaka Miyazaki zasugerował, że więcej treści może trafić do Ziem Pomiędzy, zdradzając, że „mamy jeszcze kilka rzeczy, które mamy do zrobienia”.

Elden Ring – fabularna gra akcji wyprodukowana przez FromSoftware i wydana przez Namco Bandai Games. Za reżyserię gry odpowiedzialny był Hidetaka Miyazaki. Gra została wydana na PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Xbox One i Xbox Series X/S 25 lutego 2022 roku. W Elden Ring gracz kontroluje postać, która wyrusza w podróż, aby naprawić Eldeński Krąg i zostać nowym Eldeńskim Władcą. Gra prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby, a gracz swobodnie przemierza fikcyjną krainę Ziemie Pomiędzy.

 

Sprawdź poprzedniego newsa tutaj.

Poprzednio Premiery na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video w lutym!
Następny Najnowsze zapowiedzi lutego na platformie Gamefound