Elder Scrolls Online – Nadchodzą Wampiry!


Do Elder Scrolls Online zmierza więcej dobra. Po świetnym przebudowaniu drzewka wilkołaka, który teraz posiada każdy szanujący się zaawansowany gracz w tym zacnym MMORPG, teraz czas na nowy must have dla naszych postaci. Przedstawiamy całkowicie nowe drzewko wampira!

Częścią darmowego update, który przyjdzie do nas wraz z dodatkiem Greymoor będzie całkowicie przebudowane drzewko wampiryzmu. Na pytanie, czy w ESO można zostać wampirem (bo wszędzie biegają wilkołaki) odpowiedź jest jedna – tak można, ale nie jest to tak sympatyczne jak bycie wilkołakiem. Teraz to się zmieni wraz z olbrzymim patchem numer 26, który trafi do wszystkich graczy. Dokładnie tak, nie musisz posiadać zakupionego dodatku Greymoor by cieszyć się z pięknych wieczorów polując na niczego spodziewających się obywateli miast.

Samo drzewko wampirów nie miało żadnych solidnych zmian od czasu premiery gry z wyjątkiem paru łatek związanych z balansem. Idąc więc za ciosem, twórcy gry postanowili solidnie przebudować całą mechanikę bycia wampirem w Elder Scrolls Online. Całość przypomina trochę to, co pamiętamy z Skyrim, kiedy to jeden dodatek był poświęcony wampirom dając nam całkowicie nowe umiejętności oraz możliwości. A także okrutną przemianę zdolną zmasakrować całą okolicę w chwilę.

Dwie nowe podstawowe umiejętności należące do Wampirów to Eviscerate oraz Blood Magic. Mają one działać wspólnie, pierwsza z nich to zwykła umiejętność do spamowania, której obrażenia zwiększają się wraz z spadkiem punktów życia. Druga natomiast będzie wzmacniać obrażenia naszej broni oraz zaklęć, jednak kosztem powoli znikających punktów życia. Czujecie tą moc? Odpalacie wzmocnienie dla waszej broni kosztem spadających punktów życia i jednocześnie używacie umiejętności, która jest tym silniejsza, im mniej masz punktów życia. Wybornie.

Ale na tym nie koniec cukierków i słodyczy. Wampiry, w przeciwieństwie do wilkołaków, będą cierpieć na coś nazywanego Blood Curse. I tutaj ciekawostka, bo będą ponad cztery stany klątwy, gdzie każdy kolejny będzie dawać nam różne pasywne bonusy i jednocześnie zwiększać moc zdolności związanych z drzewkiem wampirów. Ale nie ma nic za darmo, bo jednocześnie zdolności będące po za domeną wampiryzmu będą kosztować więcej, otrzymamy więcej obrażeń od ognia oraz będziemy mieć mniejsze odnawianie punktów życia.

Ultimate w drzewku wampiryzmu to będzie przemiana w super wampira, podobnego jak to było w Skyrim. Otrzymamy duży bonus punktów życia i pozostałych statystyk, każdy atak wycelowany w wroga będzie nas leczyć i nawet będziemy widzieć wrogów przez ściany. Podobnie jednak jak to jest z przypadkiem Nekromanty, używanie niektórych umiejętności wampiryzmu w miejscach publicznych będzie skutkować natychmiastową reakcją ze strony władzy, dlatego nie radzę pić krwi niewinnych NPC w środku miasta. Co ciekawe, kiedy twoja klątwa wskoczy na poziom czwarty, to większość NPC (także kupców) będzie ciebie ignorować. Nie ma jednak tego złego, gdyż otrzymamy także cały spory pakiet nowych animacji pożywiania się na niczego spodziewających się NPC.

The Elder Scrolls Online – przegląd odświeżonej linii umiejętności dla wampirów

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Valorant - Postacie - Poradnik dla początkujących
Następny Desperados III - O co chodzi?