Elex 2 – Towarzysze i jak ich zrekrutować – Poradnik


Elex 2 podobnie jak pierwsza część posiada możliwość zrekrutowania szeregu towarzyszy, którzy będą pomagać Tobie w walce oraz zapewnią masę rozrywki w ramach dodatkowych, przeznaczonych specjalnie dla nich zadań oraz unikalnych dialogów. Jakich towarzyszy możemy zrekrutować w drugiej części serii Elex?

Elex 2 zaoferuje nam możliwość zrekrutowania siedmiu kompanów. Pojawią się zarówno starzy znajomi, jak i całkowicie nowe twarze i każdy z bohaterów zaoferuje nam całkowicie odmienne spojrzenie na nasze wyzwania i sytuacje Jaxa. Jak ich zrekrutować oraz co potrafią wszyscy bohaterowie z Elex 2 znajdziecie poniżej. Musicie jednak wiedzieć, że nie ma żadnych kompanów, którzy dołączają do nas po spełnieniu określonych kryteriów – nie ma żadnych kompanów, którzy dołączą do nas jedynie po wsparciu jakiejś organizacji lub też wykonaniu oddzielnego questa. Jeżeli nawet jakieś zadanie wystąpi, to da nam je zazwyczaj nasz kompan i w jego rezultacie będziemy mogli go zrekrutować. Wszyscy kompanii, których nie mamy obecnie w drużynie wracają do Bastionu, czyli naszej bazy wypadowej. Kompanom nie jesteśmy w stanie zmieniać sprzętu i też nie rozwijamy ich umiejętności. Każdy rozwija się sam za siebie 🙂 A jakich kompanów zrekrutujemy? Poniżej lista:

Kaja – wielki powrót w Elex 2


Pierwszym kompanem, a w zasadzie kompanką będzie stara, dobra Kaja, która w pierwszej części próbowała komunikować się z Elexem. Kaja jest magiem berserkerów, a co przez to idzie w walce będzie korzystać z magii ognia. Rzadko walczy bronią w zwarciu i rzuca w walce ognistymi kulami, które może zadają dużo obrażeń, ale bardzo rzadko trafiają w cel. Osobiście nie lubię jej towarzystwa. Ważne jednak, że sam główny bohater je lubi, ponieważ Kaja jest żoną Jaxa w drugiej części i mają wspólnie syna o imieniu Dex.

Kaja dołącza do nas na początku gry, zaraz w forcie berserkerów i po wykonaniu dla niej zadania polegającego na pokonaniu paru Morkonów. Punkt znajduje się w Karakis, tuż obok pierwszego teleportu jaki znajdziemy. Raczej jej na pewno nie pominiesz.


Falk

Drugi bohater jest trochę przed nami ukryty i znajduje się obok twierdzy Kleryków (a właściwie niedobitków kleryków, którzy zostali przegnani przez Albów). Falk trudzi się pod miastem działalnością najemniczą i prowadzi badania na temat swojego człowieczeństwa, albo raczej bycia androidem i w jaki sposób mógłby zostać bardziej człowiekiem. Jax może mu w tym pomóc, czym spowoduje przyłączenie się bohatera do drużyny. W przeciwieństwie jednak do Kaji, Falk jest bardzo wprawnym wojownikiem posługującym się dwuręczną bronią oraz karabinem laserowym. Zadaje bardzo duże obrażenia w walce i celnie strzela na dystans. A jedyne co musimy zrobić, to wybrać się z nim do gniazda potworów, by Falk posiadł dane pozwalające mu zrozumieć bezsensowne zachowania ludzi. Proste, prawda?


Crony U4

Kolejny stary dobry bohater, który w drugiej odsłonie otrzymał inny, bardziej ludzki głos i czasami nawet cięty język. Crony U4 to latający dron będący towarzyszem od pierwszej części gry, kiedy to Jax postanowił go naprawić. Podobnie także jak w jedynce, Crony U4 nie jest zbyt wprawnym wojownikiem i raczej nie ma co liczyć na jego wsparcie w walce. Jego jedynym prawdziwym plusem jest to, że nie musimy robić żadnych questów by dołączył do naszej drużyny. Wystarczy tylko podejść do lokacji i pojawi się cutscenka, po której Crony dołączy i wybierze się do Bastionu. I raczej tam pozostanie, bo praktycznie każdy kompan jest bardziej przydatny od biednego droida. Dziwne że twórcy nie zdecydowali się zrobić z niego dodatkowego kompana, który byłby z nami oprócz pozostałego głównego. Crony nie nadaje się do walki, ale jednocześnie można by było mu dodać dodatkowe moduły po za walką, takie jak skanowanie terenu lub też dodatkowe komentarze na temat zwiedzanych obszarów.
Fox

I mamy pierwszego nowego bohatera. Fox jest berserkerem oraz leniem który miga się od obowiązków. Znajdziemy go w pobliżu Fortu, gdzie kręci się w sobie jedynie znanym celu. Po zagadaniu zabierze nas na wycieczkę, podczas których sprawdzi nasze możliwości bojowe. Szybko się okaże, że sam jest znacznie silniejszym wojownikiem niż Jax na tym etapie gry. Zadaje monstrualne obrażenia swoim dwuręcznym toporem i w zasadzie przeciągnie Jaxa przez pierwsze etapy zabawy z Elex 2, zwłaszcza kiedy trafimy na silniejszych wrogów. Fox ma także dosyć specyficzne podejście do życia i często będzie nas raczyć bardzo dziwnymi komentarzami podczas eksploracji. Niejednokrotnie także przyłączy się do rozmowy i przedstawi nam dziwny komentarz, czym zmiesza zarówno Jaxa, jak i jego rozmówcę. Fox to jedna z najfajniejszych postaci do posiadania w drużynie.


Nasty

I ponownie bohaterka, którą dobrze znamy z pierwszej części. Nasty powraca, tym razem jednak jest zła na Banitów, którzy cierpią na rozłam związany z powrotem Baxtera i zaginięciem Logana. Nasty znalazła pocieszenie w szeregach Morkonów, którym mord i znęcanie się nie jest obce. Dlatego też Nasty tak fajnie dogadała się z dręczycielami, którzy przez ostatnie kilkadziesiąt lat byli zamknięci w podziemiu tworząc hermetyczną społeczność. Nasty dołączy do nas automatycznie po dotarciu do Groty, czyli stolicy Morkonów, niemniej jednak będzie prosiła nas o pomoc w …. misji dyplomatycznej. Każdy kto grał we wcześniejszą część wie, że Nasty posiada wiele zalet, ale na pewno nie jest nią dyplomacja. W walce będzie korzystać z broni jednoręcznej oraz karabinu. Podobnie jak w jedynce, tak i tutaj Nasty będzie możliwą postacią do Romansowania dla Jaxa. Podobnie zresztą jak Kaja.


Bully

Tego typa znajdziemy w kraterze i jest on oficjalnym ochroniarzem Baxtera. Swoją znajomość z Jaxem rozpocznie od obrażania go i oskarżania o porywanie ludzi do konwerterów. Zresztą Jax nie będzie się wybielać i przyzna się do tej mroczniejszej części jego przeszłości. Po rozmowie z Baxterem, Bully nas zaatakuje (możemy ominąć walkę zdając test lub też przekupując paskudę). Niezależnie od wyniku, możemy potem poskarżyć się dla szefa i ten w ramach kaprysu rozkaże olbrzymowi nas szpiegować i chronić. Będzie to początek wspaniałej, acz początkowo trudnej przyjaźni. Bully to wprawny wojownik, który używa ciężkiej broni do walki wręcz oraz strzelby. Do tego posiadać będzie bardzo długi i zaawansowany ciąg zadań, co sprawi, że finalnie będzie mógł zmienić swój stosunek do Jaxa.
Nyra

I ostatnia bohaterka, była separatystka, która przeżyła nasze decyzje z pierwszej części niezależnie jakie one były. Nyra wcześniej urzędowała w Kopule i nasze decyzje mogły doprowadzić do jej śmierci, ale twórcy uznali, że jej przeżycie będzie kanoniczne. Znajduje się w Depozytorni. Zanim bohaterka dołączy do naszej drużyny będziemy musieli wykonać dla niej proste zadanie i spróbować ją przekonać by przeprowadziła się do bastionu. Nyra walczy podobnie jak Nasty, korzystając z miecza oraz blastera, co czyni ją całkiem przyzwoitą opcję w walce. Do tego możemy z nią romansować.

2 komentarze

 1. Fan Elexa
  19 marca 2022
  Odpowiedz

  Widziałem właśnie zdjęcie CRONY U4 mojego przyjaciela z 1 części i się zastanawiałem gdzie on się podziewa, dzięki 😀

  • 23 marca 2022
   Odpowiedz

   Cieszę się, że pomogliśmy 🙂

Zostaw komentarz

Poprzednio Logiquest: Zmiana Toru - recenzja - logiczne zagadki z pociągami
Następny Fort Berserkerów, Zadania Kaji - Elex 2 #03