Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam zapowiedź gry Everdell, która w polskiej wersji językowej zostanie wydana przez wydawnictwo Rebel. Everdell z pewnością kusi przepięknym wykonaniem, i bajecznymi ilustracjami; jednak gra jest dedykowana dla starszych graczy, ponieważ wymaga wiele kombinowania.

„W uroczej dolinie Everdell, pod gałęziami wysokich drzew, wśród omszałych głazów, rozwija się cywilizacja leśnych zwierząt. Wiele lat minęło od jej początków i wreszcie nadszedł czas, by odkryć nowe tereny i zakładać zupełnie nowe miasta. Gdy zasiądziesz do gry, wcielisz się w lidera grupy stworzeń, które wyruszą na podbój nieznanego. Trzeba będzie zbudować wiele budynków, poznać nowe stworzenia i dać się ponieść nadchodzącym wydarzeniom. To będzie pracowity rok!

Everdell to dynamiczna gra oparta o mechanikę przydzielania pracowników. Uwodzi przepięknym wykonaniem i oferuje wiele dróg do zwycięstwa, dzięki czemu jej odkrywanie jest prawdziwą przyjemnością.”

Zakochasz się od pierwszego wrażenia:

  • Gra ma bardzo atrakcyjną szatę graficzną, przepiękne ilustracje idealnie współgrają z całością. Dopełnienie baśniowej otoczki stanowią zwierzątka, a pole gry do złudzenia przypomina pień drzewa.
  • Everdell to gra bardzo wielu możliwości, która zmienia się z każdą rozgrywką: do pojedynczej partii wykorzystujemy tylko niewielką część komponentów, a zmienne układy na planszy gwarantują stopniowe odkrywanie różnorodnych strategii.
  •  Niech nikogo nie zwiedzie słodka tematyka – przy Everdell mamy naprawdę sporo kombinowania, a sama gra skierowana jest raczej do dorosłych i starszych dzieci niż do maluchów. To wielowymiarowa gra, w której trzeba zintegrować różne czynniki mające wpływ na ostateczny wynik.

Ważne informacje:

  • Liczba graczy: od 1 do 4 graczy
  • Wiek gracza: od 13 lat
  • Czas rozgrywki od 40 do 80 minut

Jak to ugryźć?

Po pierwsze w swojej turze gracz wykonać od jednej do trzech akcji.

  • Przydzielenie pracownika. Każdy z graczy posiada własną pulę pracowników, których może umieszczać na planszach, wydarzeniach oraz kartach celów. Odpowiednio przydzieleni pracownicy podejmują różne czynności, które wspierają rozwój naszej strategii jak na przykład pozyskiwanie zasobów czy umożliwienie dobierania kart.
  • Zagranie karty. Każdy z graczy buduje i rozwija własne miasto. Zagrywanie kart generuje różnego rodzaju zasoby, otwiera przed nami nowe możliwości, a ostatecznie pozwala również na zdobywanie punktów. Dzięki wzajemnemu wpływowi kart na siebie, każdy z graczy ma szansę wprowadzić w życie oryginalną i indywidualną strategię.
  • Przygotowanie do kolejnego sezonu. W ramach tej akcji pracownicy wracają do zasobów gracza, możliwe jest również dobranie kolejnego pomocnika.

Podsumowanie

Urocze zwierzątka, bajeczna kolorystyka, to tylko niektóre z jakże pozytywnych cech tejże gry. My osobiście niecierpliwie czekamy na premierę gry, takiej pozycji z pewnością nie może zabraknąć na naszych półkach.

Poprzednio Skritch Spiteclaw - Malujemy Skavenów! - Warhammer Underworlds: Shadespire
Następny Red Dead Redemption 2 - Recenzja - Zasłużone GOTY