Evolve Stage 2 Powraca! Zagrajcie teraz całkowicie za darmo!


Pamiętacie Evolve Stage 2 z 2015 roku? Bardzo przyjemna gra, która została zaorana przez twórców z nieznanych powodów. Pomimo niewielkiej popularności miała jednak grono oddanych fanów, w tym także część naszej ekipy.

Piszę do Was z dobrą wiadomością – serwery Evolve Stage 2 działają ponownie. Po tym jak gra została zamknięta w 2018 roku przez twórców, czyli 2K Games, okazało się, że nie wszyscy łatwo przechodzą nad tym do porządku dziennego. Podobno przez lata fani próbowali wskrzesić grę naciskając na wydawcę i pisząc różnego rodzaju petycje. Czy to się udało? Chyba tak, bo grę można ponownie odpalać na Steamie, a według steamdb, w grę gra teraz około 1500 osób. To nie jest dużo, ale jednak przy samym fakcie, że na mecz potrzebujemy pięciu graczy (jednej bestii i 4 łowców), to oznacza, że możemy już komfortowo próbować grać w grę.

Przypomnijmy czym jest Evolve – jest to asymetryczna gra online, w której czterech graczy będzie próbowało upolować potężne monstrum panoszące się na obcej planecie. W monstrum także wciela się gracz i jego zadaniem będzie przetrwanie przez określony czas, zanim łowcy zdążą go upolować. Rozwijając naszego potwora stajemy się coraz silniejsi i trudniejsi do pokonania, aż finalna nasza forma będzie praktycznie niemożliwa do zabicia przez polujących na nas łowców. Jest to więc gra na czas, gdzie z biegiem rozgrywki łowcy będą tracić swoją szansę na upolowanie potwora. W tej grze znajdziemy wiele różnych klas postaci spełniających różne role w drużynie oraz parę różnych potworów, które będą polowały w inny sposób oraz rozwijały się trochę inaczej.

Pierwsza edycja Evolve została zamknięta przez niską popularność. Gra nie dała rady przebić  np. Dead by Daylight, które funkcjonowało na mniej więcej podobnych zasadach. Niemniej jednak Evolve zyskało grono fanów i gra posiadała graczy. Czy po tajemniczej reinkarnacji, Evolve wróci na salony podbijając zarówno Twitcha i steama? Mam szczerą nadzieję że tak, bo takich gier jest naprawdę wiele – przykładowo, do dzisiaj jest aktualizowany i rozwijany przez fanów Skylords Reborn, czyli RTSowa wariacja Warcrafta z budowaniem talii kart – oryginalnie gra nazywała się Battleforge. Sam chętnie regularnie wracam do gry na prywatnych serwerach i widuję wiele otwartych lobby. Może EA pokusi się na wskrzeszenie i tego trupka?

Jak dzisiaj zagrać w Evolve?

Zabawa w Eolve jest bardzo prosta. W zależności od tego, czy masz zainstalowaną grę, czy też nie będziesz musiał podjąć inne kroki. Musisz jednak wiedzieć, że oryginalne Evolve Stage 2 jest dostępne do dodania do biblioteki steam, nawet jeżeli tego nie zrobiłeś wcześniej. Wtedy wystarczy że pobierzesz grę, uruchomisz ją, zrobisz tutorial i odpalisz tryb arcade. W ten sposób będziesz mógł wyszukać graczy.

Istnieje też możliwość grania w Evolve w trybie Legacy, czyli przed przejściem na free to play. Będziesz musiał niestety wtedy pobrać grę z zewnętrznego źródła – tutaj jest napisany dokładny poradnik w języku angielskim. Jednak jeżeli grę kupiłeś wcześniej, to bez problemu powinieneś móc zmienić grę na tryb legacy w ustawieniach tytułu. Polecam jednak zabawę w trybie Stage 2, dzięki czemu na pewno trafisz na więcej graczy.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio VPN dla gracza – kiedy taka usługa będzie przydatna?
Następny Premiery na HBO Max, Disney+ i Netflixie na początku sierpnia!