Exclusive PS4 – czym uraczy nas Sony w 2018.


Jak każdy gracz dobrze wie konsole muszą posiadać coś czym przyciągną do siebie kolejnych graczy. Exclusive jest pojęciem bardzo dobrze znanym graczom konsolowym, tytuły na wyłączność danej platformy istnieją od dawna. Wraz z biegiem lat tytuły Exclusive przechodził swoje wzloty i upadki, nie każdy z nich okazywał się być strzałem w dziesiątkę. Microsoft postanowił poświęcić swoje tytuły na potrzeby promowania gry na Windows 10 i opcji Play Anywhere. Stracił przez to jedną z kart przeciwko Sony i jego PS4 co wykorzystuje konkurencja. Przyglądnijmy się zatem co Sony przygotowało nam na 2018r.

 

God of War Exclusive PS4

God of War – Kratos powraca !!

Kratos powraca, jest starszy ma dziecko oraz mieszka daleko na północy. Okazuje się że po rozprawieniu się z Bogami Olimpu oraz z Herosami Kratos udał się na północ. Poznał tam nową miłość i ma dziecko. Po niespodziewanej śmierci żony a zarazem matki syna Atreus’a jak prawdziwy Ojciec i wojownik zaczyna szkolić syna. By stał się prawdziwym mężczyzną i w razie potrzeby był w stanie się bronić. Kratos wraz z synem udaje się w podróż aby spełnić ostatnią wolę swojej Żony. Przyjdzie mu walczyć z nowymi stworami wzorowanymi na Nordyckiej mitologii. Zamiast swoich Ostrzy będzie on używał Topora, a pomagać będzie mu Syn używający łuku. Patrząc na filmy z rozgrywki walka poszła w kierunki Darksiders 2. Zmianą rzucającą się w oczy jest kamera, znajduje się ona za plecami postaci. Twórcy idą w kierunku nowego trendu, co nie musi oznaczać że gra na tym straci. Grafika wygląda pięknie, efekty prezentują się cudownie a walka wygląda na ciekawą i dającą sporo możliwości.

Kratos zawsze pozostanie jednym z najsławniejszych zabójców Bogów na konsoli Playstation. Tym razem wszystko rozgrywa się w obrębach Nordyckiej mitologii, już nie mogę się doczekać poznania Thora, Lokiego jak i Odyna. Ciekawość ta zostanie zaspokojona już niedługo, a dokładnie pisząc 20 Kwietnia. Coś czuje że nowym bohaterem stanie się właśnie Atreus i to jego przygody poznamy w nowej serii.

 

Zwiastun.

 

Detroid Become Human Exclusive PS4.

Detroit: Become Human – bunt SI ?

Detroit: Become Human jest tytułem który przykuł moją uwagę od pierwszej zapowiedzi. Tworzona jest przez studio Quantic Dream odpowiedzialne za takie produkcje jak Fahrenheit, Heavy Rain i Beyond: Two Souls. Możemy też grę porównać do Life is Strange czy Until Dawn. Detroid: Become Human jest grą interaktywną, nastawioną na eksplorację i zdobywanie kolejnych informacji. Dodatkowe wskazówki pozwolą nam wybrać inne opcje dialogowe, które mogą przybliżyć nas do naszego stylu. Decyzję podjęte w trakcie gry będą miały swoje konsekwencje, jedne większe inne mniejsze. Właśnie ta swoboda podoba mi się najbardziej, podejmując decyzję poznasz jej konsekwencje. Od początku Quantic Dream zapewniał iż w grze będzie bardo dużo kombinacji, które poprowadzą nas do różnych zakończeń. Przyjdzie nam w niej poznać kilka historii, jedną z nich jest opowieść Connor’a. Został nam on przedstawiony jako Android śledczy, badający i zbierający informację. W jednym z pierwszych fragmentów udostępnionych materiałów wcielał się on również w postać negocjatora. Jego zadaniem było rozwiązaniem kryzysowej sytuacji.

Gra przez swoje podejście do pewnych spraw w ostatnim czasie wywołała też spore kontrowersje. Na jednym z zwiastunów została pokazana przemoc wobec dziecka. Nie spodobało się to wszystkim, szczególnie fundacją zajmującym się przemocą wobec dzieci. Moim zdaniem nie można narzucać i mówić że coś jest złe. Zwiastun nie pokazywał że to gracz jest osobą odpowiedzialną za przemoc, lecz jego zadaniem jest nie dopuścić do jej kontynuacji. Zostaje mi tylko liczyć iż twórcy nie ugną się pod krytyką i poprowadzą opowieści tak jak tego chcą, przybliżając pewne aspekty społeczeństwu jak i graczom.

 

Zwiastun.

Days Gone.

Days Gone – apokalipsa zombie.

Historia w Days Gone rozgrywa się w spustoszonej przez wirusa Ameryce Północnej. Wcielamy się w niej w Deacona St. Johna, byłego członka gangu motocyklowego. Jego świat zawalił się utracie żony. Przemierzając otwarty świat będziemy mieli dużo możliwości na walkę z mutantami, jak i ich wykorzystanie do osiągnięcia własnych celów. Mutanty nie są powolne jak zombie, ścigają nas biegiem oraz cała masą. Przyjdzie nam walczyć nie tylko z nimi ale i z ludźmi. Gdy nie ma żadnych praw tworzy się bezprawie a każdy chce przeżyć. Naszymi wrogami będą także wilki jak i zainfekowane zwierzęta. Przemierzając krainę będziemy zbierać przedmioty potrzebne to wytwarzania przedmiotów.  Zmieniająca się pogoda będzie miało wpływ na rozgrywkę co może nam ułatwić bądź utrudnić grę. Naszym najlepszym przyjacielem w niedoli jest nasz motocykl.

Jest to jedna z ciekawszych pozycji dająca nam dużą swobodę.

 

Zwiastun.

Spider-man

Spider-Man – człowiek pająk powraca.

Po wielu latach powraca jeden z najbardziej rozpoznawanych bohaterów. Opowieść będzie się opierać na postaci Petera Parkera który już jako doświadczony superbohater walczy ze złem. Jednocześnie dalej stara się pogodzić swoje życie osobiste wraz z rolą bohatera. Graficznie gra prezentuje się interesująco, podczas walki wykorzystujemy fragmenty otoczenia. Mechanicznie przywołuje na myśl Batmana, który w swoim czasie namieszał na rynku. Szczególnie przez system walki i tutaj będziemy polegać na unikach, kontrach i obezwładnianiu przeciwnika. Podczas rozgrywki nie zabraknie również efektywnych efektywnych pościgów i quick time events. Do dyspozycji zostanie nam oddany Nowy York a że gra będzie z gatunku Sand boks  Historia będzie inna od tej znanej z komiksów, została specjalnie stworzona na potrzeby gry. Pojawią też znani fanom Spider Man’a przeciwnicy między innymi Kingpin, poza nim można zauważyć obecność Shockwave.

Tym razem Człowiek Pająk może namieszać dość dobrze w branży gier. Otwarty świat plus możliwości Spider Man’a tworzą ciekawą kombinacje. Pozostaje tylko czekać na premierę i sprawdzić na co go stać.

Zwiastun.

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake – legenda w nowym opakowaniu.

O ile nic się nie zmieni to przyjdzie nam przeżyć ponownie przygody z kultowego już Final Fantasy VII. Jednak tym razem w nowej oprawie wizualnej i nieco zmienionym podejściem do walki. Na pierwszy rzut oka owy system wydaje się być nieco podobny do tego z Final Fantasy XIII. Walka dalej będzie przeprowadzana w systemie turowym, a my będziemy używać zwykłych ataków, jak i magicznych. Oprawa graficzna została przeniesiona w pełne 3D, jak przystało na nowe gry kamera znalazła się za plecami naszego bohatera. Wszystkie postacie zyskały bardziej realistyczny wygląd a teren stał się przyjemniejszy do zwiedzania i poznawania. Jak w tradycyjnym JRPG będziemy eksplorować, zbierać drużynę, prowadzić rozmowy i rozwijać naszych bohaterów.

Jedynym problemem jest niepotwierdzona data premiery i szczątkowe informacje którymi raczy nasz producent. Patrząc jednak na rzesze fanów starego Final Fantasy VII jest to zrozumiałe. Twórcy nie mogą sobie pozwolić na wtopę.

 

Zwiastun.

Previous Łotry - Recenzja gry karcianej - Małe, ale cieszy
Next Starcraft 2: Tryb Współpracy - Stiukov - poradnik dla początkujących