Exploit Grand Theft Auto Online pozwala hakerom blokować konto


Exploit Grand Theft Auto Online pozwala hakerom blokować konto

Rockstar twierdzi, że przygotowuje aktualizację dla Grand Theft Auto Online w odpowiedzi na exploit, który skutecznie blokuje niektórym graczom dostęp do popularnej gry wieloosobowej.

W tweecie Rockstar powiedział, że jest świadomy exploita i że przygotowuje aktualizację tytułu związaną z bezpieczeństwem. Zachęcili także graczy do skontaktowania się ze stroną pomocy technicznej studia, jeśli napotkają dodatkowe problemy.

Chociaż Rockstar nie ujawnił, kiedy obiecana aktualizacja tytułu zostanie wydana, fani prawdopodobnie mogą spodziewać się jej wkrótce ze względu na powagę exploita.

Exploit zdalnego wykonywania kodu [Remote Code Execution/RCE], wykryty po raz pierwszy pod koniec zeszłego tygodnia, umożliwia hakerom skuteczne uszkodzenie kont na odległość. Gracze dotknięci exploitem zostają trwale uwięzieni na ekranie ładowania Grand Theft Auto Online.Powyższy obraz pokazuje, do czego cheaterzy mają dostęp dzięki temu exploitowi – pozwala im zmieniać rangi innych graczy, umieszczać ich w złych lobby sportowych, blokować i usuwać profile osób Grand Theft Auto Online, usuwać ich pieniądze lub przekazywać im do 15 milionów dolarów, wraz z resetowaniem czasu odnowienia misji gracza.

RCE były ciągłym problemem w kilku grach wieloosobowych, w szczególności w Dark Souls, którego serwery PvP były zamykane na miesiące z powodu problemu. Chociaż dodanie reguły do zapory sieciowej może pomóc, fani są obecnie zachęcani do zrobienia sobie przerwy, ponieważ nadużycia RCE mogą być dość niebezpieczne, umożliwiając hakerom wyrządzenie znacznych szkód na komputerze gracza z dużej odległości.

Sprawdź poprzedniego newsa tutaj.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Nie mogę się oderwać od Against the Storm!
Następny The Last of Us - Recenzja odcinka S01E02 okiem gracza i fana