Fani Nier: Automata domagają się kontynuacji? Yoko Taro rzuca szpilkę!


Czy hitowa gra akcji RPG Nier: Automata doczeka się kontynuacji? Seria Nier od lat zajmuje szczególne miejsce w sercach graczy, a za jej sterami stoi ekscentryczny i chętnie zaskakujący twórca – Yoko Taro. Podczas niedawnego koncertu muzyki z gry w Londynie, Taro pojawił się na scenie, by podziękować fanom za ich wsparcie. W trakcie przemówienia, w dość specyficzny sposób, twórca zasygnalizował możliwość powstania sequela.

Taro poinformował publiczność, że wśród widzów obecny jest prezes Square Enix i zachęcił zebranych do zorganizowania najgłośniejszych braw wieczoru, jeśli pragną kontynuacji Nier: Automata. Jak relacjonuje członek społeczności ResetEra – SanTheSly – sala natychmiast „rozpłynęła się w oklaskach, wiwatach i okrzykach”. Choć nie wiadomo, czy Taro podchodził do całej sytuacji z całkowitą powagą, przekaz fanów został jasno wyrażony. Zważywszy na obecność prezesa Square Enix, Yosuke Matsudy, można spekulować, że chęć społeczności została usłyszana i może w przyszłości zaowocować nową grą z serii.

Ludzkość przegrała, ziemia zwyciężyła. Tekstury budynków są brzydkie, ale elementy natury są po prostu cudowne.

SanTheSly wspomina również o ciekawym szczególe podczas koncertu. W pewnym momencie, w trakcie segmentu opowiadającego historię gry, wielokrotnie wyświetlane było słowo „REPENT” (pol. „Żałuj”). Dodatkowo, ostatni segment koncertu zapisany był jako „R3PENT”, gdzie „3” może sugerować, że trwają już prace nad trzecią częścią serii Nier. Nier: Automata, wydana w 2017 roku, to gra action RPG stworzona przez PlatinumGames i wydana przez Square Enix. Stanowiąc kontynuację wydanego w 2010 roku Niera (który sam jest spin-offem i sequelem serii Drakengard), Nier: Automata początkowo ukazała się na PlayStation 4 i komputerach PC (Steam). Rok później wydano port na Xbox One, a w 2022 roku grę zagrać można było również na Nintendo Switch.

Zobacz naszą recenzję gry Nier Automata.

Fabuła gry rozgrywa się w świecie ogarniętym wojną zastępczą pomiędzy maszynami stworzonymi przez obcych a androidami wytworzonymi przez ludzi. Gracz wciela się w bohaterów-androidy: 2B, 9S i A2, rozgrywając historię z wielu perspektyw i odkrywając jej kolejne warstwy podczas kolejnych przejść gry. Rozgrywka łączy elementy RPG z walką hack-and-slash, oferując również inne mechaniki, jak shoot’em up czy przygodówkę tekstową. Czy apel fanów zostanie wysłuchany, a Yoko Taro spełni ich marzenia? Czas pokaże. Jedno jest pewne – społeczność Nier: Automata jest niesamowicie aktywna i wspierająca, a twórca serii zdaje się bawić się z ich oczekiwaniami, podsycając atmosferę wokół potencjalnej kontynuacji.

Niektórzy wrogowie są olbrzymi, a ich działania mogą zmienić wygląd mapy. Na zdjęciu korpus jednego z nich.
Poprzednio Najlepszy itemshop Minecraft - jaki wybrać?
Następny Skull and Bones - Poradnik osiągnięć - Jak zdobyć platynę?