Far Cry 6 tuż po premierze – coś poszło nie tak


Far Cry 6

Przed kilkoma dniami miała miejsce premiera najnowszej odsłony popularnej serii – Far Cry 6. Pora zatem sprawdzić jak przyjęli ją krytycy, a jak sami gracze.

Czy Far Cry 6 sprostał oczekiwaniom?

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier października 2021 był właśnie Far Cry 6, co do którego wielu miało ogromne oczekiwania ze względu na – dla wielu kultowe – poprzednie odsłony serii. Pytanie, czy owe oczekiwania zostały spełnione – zdecydowanie coś tu poszło nie tak. Przyjrzyjmy się zatem ocenom gry. W serwisie Metacritic otrzymała ona 76/100 punktów od krytyków (na obecny moment, na podstawie 27 recenzji) oraz przytłaczające 3.4/10 od graczy (209 recenzji). Co do opinii recenzentów, jest to zdecydowanie mniej punktów, niż przy poprzednich częściach serii, zarzuca się produkcji kilka niedociągnięć, jednak zdecydowanie nie ma tu tragedii. Przytoczę więc w tej kwestii kilka ocen od konkretnych, znanych redakcji.

  • Game Informer – 9/10
  • IGN – 8/10
  • PC Gamer – 75/100
  • GameSpot – 7/10
  • Stevivor – 4,5/10
  • VGC – 2/5

Jak widać, opinie te są zróżnicowane, jednak przeważają oceny na poziomie gry „dobrej”. Co innego trzeba wspomnieć w kwestii ocen graczy – tu wydarzyła się faktyczna tragedia. Niestety, Far Cry 6 nie wyszedł na Steam, więc nie mamy jawnego systemu recenzji, jednak po samych opiniach na Metacritic, jak i postach na Reddicie, śmiało można stwierdzić, że najnowszy Far Cry zwyczajnie się nie podoba.

Co poszło nie tak?

Spoglądając na te wszystkie recenzje i opinie, nie da się zaprzeczyć, że mamy do czynienia z tym samym dziełem Ubisoftu, co w poprzednich odsłonach serii. Dla jednych to ogromna zaleta, dla innych wada, jednak pomniejsze zmiany i nowości nie spodobały się już znacznej większości fanów. To samo z samym wykonaniem tytułu. Zarzuca się grze brak ogólnego pomysłu na wykonanie – bądź zwyczajne niedopracowanie. To ogromna produkcja, a i ambicje były wysokie – pytanie, czy właśnie to nie pociągnęło Far Cry 6 w nieodpowiednią stronę.

Ze strony technicznej, nie wydaje się, by było zbyt wiele błędów, które przecież zdarzają się wszystkim. Inaczej jest jednak, jeśli chodzi o optymalizację, na którą narzekają głównie gracze. Tu z kolei wiadomym było, że do gry będzie wymagany naprawdę dobry sprzęt, zatem jeżeli taki posiadacie – nie powinno być problemów.

Podsumowując, faktycznie można grze trochę zarzucić, jednak wydaje mi się, że nie na tyle, by powiedzieć, że jest słaba. Sam spróbuję, choć myślę, że zrobię to raczej na konsolowych posiedzeniach przed telewizorem – gdyż tytuł wyszedł nie tylko na PC, ale i na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Google Stadia.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous 5 slotów w kasynie opartych na Twoich ulubionych filmach
Next Duriel vs Druid Wilkołak - Diablo 2