Figurki Funko POP! – duża głowa, dużo funu!


Cześć! dzisiaj dla odmiany nie będzie ani o grach planszowych ani też o komputerowych. Weźmiemy na warsztat pewien dość zabawny gadżet, który jest bardzo znany wszystkim geekom. Mianowicie chodzi o bardzo urocze figurki Funko POP!, głównie przeznaczone do celów kolekcjonerskich, bo jak już kupicie sobie jedną to później chce się mieć całą kolekcję ulubionych postaci. Do naszych rąk ostatnimi czasy trafiły dwie figurki z najnowszej kolekcji sklepu internetowego Pop! Vinyl. Mówiąc kolekcja mam na myśli figurki z Ligii Sprawiedliwości. I tak od tamtej pory na naszych biurkach zadomowił się Batman wraz z Supermanem.

Funko POP! Co to właściwie jest?

Figurki Funko POP! to bardzo modny gadżet przeznaczony dla geeków, ale i nie tylko. Figurki bardzo często przedstawiają znanych bohaterów i postacie z popkultury. Owe figurki są niezwykle urocze i słyną z powiększonych głów, które są wprost proporcjonalne do reszty tułowia naszego bohatera. Ponadto wykonane są z vinylu co czyni je bardzo trwałymi.

Po co kolekcjonować figurki?

Na te pytanie właściwie nie ma odpowiedniej odpowiedzi. Właściwie to nie ma też racjonalnego wyjaśnienia. Mogę Wam powiedzieć, że głównym, sztandarowym zadaniem tychże figurek jest to, że stanowią aspekt rozrywkowy, wprowadzają w dobry humor, warto je mieć dla zabawy. Są po to by cieszyć ludzi, którzy je posiadają. Przecież jeśli ludzie zbierają znaczki, monety, kubki ze Starbucksa, czy też pocztówki z podróży równie dobrze można zbierać figurki Funko POP!.
Teraz taka rada ode mnie. Jeżeli masz zamiar zacząć zbierać figurki, to lepiej dobrze zastanów się z jakiego motywu mają być figurki. Czy mają to być postacie z bardzo znanych Gwiezdnych Wojen, czy z lubianego wszystkim Harry’ego Pottera, czy z pięknych bajek Disneya, które rządziły naszym dzieciństwem i kreowały nasze ideały. Bardzo ważną kwestią jest skupienie się na maksa na jakimś jednym, ulubionym motywie a nie skakanie z kwiatka na kwiatek mieszając figurki. My postawiliśmy na superbohaterów. Zebranie czegoś w całości, czegoś na czym się mocno skupiliśmy daje niesamowitą satysfakcję. Pamiętajcie również, że w sklepach internetowych znajdziecie wiele różnych opcji tej samej figurki. Kilka poz Supermana, bądź też kilka wcieleń cudownej Wonder Woman, jeżeli nie odpowiada Wam jedna opcja, zawsze można się zastanowić nad drugą. Albo zawsze można kupić dwie, żeby się wzajemnie uzupełniały i zerkały z uśmiechem z półki.

Gdzie można kupić takie figurki?

Figurek Funko niestety nie dostaniecie w sklepach stacjonarnych, więc nie ma też możliwości zobaczenia ich na żywo. Pozostaje więc zaufać sklepom internetowym, w których takich figurek jest mnóstwo, znajdziecie tam dosłownie to co sobie zamarzycie. Jeśli zaś chodzi o cenę, to koszt figurek oscyluje w granicach 50 złotych. To bardzo dobra opcja na mały prezent nie tylko dla geeka, ale także dla nastolatka czy dorosłej osoby. Podstawowym warunkiem jest jedynie albo aż znajomość zainteresowań i tego co lubi dana osoba. A jeżeli nie wiecie do końca czy figurka to dobry pomysł, pamiętajcie, że można kupić również breloczki z popularnymi postaciami. W ten sposób bohatera można mieć zawsze przy sobie.

(…) powstanie dom w którym mieszkać się da

Kupując figurki w celach kolekcjonerskich warto pomyśleć o odpowiednim domku dla nich. I to dosłownie. Radziłabym trzymać je w gablotce, ponieważ takie coś raz, że wygląda efektownie, dwa, że figurki nie są tak narażone na kurz. To dokładnie tak samo jak byśmy mieli trzymać przepiękną zastawę na otwartej półce i pieczołowicie ją wycierać przed przyjściem kolejnych gości. Tak więc schowanie figurek w ładnej gablotce to będzie korzyść zarówno dla Was jak i dla naszych figurek.

Czy to zabawka jedynie dla geeków?

Figurki nadają się dosłownie dla każdego, tu nie trzeba być geekiem i nie ma żadnych ograniczeń. Obecnie zdecydowanie najłatwiej dostać figurki z różnego rodzaju gier komputerowych, geekowskich filmów czy seriali, ale nit znaczy to, że nie ma innych. Dla dziewczynek znajdą się figurki z bajek i animacji Disneya, na przykład różnego rodzaju księżniczki,albo Alicja z Krainy Czarów wraz z kotem. Jest również i królik Bugs, figurki z filmu Piękna i Bestia oraz z Królewny Śnieżki.
Chłopcy również znajdą coś dla siebie. Figurki z filmu Gwiezdne Wojny, z gry komputerowej Minecraft, czy z różnego rodzaju seriali polecają się do kolekcji.

Grunt to zabawa!

Słuchajcie. Kolekcja, kolekcją ale liczy się również zabawa. Nawet i dorośli czasem są zmęczeni obowiązkami, które nakładają się na nas z kilku różnych stron pragną wrócić do dzieciństwa, więc zwyczajnie bawią się figurkami. Jeżeli macie w domu pociechy jest to dobra opcja żeby nieco zacieśnić więzi.

Podsumowanie

Nie ukrywam, że moim celem było zachęcenie Was i zanęcenie za nos do kupna figurki. Jeżeli nawet nie kupicie jej sobie, to zawsze można zafundować taką figurkę w prezencie bliskiej osobie. Obdarowany na bank się ucieszy, a że koszt zakupu nie jest wysoki, bo tak jak wspomniałam oscyluje wokół 50 złotych, to również i Wasz portfel nie powinien ucierpieć. Figurki są bardzo fajną sprawą, i do zabawy i do celów wyłącznie kolekcjonerskich, jestem pewna, że każdy wśród nich znajdzie jakąś idealną dla siebie.

Batman wraz z Supermanem pozdrawiają Pop! Vinyl!

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Warhammer Underworlds: Shadespire - Recenzja - Skirmish dla każdego?
Next Warhammer 40000 Forgebane - nowy starter z Necronami i Adeptus Mechanicus