Fortnite Rozdział 4 Sezon 1 dodaje Hulka, Geralta i Unreal Engine 5 nowej generacji


Fortnite Rozdział 4 Sezon 1 dodaje Hulka, Geralta i Unreal Engine 5 nowej generacji

Fortnite Rozdział 4 Sezon 1 oficjalnie przybył i dodaje Hulka, Wiedźmina Geralta z Rivii oraz grafikę i funkcje nowej generacji obsługiwane przez Unreal Engine 5.1.

Najnowszy rozdział Fortnite przenosi graczy do zupełnie nowego królestwa i oprócz wcześniej wspomnianych dodatków, przynosi ze sobą motocykle terenowe, możliwość toczenia śnieżki, sposób na wystrzelenie się w niebo i zaatakowanie wrogów młotem uderzeniowym, nową mechanikę przeszkód, rozszerzenia rzeczywistości i wiele więcej.

Jeśli chodzi o nowe skiny i postacie, które będą dostępne w sklepie z przedmiotami i w karnecie bojowym, gracze będą mieli na co czekać. Podczas gdy Hulk dołączy do sklepu z przedmiotami w późniejszym terminie, pozostałe postacie będą częścią karnetu bojowego do odblokowania w trakcie sezonu.

Podczas gdy Doom Slayer i Geralt z Rivii mogą być najważniejszymi elementami karnetu bojowego, gracze będą mogli również odblokować Selene, Massai, Dusty, Nezumi, Helsie i Wiecznego. Zwiastun premierowy rozdziału 4 sezonu 1 również pokazuje, że Deku z My Hero Academia również wkrótce dołączy do walki.

Nowe funkcje silnika Unreal Engine 5.1 nowej generacji zapoczątkują „pokoleniowy skok w wierności wizualnej, wprowadzając niespotykany dotąd poziom szczegółowości do światów gier”. Odbędzie się to za pomocą Nanite, Lumen, Virtual Shadow Maps i Temporal Super Resolution na PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC i grach w chmurze.

Nanite zapewnia „wysoce szczegółową geometrię architektoniczną”, Lumen zapewnia „wysokiej jakości odbicia oparte na ray tracingu na błyszczących materiałach i wodzie”, Virtual Shadow Maps pozwala na „bardzo szczegółowe cieniowanie”, a Temporal Super Resolution (TSR) pozwala na „wysokiej jakości efekty wizualne przy dużej liczbie klatek na sekundę”.Rozszerzenia rzeczywistości to kolejny sposób na zmianę rozgrywki, a w określonych odstępach czasu w każdej grze gracze otrzymają losowy wybór dwóch z tych dobrodziejstw. Im dłużej pozostaniesz przy życiu, tym więcej rozszerzeń rzeczywistości zdobędziesz i pozostaną one do samego końca.

Rozdział 4 Sezonu 1 rozpocznie się z 22 rozszerzeniami rzeczywistości, a kolejne zostaną dodane w przyszłości. Ujawnione już ulepszenia są następujące:

Lekkie palce: Sprawia, że bronie używające lekkiej amunicji przeładowują się szybciej.
Mechaniczny łucznik: Zapewnia mechaniczny łuk wybuchowy i mechaniczny łuk elektryczny.
Lotnik: Umożliwia rozkładanie lotni do końca meczu.
Superdoładowanie: Wasze pojazdy nie zużywają paliwa i mają zwiększoną wytrzymałość.
Szybujący sprinter: Będziecie skakać znacznie wyżej podczas sprintu i skakać w warunkach niskiej grawitacji.

O rozdziale 4 sezonu 1 można dowiedzieć się o wiele więcej sprawdzając blog Fortnite, aby zapoznać się ze wszystkimi zmianami.

Zwiastun premierowy Sezonu 1 w Rozdziale 4 Fortnite

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Planszowa lista przebojów - planszówki dla dzieciaków na święta 2022
Następny Wojownicy Przyszłości - Recenzja - Po co ludzie, skoro mamy CGI?