Forza Horizon 5 – Jak zarabiać pieniądze? – Poradnik dla początkującychForza Horizon 5 to raczej lekka i relaksująca gra, która pozwoli graczom bawić się w taki sposób jak chcą. Każdy kto jednak zaczyna zabawę z grą, stawia jednak przed sobą jedno zasadnicze pytanie – jak zarobić więcej pieniędzy i w zasadzie po co mi one potrzebne?

Kasa w Forza Horizon 5 jest zasadniczo potrzebna do dwóch rzeczy. Po pierwsze, możesz za jej pomocą kupować samochody w salonach i aukcjach. Zrobisz to w swoim domu lub każdej bazie wypadowej imprezy Horizon. Osobiście prawie nigdy nie kupuje samochód z salonu, gdyż sporo samochodów zdobywam za pomocą losowań oraz wykonując zadania sezonowe czy też główne fabularne, więc nie mam potrzeby kupowania nowych samochodów. Chyba że do jakiegoś wyzwania, do którego potrzebny jest konkretny model lub marka której nie mam, ale tak zrobiłem tylko dwa razy. Bardziej pieniędzy będziesz potrzebować do kupowania domów. W Forza Horizon 5 stanowią one punkty szybkiej podróży oraz odblokowują różne pasywne umiejętności, jak np. szybka podróż do dowolnej ulicy na mapie gry. Dlatego też to właśnie domy są celem większości graczy w Forza Horizon 5, zwłaszcza, że po kilkunastu godzinach normalnego grania będziesz miał już kilkadziesiąt fajnych samochodów. Jak więc zarabiać więcej pieniędzy i na czym się skupić w Forza Horizon 5, żeby szybko zbudować majątek?

PS. Oczywiście pomijam kwestie zarabiania pieniędzy przez bugi. Sam z tego nie korzystam i nie mam zamiaru dzielić się tą wiedzą, ale jeżeli chcecie to zrobić, to znajdziecie masę materiałów na ten temat na youtube oraz reddicie. Osobiście jednak odradzam korzystania z tej drogi.

Koła fortuny, czyli Wheelspin

Najwięcej pieniędzy zarabiam z Losowań, które możemy zdobywać na dziesiątki różnych sposobów. Za ich pomocą możesz zdobyć pokaźny zastrzyk gotówki (nawet 300 000 waluty) oraz drogie samochody, także i legendarne. Mają one sensowny drop rate i osobiście otrzymałem już takie dwa. Możesz także z losowań otrzymać beznadziejne śmieci typu czapki czy animacje, chyba że lubicie takie rzeczy to okej, tylko pieniędzy z tego nie będzie. Wheelspin otrzymamy za dziesiątki różnych aktywności w grze. Najwięcej z nich otrzymasz awansując swoje konto, gdzie regularnie otrzymasz kolejne losowania. Następnie, każdy (lub prawie każdy) samochód posiada swoje własne biegłości, a w nich kolejne losowania. To właśnie one powinny być twoim priorytetem przy rozwijaniu kolejnych wozów, a nie głupim pomysłem jest rozwijanie samochodów tylko do momentu zdobycia losowania i zmianę go na inny w jeździe dowolnej, w którym jeszcze nie masz odblokowanej odpowiedniej biegłości.

Kolejnym sposobem jest zakup domu na północy mapy, który pozwoli raz dziennie na darmowe losowania. Jeżeli macie zamiar grać regularnie, to jest pierwszy dom, który powinniście kupić. Niestety kosztuje sporo (ponad 5 000 000), więc czeka Was i tak długie zdobywanie kasy.

Wyzwania Sezonowe

Wykonywanie zadań sezonowych to kolejny skuteczny sposób na szybkie zdobywanie pieniędzy, darmowych losowań oraz nowych, nieraz bardzo drogich samochodów, które możecie sprzedać na aukcji, jeżeli nie będziecie chcieli ich używać. Wyzwania są najróżniejsze i często będą od Was wymagać posiadania odpowiedniego samochodu. Warto tutaj przeliczyć bilans zysku i strat, czy warto kupować nową maszynę, jeżeli waszym celem jest zarabianie pieniędzy na kupno kolejnych drogich samochodów lub posiadłości. Często i gęsto jednak, większość zadań będziecie w stanie wykonać na tym co posiadacie, a w większości przypadków nie musicie nawet wygrywać, by zdobyć nagrodę. Czasami będzie to odnalezienie skarbu, innym razem zagranie w pięć kolejnych gier losowych, a jeszcze kiedyś indziej zrobienie odpowiedniego skoku lub też driftu odpowiednim samochodem, często nawet bez potrzeby zdobywania trzech gwiazdek. Warto sprawdzić co jest obecnie możliwe do wykonania w menu sezonowym i wykonać te zadania, które gwarantują samochody, losowania oraz żywą gotówkę. Osobiście odpuszczam sobie wszelkiej maści emotki czy inne ubranka, ale kto co lubi. No i za wykonywanie zadań sezonowych będziesz w stanie odblokować nowe, często unikalne lub bardzo rzadkie samochody, które możesz wykorzystać w kolejnych konkursach lub też sprzedać za solidny pieniądz. Albo poczekać parę tygodni i sprzedać w momencie, kiedy to ich cena będzie znacznie wyższa. W końcu właśnie skończył się sezon i kto chciał zdobyć dany samochód, ten to zrobił.Wykonywanie długich wyścigów

Każdy (lub też prawie każdy) wyścig będzie gwarantować zastrzyk gotówki oraz doświadczenia dla naszej postaci. Część z nich będzie jednak warta więcej i tutaj głównie chodzi o turnieje oraz tak zwane goliaty, czyli wyścigi wokół prawie całej mapy gry. Te są nagradzane solidnym bonusem pieniężnym, a jeszcze więcej wygracie, jeżeli zajmiecie pierwsze miejsce. Bo musicie wiedzieć, że nagrodę za wyścig dostaje się zawsze, jednak największa jest dostępna w momencie zdobycia pierwszego miejsca. Nie zawsze jednak jest to możliwe, a wyścigi prawie zawsze można powtarzać w nieskończoność, więc czasem warto odpuścić i wrócić z lepszym samochodem, niż ciągle się męczyć i mordować.

Poziom nagrody zależy także od ustawień trudności. Wyższy poziom kierowców sterowanych przez komputer to znacznie większa nagroda. Wyłączenie ABS, trakcji oraz kontroli stabilności to kolejny bonus do doświadczenia (a więcej doświadczenia, to więcej losowań). O ile bez ABS jeździ się dosyć ciężko, to już bez trakcji i stabilności jeżdżę od dłuższego czasu i jest bardzo dobrze.

Artystyczna dusza w Forza Horizon 5

Jeżeli masz cierpliwość i smykałkę artysty, której sam nie posiadam, to kupę szmalu zarobisz w Forza Horizon 5 poprzez tworzenie malowań na popularnych samochodach. Każde wykorzystanie ich przez innego gracza oraz łapka przy nim to mały bonus pieniężny dla Ciebie drogi graczu. Gra oferuje szereg naprawdę skomplikowanych zabawek pomagających w tworzeniu malunków, nawet z możliwością importowania grafik spoza gry. Sam korzystam z malowań innych graczy, którzy to co oni robią jest niesamowite i chętnie zostawiam też łapki w górę przy każdym którego używam. Nie musisz być arcyartystą by zarobić kasę, ale pewne uczucie smaku i estetyki na pewno Tobie pomoże. Jeżeli dobrze się czujesz w takich sprawach, to zamiast męczyć Goliaty, warto może zabrać się za pędzel.

A może jesteś handlarzem?

Ostatnim sposobem, który znacznie bardziej do mnie przemawia z uwagi na mój zawód, to tak zwany flipping albo też popularne w naszym kraju spekulowanie. Polega to na kupowaniu samochodów w momencie kiedy są tanie (np. są łatwymi do zdobycia nagrodami w sezonach) oraz sprzedawania ich w momencie posuchy ze znacznym profitem. Opcja jest skierowana raczej do osób, które posiadają już pewne zasoby finansowe pozwalające na zamrożenie części gotówki w wozach, ale jeżeli czujesz smykałkę handlarza, to w ten sposób w parę tygodni jesteś w stanie zarobić miliony kredytów.

To są wszystkie najlepsze sposoby na zarabianie pieniędzy w Forza Horizon 5. Dajcie znać co sami robicie w grze i w jaki sposób zarabiacie kasę w komentarzu! Pamiętajcie także, że w Forza Horizon 5 gramy regularnie na naszych live i jest możliwość grania wspólnego w konwoju. Wystarczy że wpadniesz na nasz discord i dasz nam znać, że chcesz zagrać 🙂 

Przeczytaj również: jak zarabiać przez Internet

Brak komentrarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Najciekawsze znaleziska Dataminingu w New World - stan na 17.11.2021
Następny Głosowania The Game Awards 2021