Gdzie wydać pieniądze wygrane w kasynie lub na loteriiW dzisiejszych czasach interaktywna rozrywka hazardowa staje się coraz bardziej popularna. Ale jak wydać pieniądze wygrane na automaty do gier online? Jeśli przestudiować statystyki, około 70% ludzi, którzy trafili jackpota na loterii lub w kasynie, wydało wszystkie wygrane w ciągu roku po otrzymaniu wygranej. Dowiedzmy się, jak najlepiej wydać wygrane w salonach gier.

Na co zwycięzcy zazwyczaj przeznaczają swoje wygrane?

Wiele osób uważa, że zwycięzcy często szaleją ze swoimi wygranymi, pogrążając się w intensywnym życiu pełnym imprez, picia i jeszcze większej ilości hazardu. W końcu nie ma już pieniędzy i kończy się wesołe życie. Ale tak naprawdę nie jest. Takie historie są na szczęście nieliczne i bardzo rzadkie. Są one po prostu bardziej podatne na reklamę. W większości przypadków szczęśliwcy wolą spokojne i wyważone życie, myśląc o tym, jak zainwestować swoje wygrane tak, aby działały w trybie pasywnego dochodu.

Trudno jest prześledzić historię graczy, którzy mieli szczęście wygrać duże sumy pieniędzy w kasynach online. Ale można spojrzeć na statystyki UK National Lottery. Loteria słynie z dostarczania szczegółowych raportów z wynikami absolutnie wszystkich losowań. Podaje również nazwiska zwycięzców i jak wydają wygrane. 

UK Lottery rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. W tym czasie ponad 8,5 miliarda dolarów zostało rozdane jako nagrody. Zwycięzcy inwestowali w nieruchomości, zakładali nowe firmy i stawali się biznesmenami. Poniżej znajduje się lista, jaki procent swoich wygranych ludzie przeznaczają na taki czy inny biznes:

  • 32% inwestuje w nieruchomości;
  • 25% inwestycji biznesowych;
  • 19% – inwestycje we własną przyszłość, przyszłość swoich rodzin i dzieci, edukację;
  • 14% – prezenty dla siebie i swoich bliskich;
  • 5% – zakup samochodu;
  • 3% – rozrywka;
  • 2% – spłata kredytów hipotecznych i innych długów.

Na początku może się wydawać, że dwa procent wygranej nie wystarczy na spłatę kredytu hipotecznego. Albo 3% dla wypoczynku to nudne życie. Ale nagroda jest tak duża, że wystarczy na pokrycie długów i dobrą zabawę. Każdy nowy przedsiębiorca, jak pokazują statystyki, stworzył około 6 miejsc pracy. 98% wygranych zostało w ich kraju, co przyczyniło się do znacznego wzrostu PKB. Sprawy mają się inaczej w przypadku kasyn stacjonarnych i internetowych. Placówki przestrzegają zasad anonimowości. Dlatego nie posiadają tak szczegółowych dokumentów. Ale można wyciągnąć podobieństwa, ponieważ ludzie wykazują podobne zachowania podczas procesu grania.

Większość ludzi, którzy wygrywają na loterii, rzuca pracę. Ich odsetek wynosi 59%, z czego 15% osób zakłada własną firmę, 9% wykupuje udziały w dużej firmie. 31% pracuje w wolontariacie, z czego 7% przekazuje pieniądze na rzecz szpitali i instytucji medycznych.

Takie wskaźniki przełamują stereotypy, że zwycięzcy w kasynach idą do łatwego, szczęśliwego życia. Oczywiście, hazard towarzyszy większości z nich przez długi czas. Ale ci gracze są niezależni. Spędzaj czas przyjemnie, nie oszczędzaj pewnej kwoty na slotach – ich wybór. Dlaczego nie? Po co odmawiać, skoro i tak rozumiesz, że jest szansa na wygraną.

Jak mądrze gospodarować pieniędzmi wygranymi w Internecie? 

Ludzie „z doświadczeniem” regularnie mówią i radzą, aby się dostosować. Na początek trzeba sobie uświadomić, co się stało. Przyzwyczajaj się do tego, że ilość pieniędzy drastycznie wzrosła, rozważ za i przeciw. Pomoc specjalisty w zakresie wiedzy finansowej nie będzie zbyteczna. 99% ludzi, którzy stali się milionerami w jednej chwili, działa w stanie afektu. A pieniądze kończą się bardzo szybko. 

Nagle pojawiające się fundusze najlepiej przeznaczyć na spłatę kredytów, zakup nieruchomości, inwestowanie w istniejące firmy, założenie własnej firmy, inwestowanie w papiery wartościowe, tworzenie funduszy powierniczych dla każdego członka rodziny, inwestowanie w edukację i działalność charytatywną. Trenerzy finansowi zalecają uczęszczanie na okresowe kursy i poszerzanie swojej wiedzy finansowej. Pomoże to zarówno w grze w kasynie, jak i w późniejszej dystrybucji pieniędzy.

Istnieją również 2 ogólne wskazówki, które pomogą w przypadku wygrania dużej sumy pieniędzy:

  1. Zanim udasz się do kasy po odbiór wygranej, upewnij się, że przygotowałeś plan finansowy. Weź ołówek i papier i określ, czego ci teraz brakuje lub co jest ci najbardziej potrzebne do wygodnego życia. Nie należy szczególnie słuchać rad przyjaciół i znajomych; jeśli potrzebujesz pomocy, lepiej skontaktować się z profesjonalistą finansowym. Poświęć kilka dni na zastanowienie się nad finansami, a następnie zrealizuj swoje plany.
  2. Nie pożyczaj pieniędzy nikomu: ani przyjaciołom, ani krewnym, ani znajomym. Na wieść o tym, że otrzymałeś dużą sumę pieniędzy, wielu Twoich znajomych, z którymi widujesz się bardzo rzadko, zacznie nudzić swoimi prośbami, w których będą próbowali wywrzeć nacisk na litość. Nie poddawaj się ich presji, powiedz stanowcze „nie”. Nie bój się odmówić osobie, nawet przyjacielowi lub krewnemu. Prawdopodobieństwo, że odzyskasz swoje pieniądze jest praktycznie zerowe. Co więcej, zrujnujesz swoje relacje z kredytobiorcą.

Eksperci finansowi podają różne rekomendacje, zależy to również od kraju zamieszkania nowego milionera. Podobnie jest z doradztwem w zakresie inwestycji biznesowych. Najważniejsze jest to, aby nie trzymać pieniędzy w banku. Zwłaszcza nie w gotówce. Pieniądze powinny działać, powinny być w obiegu. Pomoże to zminimalizować ewentualne ryzyko.

Brak komentrarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Biomutant - Jak stworzyć bronie oraz pancerze? - Poradnik
Następny Obecność 3: Na rozkaz diabła - recenzja - największe źródło zła jest bliżej niż myślisz