Posty w kategorii

Książki


Unwind. Podzieleni to pierwsza książka Neal Shustermana, którą miała okazję przeczytać. Już wiem dlaczego tyle osób chwali tego autora!

W jakiej kolejności czytać książki Sarah J. Maas – Szklany Tron, Dwór Cierni i Róż, Księżycowe Miasto? Maasverse jest rozbudowanym światem, w którym dość łatwo można się pogubić. Jest kilka opcji!

Severus Snape to postać o skomplikowanej głębi. W całej serii o Harrym Potterze przyjmuje różnorodne role i obowiązki, ewoluując od mistrza eliksirów do objęcia stanowiska nauczyciela obrony przed czarną magią. Dlaczego Snape został Śmierciożercą?

Gatunek literacki zyskujący coraz większą popularność to romantasy – połączenie romansu z elementami fantastyki. Książki tego gatunku transportują czytelnika w magiczne światy, gdzie uczucia miłosne splatają się z nadprzyrodzonymi przygodami, tworząc niezapomniane opowieści. Dlaczego książki romantasy zdobywają serca czytelników na całym świecie?

Jakie są magiczne zdolności w uniwersum Harrego Pottera i do czego mogą zostać wykorzystane? Kto posiada takie umiejętności?

W świecie Harrego Pottera magia ułatwia życie czarodziejom i czarownicom, jednak nawet i społeczność magiczna posiada organ zarządzający odpowiedzialny za nadzorowanie użycia magii. Aby utrzymać porządek w społeczeństwie, czarodzieje z Harrego Pottera przestrzegają zbioru zasad i przepisów, które dotyczą również istot innych niż ludzie, np. wiedźmy, wampiry, a nawet skrzaty domowe.

Jeśli śledzicie portale książkowe poświęcone książkom, to z pewnością słyszeliście o najgłośniejszym tytule ostatnich miesięcy. Jest nim książka Fourth Wing. Czwarte Skrzydło autorstwa Rebekki Yarros. Ja także postanowiłam przeczytać tę książkę. Jestem wręcz zaskoczona, że aż tak przypadła mi do gustu!

Jakie są obecnie najpopularniejsze książki z BookToka? Przedstawiamy zestawienie viralowych serii ksiązkowych, które zawładnęły Internetem!

 Jesień jest idealną porą roku na rozwijanie pasji do czytania. Dzisiaj polecam thrillery, które warto przeczytać!

Interesujące lektury szkolne? Czy to w ogóle możliwe?! Wybrałam najciekawsze lektury szkolne, które warto przeczytać w szkole podstawowej. Poniższe książki są moimi ulubieńcami od wielu lat i jestem przekonana, że i Wam przypadną do gustu.