Ghost of Tsushima: Director’s Cut już w sierpniu na PS4 i PS5


Ghost of Tsushima: Director's Cut

Sony wraz ze studiem Sucker Punch oficjalnie zapowiedzieli nadchodzącą wersję Ghost of Tsushima: Director’s Cut, która będzie zawierać nie tylko usprawnienia względem konsol nowej generacji, ale i świetnie zapowiadające się DLC – Iki Island.

Reżyserska odsłona Ghost of Tsushima z premierą zapowiedzianą na 20 sierpnia

Twórcy zapowiedzieli ulepszoną wersję ubiegłorocznego tytułu, która ma być solidnym wejściem w nową generację konsol, ale i okazją do rozszerzenia gry o nową zawartość. Poza bardziej szczegółowym wpisem na blogu Playstation, na oficjalnym kanale marki w serwisie Youtube ukazał się trailer, odkrywający potwierdzoną już datę premiery, jak i garść szczegółów odnośnie tego, co zostanie nam zaserwowane już w drugiej połowie sierpnia. A poza samym ulepszeniem graficznym, którym cieszyć się będą jedynie posiadacze PS5, spodziewać się możemy naprawdę sporej dawki nowości – zarówno dla graczy konsol obecnej, ale i poprzedniej generacji.


Nowości związane z dodatkiem Iki Island

Przede wszystkim, deweloperzy mówią o całkiem nowym obszarze do eksploracji – tytułowej wyspie Iki – oraz dziejącej się na niej linii fabularnej. Wokół samej fabuły, na owej wyspie mają pojawić się nieznani dotąd przeciwnicy, nowe postacie, tereny, uzbrojenie i więcej. Na konkrety poczekamy jednak zapewne do najbliższej transmisji State of Play od Sony.

Ulepszenia Ghost of Tsushima w wersji na konsole PS5

Tytuł na konsolach nowej generacji ekskluzywnie zaoferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K oraz płynności 60 klatek na sekundę, drastycznie skrócone czasy ładowania gry, ulepszony dźwięk 3D, a – na co narzekali gracze – synchronizacja ust z dialogami w języku japońskim ma w końcu wejść na zadowalający poziom. Ponadto, na nowej wyspie Iki, gra będzie korzystać z technologii oferowanych przez kontrolery DualShock 5, czyli haptycznych wibracji i adaptatywnych triggerów.

 

Koszty ulepszenia gry do wersji Director’s Cut oraz do wersji PS5

Trochę to pokręcone, jednak ulepszenia tytułu, analogicznie, prezentują się następująco:

  • Ghost of Tsushima: Director’s Cut samoistnie będzie kosztować 69,99$ dla PS5 oraz 59,99$ dla PS4
  • Dla posiadaczy zwykłej wersji gry na PS4, przejście do wersji ulepszonej także na PS4 kosztować będzie 19,99$
  • Za to aby przejść ze zwykłej wersji na PS4 do wersji ulepszonej na PS5, zapłacimy 29,99$
  • Aby z kolei przejść z zakupionej wcześniej wersji reżyserskiej na PS4 do wersji na PS5, zapłacimy 9,99$

Nie spróbowaliście jeszcze Ghost of Tsushima? Koniecznie nadróbcie zaległości!

Jeśli jesteście posiadaczami PS4, bądź PS5, a i nie zdarzyło Wam się jeszcze zanurzyć w samurajskiej przygodzie, jaką oferuje ten licznie nagrodzony tytuł, może zachęci Was do tego nasza recenzja Ghost of Tsushima, któremu przyznaliśmy 10/10 punktów! Jeśli już dacie się namówić, zapraszamy do naszych poradników – O czym chcesz wiedzieć, zanim zaczniesz grę? oraz Solucja – Pełne przejście gry.

 Źródło: https://blog.playstation.com/2021/07/01/ghost-of-tsushima-directors-cut-arrives-on-ps5-and-ps4-consoles-on-august-20/

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Necromunda: Hired Gun - Recenzja - Najciekawsze miasto, jakie zobaczysz na wakacjach?
Następny Loki - odcinek 4 - The Nexus Event - Co czyni Lokiego Lokim?