Gladiator 2 – kontynuacja hitu z Russellem Crowe’m w planach!


Gladiator 2

Gladiator 2 powstanie! Jak wiele pozytywnych informacji czeka mnie jeszcze w 2023 roku, nie mam zielonego pojęcia, ale od stycznia zasypywany jestem samymi pozytywami.

Gladiator 2 został oficjalnie potwierdzony. Wiemy już, że Riddley Scott powoli przygotowuje się do realizacji kontynuacji pierwszego filmu. Film Gladiator z Russellem Crowe był prawdziwym hitem, który zaskarbił sobie rzesze fanów na całym świecie. Film ten do dziś dzień uznawany jest obecnie za klasykę, do której warto czasem wrócić.

Co ważne – Russell Crowe w ostatnim czasie, podczas wystąpienia w „Fitzy & Wippa Podcast” potwierdził, że nie pojawi się w drugiej części filmu. To zrozumiałe, każdy, kto oglądał tę produkcję, w pełni rozumie, że byłoby to wręcz niemożliwe ze względu na losy tytułowego bohatera. To by się po prostu nie kleiło. Warto poszanować scenariusz oraz wydarzenia, które miały miejsce w pierwszej części. Wątek tytułowego bohatera został domknięty i tak już powinno pozostać.

Co jeszcze wiemy? Chociażby to, że za kontynuację będzie odpowiedzialny nadal Riddley Scott. Czyli ten sam reżyser, który sprawił nam pierwszą odsłonę Gladiatora. Akcja tej produkcji będzie się dziać jakieś trzydzieści lat później po wydarzeniach z poprzedniego filmu. Autorem najnowszej wersji scenariusza jest David Scarpa. Miał on przyjemność współpracować z twórcą filmu Gladiator przy okazji widowiska „Napoleon” oraz uprzednio wcześniej przy filmie „Wszystkie pieniądze świata”. Producentem kolejnej odsłony oskarowego filmu będzie Paramount, a datę premiery na ten moment zapowiedziano na 22 listopada 2024 roku.

Choć szczegóły fabularne nie są jeszcze nikomu znane, wiadomo na chwilę obecną, że bohaterem drugiej odsłony będzie wnuk Marka Aureliusza – Lucius, syn Lucilli i siostrzeniec złego Commodusa. W tytułową rolę wcieli się Paul Mescal – nominowany do Oscara za występ w „Aftersun”.

Co czyni film Gladiator fenomenalnym? Poza tym, że jest to naprawdę porcja dobrego kina, jest to także zdobywca pięciu oskarów! To nie wszystko. Ta produkcja, przy budżecie 103 milionów zarobiła aż pół miliarda! Wyniki są zatem imponujące. Pytanie brzmi, czy film Gladiator 2 ma szansę konkurować ze starszym bratem, który w maju skończy 23 lata?

 

Zobacz też: Dragon Ball Super – Czego spodziewam się w sparingu z Freezą

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio NCWW – Na jakie planszowe nowości wydać wypłatę? – Luty 2023
Następny Data otwartych beta testów Diablo 4 już wkrótce