Gloom – Unboxing gry – Pogrążeni w żałobie


Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was unboxing nowości od wydawnictwa Black Monk Games, mianowicie mam na myśli grę Gloom, bardzo specyficzną zresztą. Gloom jest grą karcianą, którą możemy zaliczyć do gier imprezowych, Gloom to przede wszystkim, unikalność, czarny humor, tragedia i komedia w jednym.

Gloom jest zwana grą niefortunnych zdarzeń, właściwie patrząc na przebieg rozgrywki o bardzo niefortunnych. Naszym głównym zadaniem w grze jest uprzykrzenie życia naszej rodziny tak bardzo jak to możliwe, słowem; muszą przeżyć bardzo wiele, zanim udadzą się na wieczny spoczynek. Przy tym wszystkim musimy uważać na przeciwnika, który to będzie usiłował rozweselić rodzinkę. Gloom jest odpowiednia dla od dwóch do pięciu graczy, rozgrywka trwa najczęściej około godziny, a minimalny wiek gracza to 13 lat.

Czas zajrzeć do pudełka! Ale zanim obejrzycie zdjęcia, zachęcam do popatrzenia na nasz unboxing na żywo na wizji:) Zostaw łapkę w górę, jeśli się podobało!


YouTube player


 

Tak się prezentuje opakowanie do gry. Jak widzicie na załączonym obrazku, jest mrocznie. Całość utrzymana w tonacji biało czarnej, w środku również jest tak samo. Pudełko wykonane z grubej tektury, zawiera wszystkie najważniejsze informacje.

Do gry dołączone były dwie plansze z wydzielonym miejscem na nasze karty. Są to papierowe plansze, widoczne zagięcie prostuje się pod wpływem ciężaru kart. Śmiało możecie również grać na blacie stołu, nie używając plansz. Wybór należy do Was.

Mamy i nasze karty. To głównie ten element odróżnia grę Gloom od innych i czyni ją wyjątkową. Karty są bowiem transparentne, śliskie, i o wiele cięższe od tych tradycyjnych. Nie spodziewałam się takiego elementu w grze, tutaj wydawnictwo bardzo pozytywnie nas zaskoczyło.

Końcowe zdjęcie pokazuje przykładową rodzinę dostępną w grze na planszy gracza. Podczas rozgrywki karty nakłada się jedna na drugą co daje bardzo ciekawy efekt.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio NCWW - Najlepsze gry planszowe na kwiecień
Następny Tanks Unboxing dodatków wczesny Tygrys i T-34