Godfall już na PS4 – z nowym dodatkiem i międzyplatformową kooperacją


Godfall Fire & Darkness

Twórcy Godfall, studio Counterplay Games, poinformowali że są bardzo podekscytowani, mogąc udostępnić ich tytuł na PS4 – zwłaszcza po tak ogromnym sukcesie gry na PS5. Ponadto, do gry zawitało świeże DLC Fire & Darkness, a i aktualizacja, która pozwoli graczom m. in. na międzyplatformową kooperację.

Godfall: Fire & Darkness już dostępne

Jak w nowym wpisie na blogu Playstation przekonuje nas CEO studia, producenci starali się słuchać graczy, jak tylko się dało. Tak, by po jej premierze móc spełniać kolejne oczekiwania fanów. Nie chodzi tu jednak tylko o zajmowanie się błędami, optymalizacją, czy balansem rozgrywki. Mowa o nowej zawartości, na którą tak wielu czekało. Czy Fire & Darkness rozszerzy Godfall na tyle, aby starzy gracze podeszli do niego jeszcze raz, lub Ci nowi dali mu szansę?

Godfall: Fire & Darkness Launch Trailer – PS5 PS4 PC

Co do pierwszego, myślę że całkiem nowy obszar – a w nim liczne zadania, przedmioty, czy przeciwnicy – to dobry powód, aby sięgnąć po tę produkcję jeszcze raz. Z kolei w sprawie nowych graczy, z pewnością ogromna część z nich nie mogła spróbować Godfall właśnie ze względu na fakt, że nie przeskoczyło jeszcze z konsoli Sony zeszłej generacji do tej najnowszej. Jestem zatem całkowicie pewien, że otwarcie się tytułu na odbiorców z PS4 okaże się genialnym ruchem. Jedyna kwestia, która może budzić wątpliwości graczy, to wydajność, jaką Godfall osiągnie na sprzęcie zeszłej generacji. Według doniesień: gra chodzi płynnie w 30 FPS, czego mogliśmy się śmiało spodziewać, gdy ma nie być mowy o spadkach klatek, wciąż utrzymując tak świetną grafikę. Poniżej zamieszczamy gameplay nagrany właśnie na starszej konsoli. Trzeba przyznać, nie wygląda to źle.

A Quick Look At: GodFall (PS4 Version)
Video z kanału StikkyGaming

Nowy dodatek będzie darmowy dla wszystkich, którzy wcześniej zakupili grę w wersji Ascended, lub Deluxe. Z kolei dla posiadaczy podstawowej wersji gry – koszt nowej zawartości wyniesie $19.99. Oprócz tego, deweloperzy podkreślają, że gracze, którzy zakupią grę na PS4, a później przesiądą się na nowszą konsolę, otrzymają upgrade do wersji PS5 za darmo.

Darmowa dla wszystkich aktualizacja Lightbringer

Poza nowym dodatkiem, Godfall otrzymało również całkiem darmową i dostępną dla wszystkich aktualizację o nazwię Lightbringer. Owa aktualizacja wnosi do gry sporo mniejszych usprawnień, przedmioty kosmetyczne, ale i co najważniejsze – nowy tryb gry, który urozmaici jej end-game oraz możliwość cross-playu pomiędzy graczami PS5 i PS4. 


Nie ma co, Godfall już na premierę był dobrą produkcją, ale to co twórcy robią z nim teraz, to coś, czego inne studia powinny się od nich uczyć. Nie bez powodu nowy dodatek pojawił się w najbardziej wyczekiwanych przez nas premierach sierpnia. Jesteście chętni aktualnych materiałów z gry? Wpadnijcie na nasz kanał YouTube, gdzie jedną z aktualnych serii jest właśnie Godfall: Fire & Darkness, a już wkrótce – wyczekujcie konkretnej recenzji tego tytułu.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Unmatched: Bitwa Legend - recenzja - czas stanąć do walki
Następny Elden Ring pojawił się na Steam wraz z informacją o polskiej wersji gry