Golden Joystick Awards 2022


Wczoraj czyli 22 listopada 2022r. odbyła się transmisja na żywo gdzie ogłoszono GOTY i zwycięzców w wielu innych kategoriach tegorocznych, już czterdziestych, Golden Joystick Awards. W głosowaniu oddano miliony głosów i najwięcej nagród wygrał oczywiście Elden Ring, kto by się tego spodziewał! Sprawdźmy jakie tytuły wygrały w danych katergoriach.

Elden Ring

Ultimate Game of the Year, Best Visual Design, Best Multiplayer Game, Critics’ Choice Award

oraz FromSoftware jako Studio of the Year


Elden Ring wygrał zasłużenie aż w czterech kategoriach, nikt się tego nie spodziewał :).  Elden Ring to ARPG od coraz bardziej znanego FromSoftware, w którego tworzeniu brali udział m.in. Hidetaka Miyazaki i George R. R. Martin. W grze wyruszamy w podróż której celem jest naprawa tytułowego Elden Ringa i stanie się nowym Elden Lordem, ale pomimo tego zakończenia nie ma tylko jednego, a 6 gdzie nie w każdym się nim stajemy. Grę obserwujemy z trzeciej osoby, odbywa się w pięknym otwartym świecie bez 100000 znaczników, ponieważ wszystko musimy odkryć sami, a gameplay jest taki jak w Soulsach czyli nie wybacza i trzeba się postarać, ale satysfakcja jest duża.

Return To Monkey Island

PC Game of the Year

Monkey Island, to co Amazon najbardziej lubi dodawać do Prime Gaming. A na poważnie Return to Monkey Island to powrót do serii po wielu wielu latach przez nikogo innego jak Rona Gilberta, tym razem z trochę zmienionym art stylem, ale nie zmienionym stylem rozgrywki czyt. Point and Click którego raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć na czym polega.

Pokemon Legends Arceus

Nintendo Game of the Year

Pokemon Legends Arceus to prequel do Pokemon Diamond and Pearl z 2006r. W grze nasz protagonista zostaje wysłany w podróż w czasie w celu skompletowania PokeDexu(tj. zbierz je wszystkie) w regionie Hisui bazowanym na wyspie Hokkaido w czasie wczesnej Japońskiej kolonizacji. Mapa gry jest dość spora i podzielona na duże regiony, których eksploracje ułatwią nam pokemony umożliwiające wpinaczke, latanie i szybsze pływanie oraz możliwość szybkiej podróży. Co ciekawe tym razem dzikie pokemony mogą zranić nie tylko nasze pokemony, ale również nas.

Stray

Playstation Game of the YearStray czyli gra która przy premierze wywołała nie małą furorę w świecie gier, ale i poza nim bo ooo patrz słodki kotek. Stray to przygodówka w której sterujemy kotem i trafiamy do miasta zamieszkałego przez roboty i zmutowane bakterie, a naszym celem jest powrót na powierzchnie z pomocą drona B-12.

Grounded

Xbox Game of the Year

Grounded to gra survivalowa, w którą możemy grać zarówno z pierwszej jak i trzeciej osoby. W grze zostajemy zmniejszeni do rozmiaru mrówki i musimy przetrwać w… ogrodzie. Dostępne są 4 postaci Max, Willow, Peter i Hoops. Biorąc pod uwagę wyjątkowy setting to różne mechaniki zostały odpowiednio do niego dostowane, ponieważ jak wiemy raczej nie zetniemy drzewa będąc rozmiaru mrówki i większym zagrożeniem będą owady niż wilki czy niedźwiedzie(Mrówkojad niszczyciel światów).

Steam Deck

Best Gaming Hardware

 

 

Ah tak, Steam Deck, najlepsze co spotkało Linux Gaming od dłuższego czasu. Steam Deck to absolutny hit i nie dziwne. Jest to po prostu mały komputer z domyślnie zainstalowanym SteamOS(bazowany na Archu) z głównym przeznaczeniem do grania, ale nikt nie zabrania zainstalować na nim tego co nam się tylko podoba(Hihi, emulator Switcha) ponieważ to komputer jak każdy inny. Inne firmy próbują z nim konkurować, ale póki co żadna nie doszła do takiego stosunku ceny do jakości i mocy.Horizon Forbidden West

Best Storytelling

Horizon Frobidden West to sequel do również świetnej gry Horizon Zero Dawn z 2017r. Gra dzieje się w post-apokaliptycznym świecie, ale nie takim jak znamy z Fallouta, Metro czy S.T.A.L.K.E.R.a, a w takim gdzie masowe wymieranie spowodował rój robotów. W trakcie rozgrywki kontrolujemy Aloy, czyli główną bohaterke również poprzedniej części, z trzeciej osoby i eksplorujemy świat pokonując przeszkody przy pomocy zarówno broni miotającej i białej. Do eksploracji posłużą nam różne mechaniki i narzędzia.

Genshin Impact

Still Playing Award

Cuphead: The Delicious Last Course

Best Game Expansion

Slime Rancher 2

Best Early Access Launch

Cult of the Lamb

Best Indie Game

Metal: Hellsinger

Best Audio

Goat Simulator 3 Announcement Trailer

Best Game Trailer

Goat Simulator 3 - Announcement Trailer | PS5 Games

Final Fantasy 14

Best Game Community

Vampire Survivors

Breakthrough Award

Manon Gage (Marissa Marcel, Immortality)

Best Performer

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Most Wanted Game

 

Transmisja do obejrzenia:

Golden Joystick Awards 2022

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio A Plague Tale: Requiem PL - Co pozostało - Akt 5 - Pełne przejście i Wszystkie znajdźki
Następny Assassin's Creed Valhalla otrzyma ostateczne DLC w grudniu, ale nie dostanie Nowej Gry+