Gotuj z Wiedźminem! Oficjalna książka kucharska już w sklepach!


Wiedźmin: Oficjalna księga kucharska to książka, która pozwala czytelnikom i czytelniczkom przenieść się do świata słynnego wiedźmina, Geralta z Rivii. Na 256 stronach autorki, Anita Sarna i Karolina Krupecka, zebrały 80 przepisów inspirowanych kuchnią różnych regionów świata Wiedźmina, od mroźnego Skellige po skąpane w słońcu Toussaint.

Każdy przepis poprzedza krótka opowieść, która wprowadza czytelnika w atmosferę danego regionu i dodaje daniu szczyptę smaku przygody. Książkę otwiera wyjątkowa przedmowa Andrzeja Sapkowskiego, autora sagi o wiedźminie. Autorki książki to doświadczone kucharki, które od wielu lat tworzą przepisy na dania inspirowane grami wideo i popkulturą. Ich blog Nerds’ Kitchen cieszy się dużą popularnością wśród fanów gier wideo i popkultury. Książka „Wiedźmin: Oficjalna księga kucharska” to nie tylko zbiór przepisów, ale także fascynująca podróż do świata Wiedźmina. Na 256 stronach tej bogato ilustrowanej książki znajdziemy 80 przepisów inspirowanych kuchnią różnych regionów świata Wiedźmina, od mroźnego Skellige po skąpane w słońcu Toussaint. Każdy przepis opatrzony jest kulinarną opowieścią, która dodaje daniu szczyptę klimatu i przygodowego charakteru.

Książkę otwiera wyjątkowa przedmowa Andrzeja Sapkowskiego, autora sagi o Wiedźminie. W rozdziale poświęconym kuchni Skellige znajdziemy przepisy na takie potrawy jak: zupa z ryby z trawą morską, mięso marynowane w soli i chlebie oraz naleśniki z jagodami. W rozdziale poświęconym kuchni Toussaint znajdziemy przepisy na takie potrawy jak: soczysta jagnięcina z czosnkiem i ziołami, owoce w syropie z wina oraz deser z kremem migdałowym i lodami. Książka jest obowiązkową pozycją dla wszystkich fanów uniwersum Wiedźmina, którzy chcą odkryć jego smaki.

Książka „Wiedźmin: Oficjalna księga kucharska” jest już dostępna! Można ją kupić w księgarniach na terenie całej Polski oraz w Internecie. Książka została wydana przez wydawnictwo Znak i dostępna jest w języku polskim. Wkrótce ukaże się również w przekładach na języki węgierski, słowacki, ukraiński, niemiecki, francuski i hiszpański. W języku angielskim książkę wyda wydawnictwo Penguin Random House.


O studiu CD PROJEKT RED

Studio CD PROJEKT RED to polskie studio gier wideo, założone w 2002 roku. Specjalizuje się w tworzeniu gier na komputery osobiste oraz konsole najnowszej generacji.

Do najważniejszych tytułów studia należą:

  • Cyberpunk 2077, gra akcji z otwartym światem, która osadzona jest w cyberpunkowej metropolii Night City.
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon, gra RPG akcji, która opowiada o przygodach Geralta z Rivii, łowcy potworów.
  • Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, dodatek do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu.
  • GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, gra karciana na podstawie uniwersum Wiedźmina.

Oprócz gier, studio CD PROJEKT RED jest również odpowiedzialne za powstanie serialu anime Cyberpunk: Edgerunners, dostępnego na platformie Netflix.

O grach z serii Wiedźmin

Seria gier Wiedźmin to flagowa marka studia CD PROJEKT RED. Gry o przygodach Geralta z Rivii, łowcy potworów, opowiadają o świecie fantasy, w którym ludzie żyją obok potworów, magii i mrocznych tajemnic.

Do tej pory wydano trzy części serii:

  • Wiedźmin, gra akcji z 2007 roku.
  • Wiedźmin 2: Zabójcy królów, gra akcji z 2011 roku.
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon, gra RPG akcji z 2015 roku.

Ostatnia część serii, Wiedźmin 3: Dziki Gon, jest jedną z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów. Gra zdobyła ponad 250 nagród dla najlepszej gry roku i sprzedała się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Poprzednio Najlepsze premiery gier wideo - Grudzień 2023
Następny Root - recenzja - wojna w Leśnogrodzie!