Gra o Tron Sezon 6 – podsumowanie i co już wiemy


Kto oglądał ostatnio nowy odcinek 7 sezonu Gry o Tron? No przyznawać się. O jak dużo rąk w górze, jestem z was taki dumny. Czytelnik Big Bad Dice który nie oglądał Gry o Tron …. brrr. Wystarczy że Ola nie oglądała, a właściwie oglądała pół okiem i jedyne co jej się spodobało to cycki Daenerys. No ale jak chcecie dopiero zacząć oglądać 7 sezon, ale tak nie do końca pamiętacie jak skończył się 6 sezon serialu Gra o Tron, to przychodzę wam z pomocą. Swoją drogą ten sam problem mam z Supernatural, a oglądanie 8 sezonów od nowa to nie ma szans przy obecnym braku czasu.

No to jedziemy po kolei – jak się zakończyły najważniejsze wątki z 6 sezonu serialu Gra o Tron.

Z uwagi na to że wspominamy to co się odbyło w serialu Gra o Tron, będzie tutaj zatrzęsienie spoilerów. Jeżeli chcesz po prostu obejrzeć jeszcze raz serial aby sobie przypomnieć co tam się działo – NIE CZYTAJ TEGO TEKSTU (za to możesz udostępnić)

A więc jedziemy ze spoilerami – najlepszy news, którego mogliśmy się trochę spodziewać:

John Snow zostaje Królem Północy i wcale nie jest bękartem

My którzy znamy już fabułę powinniśmy go tytułować John Stark – w końcu to syn siostry Neda Starka. John Snow pozamiatał i z drobnym wsparciem Littlefingera zdobywa Winterfell przy okazji zabijając Ramsaya Boltona (a właściwie robi to jego siostra w sposób bardzo efektowny – rzucając na pożarcie jego głodnym ogarom). Była to chyba druga, po Joffreyu, najbardziej znienawidzona postać w dziejach serialu. Kogo teraz będziemy nienawidzić? Prawdopodobnie jego matkę ponieważ:

Cersei wysadza zapasy Smoczego Ognia pod Septem Baelora

I w ten sposób kończy zabawę z wróblami oraz jego fanatykami. Aby było zabawniej robi to w trakcie swojego procesu na którym oczywiście się nie zjawia. Po wysadzeniu septu oraz kilku okolicznych dzielnic, król i syn Cersei – młody Tommen – skacze z okna i popełnia samobójstwo. Nie żeby mi było go szkoda, nijaka postać która nie dodawała żadnej wartości do serialu. Cały zamach kończy się koronacją Cersei która teraz będzie mogła spokojnie cierpieć na najbardziej niewygodnym tronie w serialu Gra o Tron. Prawdopodobnie długo na nim nie posiedzi. A wszystko przez jeden prosty fakt.

Daenerys Targaryen wraca do domu

Matka smoków ma potężnych sprzymierzeńców, flotę oraz trzy duże smoki z którymi żadna z wycieńczonych armii 7 królestw łatwo sobie nie poradzi. Zrobiła solidny porządek w dominium niewolników oraz przekonała potężną hordę Dothraków – oczywiście spalając na wiór ich przywódców – żeby przekroczyli wielkie morze na drewnianych koniach. Wkrótce zrobi porządek i w King’s Landing. Cersei i Lanisterowie nie mają armii oraz sojuszników żeby walczyć z potężną flotą Targaryenów.

Arya Stark wraca na stare śmieci i aktualizuje swoją listę

Młoda Arya nauczyła się kilku sztuczek na wygnaniu. Wykorzystuje je by zabić Waldera Freya oraz zrobić miły wstęp do 7 sezonu serialu Gra o Tron. Nikt już nie będzie przeszkadzać dla Aryi żeby pomścić brata oraz matkę. Dzięki umiejętnościom które wyniosła z Braavos, bez problemu załatwiła największego śmierdziela, tchórza i zdrajcę w Westeros – chodzi oczywiście o starego Freya. Każdą modlitwę kończyła słowami „valar morghulis” i teraz jej życzenie powoli zaczyna się spełniać.

Ogar się nawraca

Największy przegrany w serialu – Sandor Clegane – uparcie nie chce umierać i przeżywa krytyczne rany które zadała mu Brienne. Dołącza do grupy wieśniaków i pomaga im zbudować sept albo coś takiego. Cała przygoda kończy się oczywiście atakiem bandytów kiedy Ogar zbierał drewno w pobliskim lesie. Ten się wkurza i wyrusza wymordować biednych bandziorów. Niestety uprzedzają go rycerze z Bractwa bez Chorągwi do których dołącza (bo co ma lepszego do roboty)? Ogar jako jeden z nowych wojowników Pana Ognia wyrusza by zmierzyć się z powracającymi Białymi Wędrowcami.

Theon Greyjoy szuka odkupienia i próbuje na nowo ułożyć sobie życie

Kastrat ucieka od Ramsaya Boltona, pomaga przy tym w ucieczce biednej Sansie gdzie spotyka Brienne. Rozdzielają się i Theon wraca na Żelazne Wyspy gdzie prawie natychmiast musi uciekać przed swoim wujem. Wraz z siostrą dołączają do Matki smoków i wracają do Westeros w nadziei na odzyskanie utraconego domu. Warto jeszcze wspomnieć że Theon zrzekł się pretensji do tronu i przekazał sukcesję swojej siostrze. Oczywiście nie podoba się to mieszkańcom wysp.

Poprzednio Century: Korzenny Szlak - Recenzja gry
Następny Skąd się wzięła moda na planszówki?