Grajeczka – Unboxing Gry – Przygody księżniczki i smoka


Cześć! To ja mgła strojna w jarzębiny koral, wrzosem oddychałam wczoraj, wykąpana w kropli rosy, wiatr rozczesał mokre włosy, nim poranek dniem się stanie, porwij mnie w szalony taniec…

Mam nadzieję, że dzisiaj porwę Was do walca, jak rycerz porwał z wieży księżniczkę. A skąd wiem, że porwał księżniczkę? A no, ta mgła już dużo w życiu widziała i wyszeptała do uszka to i owo.

A tak na poważnie, dzisiaj kolej na unboxing Grajeczki, przepięknej gry, która opowiada cudowną historię, jakże bogatą w słowa i emocje. Grajeczka to gra planszowa w typie ameri, wydana przez wydawnictwo 2 Pionki, i jest to zdecydowanie jedna z ładniejszych gier jakie żeśmy widzieli. Podczas rozgrywki oczywiście Waszym zadaniem jest rozwijanie królestwa Grajeczki i napisanie baśni. Grajeczka jest grą odpowiednią dla od dwóch do czterech graczy, a minimalny wiek gracza to osiem lat, sama rozgrywka trwa do 40 minut.

Chodź, opowiem Ci Grajęczkę… bajka będzie długa 😉

Subskrybuj nasz kanał na YouTubeWierzchnia okładka naszej księgi skrywa wielką tajemnicę… Grafika wprowadza nas do tematyki, tworzy klimat, cieszy oczy, wywołuje uśmiech, przywodzi na myśl dzieciństwo.

Instrukcja czyni wprowadzenie do historii namalowanej pędzlem. Grafika wywołuje podobne emocje, jakość wykonania wywołuje podziw.

Tajemnica została odkryta ku uciesze zgromadzonych. Ze skrzyni wyleciały w popłochu słowa, niczym białe gołębie, więc teraz trzeba będzie historię odtworzyć na nowo. Po swojemu, nie znaczy gorzej. Potrzebne są do tego jednak kafle terenu, po których przemierzać będą bohaterowie, by zostawić swoje ślady i zapisać się na kartach historii.

Muzyka delikatnie pogrywa… Skowronek w oddali wyśpiewuje walca… Zostało jedynie obudzić smoka, wraz z rycerzem i księżniczką, którzy beztrosko śpią…

To w tych żetonach, pozostał złoty pył, który wskrzesi naszych bohaterów

Oto i oni. Smok – bezwzględny potwór, który bucha żarem z paszczy i nie cofnie się przed niczym. Rycerz – odważny, ofiarny, gotów zrobić wszystko by odzyskać księżniczkę. I ona – delikatna, wątła niewiasta.

Pod stopami bohaterów jak wstęgi rozkładają się tereny. Góry, które na swych czubkach hodują białe owoce w postaci śniegu, rzeki, które są życiodajnym źródłem, a także lasy, w którym drzewa śpiewają kołysanki do snu.

Czy tym dwojgu pisane jest szczęście?

Postaraj się, pamiętaj, że od Ciebie tak wiele zależy….

Poprzednio NCWW - Ciekawe gry planszowe na wrzesień
Następny Spider-Man - Recenzja PS4 - Pająk na jakiego czekaliśmy?