Gry mobilne: 6 prostych sposobów na zwiększenie frajdy


Wraz z nieustannym rozwojem rynku gier video zwiększa się zapotrzebowanie na wysokiej jakości doświadczenia z rozgrywki. Użytkownicy chcą grać niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dzięki telefonom możemy grać wszędzie i o każdej porze. Z roku na rok smartfony stają się coraz szybsze i z tego względu nie powinno nas dziwić to, że gracze odchodzą od komputerów i konsol na rzecz telefonów. Gry mobilne to złożony temat i jeśli chcesz czerpać z nich jak najlepsze doświadczenia, musisz zadbać o kilka kwestii.

W tym artykule przedstawimy wskazówki, dzięki którym spotęgujesz swoje wrażenia z grania i nauczysz się odróżniać gry dobre od wybitnych.

1. Pierwsze przykazanie mobilnego giercowania – włącz tryb DND!

Jak często wtapiałeś, kiedy już w zasadzie wygrywałeś? Czy przypadkiem winowajcą nie okazało się połączenie przychodzące, które przerwało twoją dobrą passę? Nawet jeśli sobie tego nie przypominasz, to bardziej niż pewne, że tak było! W takich sytuacjach z pomocą przychodzi tryb DND – dzięki niemu możesz cieszyć się niezakłóconą rozgrywką. DND daje dużo możliwości, włączając w to wyciszenie wszelkich wiadomości i połączeń, a także utworzenie listy priorytetowej, która dopuszcza określone połączenia i wiadomości.

2. Zredukuj działania w tle, aby gry chodziły płynniej

Pomimo iż urządzenia mobilne są projektowane pod kątem wielozadaniowości, to zaleca się zredukowanie procesów odpalonych w tle, podczas grania. W związku z tym, że zaawansowane graficznie gry intensywnie wykorzystują pamięć RAM, zalecamy wyłączenie wszystkich aplikacji działających w tle, jeśli chcesz osiągnąć optymalną wydajność.

3. Korzystaj z VPN, aby zwiększyć przepustowość

Sieci VPN (Wirtualna Sieć Prywatna) nieustannie zyskują na popularności – wiadomo, tego rodzaju sieci oferują całe mnóstwo korzyści, ale czy wiesz, że również mogą poprawić twoje wrażenia z rozgrywki? Kiedy mowa o VPN, większość ludzi kojarzy to ze zwiększeniem bezpieczeństwa w trakcie aktywności online, ale tak naprawdę to nie jedyny powód, dla którego warto z nich korzystać.

Połączenie za pośrednictwem VPN ukrywa adres IP, na którego podstawie serwer określa twoje położenie geograficzne. Takie połączenie wykorzystuje zaawansowane szyfrowanie i skutecznie tworzy prywatną sieć na podstawie sieci publicznej – a to tylko niektóre z korzyści oferowanych przez VPN. Co więcej, odpowiednia sieć VPN dla telefonu może poprawić twoje wrażenia z grania, włączając w to przyśpieszenie przepustowości i zredukowanie lagów, które potrafią zepsuć całą radość z grania.

4. Skonfiguruj sterowanie wedle własnych preferencji

Każdy gracz na swoje upodobania – pewni z nas wolą przejrzyste rozstawienie klawiszy, podczas gdy inni preferują wygodne interfejsy. Domyślne ustawienia oferowane przez producentów gier nie są dla każdego. Z tego względu warto poświęcić szczególną uwagę konfiguracji sterowania, która źle ustawiona może skutecznie uprzykrzyć życie w grze.

5. Szukaj gier, za którymi tęskni twoje serce, a później odkrywaj kolejne!

Kiedy już zagrasz w ulubione gry, lepiej poznasz swój Gamerski styl i gust. Być może zostaniesz fanem gier single player, lub pójdziesz w granie po sieci, czy też po prostu pokochasz granie bez skupiania się na konkretnym gatunku. Przed tobą nieskończona ilość możliwości. Jeśli nie masz pewności, najlepiej zmieniaj gry, dopóki nie znajdziesz tej, która sprawia Ci szczerą radość.

6. Prawdziwi przyjaciele nie pozwalają odstawiać najlepszych motywów w pojedynkę!

To z pewnością nie ostatnia i nie mniej ważna reguła graczy. Tak na dobrą sprawę, to nie znaczenia, w jaką grę grasz – wyrafinowaną, czy też przypadkową – jeśli grasz po sieci ze znajomymi.

Gierzenie na komórce nie tylko stwarza okazję do giercowania ze znajomymi, ale również daje szansę na zmierzenie się z kompletnie obcymi ludźmi.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Fortnite i Fall Guys w Destiny 2! Jak zdobyć skórki?
Następny Premiery na HBO MAX i Netflixie na koniec sierpnia!