Gry na konsole, które obsługują 4K – sprawdź najlepsze tytuły


Konsole coraz śmielej wchodzą w świat wysokiej rozdzielczości – do niedawna była ona zarezerwowana jedynie dla drogich komputerów stacjonarnych. Sprawdź najlepsze gry obsługujące 4K. Czytaj dalej.

Sytuacja gangu na początku gry jest bardzo zła.

Red Dead Redemption 2

Każdy gracz, który posiadał konsolę poprzedniej generacji, słyszał o grze studia Rockstar. Uznana za kultową, pierwsza część stała się obiektem zazdrości graczy PC – nigdy nie pojawiła się na komputerach osobistych, mimo wielu plotek na ten temat. Po kilku latach ukazała się kontynuacja, będąca prequelem poprzednika. Gra jest rozwinięciem historii poprzednika. Ukazuje losy gangu, z którym rozprawiał się John Marston. Tym razem wcielamy się w Arthura Morgana – prawą rękę Dutcha van der Linde.

Gra wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii i oferuje niespotykaną do tej pory skalę otwartego świata. Żeby podziwiać każdy detal, do wyświetlania obrazu warto wybrać telewizor obsługujący 4K. Dzięki temu nie umkną nam szczegóły rozległych terenów, generowanych w czasie rzeczywistym. Ameryka u schyłku czasów kowbojów ma do zaoferowania naprawdę wiele – bezkresne pustkowia, gęsto zalesione tereny oraz góry pokryte grubą warstwą śniegu. Wszystko napędzane przez autorski silnik RAGE, będący rozwinięciem technologii użytej m.in. w GTA V.

Poza krajobrazami gra oferuje tekstury dopasowane do rozdzielczości UHD, ale to nie jedyny element sprawiający, że mamy do czynienia z jedną z najbardziej zaawansowanych gier obecnej generacji – animacje postaci ocierają się o realizm jak nigdy, a mimika twarzy oraz zachowanie postaci kierowanych przez sztuczną inteligencję wiernie oddaje niespieszne życie z tamtych lat.

Fifa 19

Gry sportowe stanowią jedną z największych gałęzi przemysłu. Swoją popularność zawdzięczają kilku czynnikom, ale najważniejszym jest możliwość grania ze znajomymi, nawet przy jednym telewizorze. W Polsce szczególnym zainteresowaniem cieszą się gry o tematyce piłkarskiej, a największą rzeszę fanów posiada Fifa – seria tworzona prze EA. Co roku pojawia się nowa wersja, która oferuje aktualne składy i usprawnienia graficzne, starając się nadążyć za współczesną technologią.

Najnowsza odsłona serii oferuje możliwość gry w UHD, co ucieszy wszystkich miłośników gry na wirtualnych boiskach. Dzięki temu dostrzeżemy każdy detal podczas meczów, a w trakcie powtórek zobaczymy ostre jak brzytwa tekstury koszulek licencjonowanych drużyn oraz trawę, która nie jest jedynie płaskim obrazem. Bez trudu rozpoznamy największe gwiazdy futbolu, na czele z Cristiano Ronaldo.

Poza rozdzielczością, gracze docenią płynność działania, która utrzymuje się na poziomie 60 kl/s. W przypadku gier sportowych ma to ogromne znaczenie – dzięki temu przeprowadzenie skutecznej akcji jest łatwiejsze.

The Last of Us: Remastered

Przykład gry, która pierwotnie ukazała się na konsoli poprzedniej generacji, ale wróciła w odświeżonej wersji na najnowszy sprzęt od Sony. Studio Naughty Dog postanowiło przybliżyć historię Ellie i Joela posiadaczom PlayStation 4 i zrobiło to w wielkim stylu. Gra była jednym z najładniejszych tytułów na PS3 i wyciskała ze sprzętu Japończyków resztki mocy obliczeniowej, mimo to odstawała na tle współczesnych gier – pierwotnie działała jedynie w rozdzielczości 720p.

Gra zyskała nowy blask dzięki podbiciu rozdzielczości do 4K, ale nie jest to jedyna zmiana jakiej tytuł doczekał się po odświeżeniu. Już na pierwszy rzut oka widać lepsze tekstury i bardziej szczegółowe modele postaci. Zmianie uległa również odległość rysowania obiektów. Dzięki temu krajobrazy i zniszczone miasta wyglądają sugestywnie i nadal robią wrażenie.

Warstwa fabularna pozostała bez zmian. Dla znających historię będzie to miły powrót do starych znajomych, a nowi gracze poznają ją w oprawie godnej najnowszych tytułów.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio World War Z - Recenzja - Bliskie spotkanie z Hordą
Następny Anno 1800 - Recenzja - Witamy w Nowym Świecie!