Gry planszowe dla dzieci i dorosłych – 3 najciekawsze propozycje


Gry planszowe dla dzieci i dorosłych – 3 najciekawsze propozycje

Koniec listopada i początek grudnia to czas zakupów świątecznych. Oczywiście chodzi o prezenty. Dla wielu z nas jednym z najlepszych podarunków może okazać się upominek w postaci gry planszowej. Zastanawiasz się, na jaką grę postawić? Nie wiesz, gdzie możesz znaleźć odpowiednie rozwiązanie? Sprawdź ten artykuł, a poznasz trzy popularne gry planszowe dostępne w Internecie!

  1. Gry planszowe dla najmłodszych
  2. Bardziej wymagające gry dla nastolatków
  3. Gry planszowe dla dorosłych

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji gier planszowych. My wybraliśmy po jednej z każdej kategorii wiekowej. Zarówno dzieci jak i dorośli coraz częściej sięgają po planszówki, nierzadko decydując się na wspólną, rodzinną grę – w końcu gry planszowe zrzeszają osoby w różnym wieku. Poniżej przedstawimy propozycję gier, które możemy wybrać na idealny prezent świąteczny dla poszczególnej grypy wiekowej. Stąd przykładowe pomysły na idealna grę dla dziecka w wieku 4-6 lat, coś dla nastolatków oraz osób, które ukończyły już 18 rok życia.

Gry planszowe dla najmłodszych

Klimatyczne grafiki, piękna oprawa i wątek edukacyjny. Wszystko, co powinna zawierać gra planszowa dla najmłodszych graczy. Produkcja o nazwie Dolina Królików przeznaczona jest dla wszystkich powyżej 6 roku życia jednak spokojnie dzieci 4-6-letnie także mogą w nią zagrać. Tak naprawdę jest to zabawa dla całej rodziny! Zadaniem graczy jest odpowiednie dobieranie króliczych rodzin. Dodatkowo w czasie gry zbiera się piękne, kolorowe kwiatki, a także ulubione pożywienie królików, czyli marchewki i sałatę. Gra swoją oprawą graficzną wprowadza graczy w niesamowity, bajkowy klimat. Ponadto oferuje test spostrzegawczości, logicznego myślenia i gwarantuje przede wszystkim niesamowitą zabawę. Przeznaczona jest dla dwóch, trzech lub czterech graczy. Cała rozgrywka potrwa około 30 minut! Warto zaznaczyć, że jest to polska produkcja, grę stworzyła Anna Sobich-Kamińska, dlatego tym bardziej warto na nią postawić.

Bardziej wymagające gry dla nastolatków

Gry planszowe, planszówki na Allegro – sklep internetowy posiada w wielu rodzajach. Spora część posortowana jest według wieku graczy, co ułatwia dobór odpowiedniej gry. Dla nastolatków polecamy Eurobusiness lub Monopoly (nowszą, równie popularną wersję). Te dwie gry planszowe nieprzerwanie królują w rankingach sprzedaży. Dlaczego są tak chętnie wybierane? Uczą młode osoby przedsiębiorczości, dysponowania pieniędzmi i oczywiście inwestowania. Eurobusiness polega na kupowaniu miast, a gdy dany gracz wykupi wszystkie miasta z danego państwa, może na nich stawiać budynki. Wtedy może również uzyskać dodatkową opłatę od każdego z graczy, który stanie na zabudowanym polu. Zasady gry Monopoly są bardzo podobnie – istotną różnicą jest zamiana miast na znane budowle, a gotówki na karty płatnicze i terminale.

Gry planszowe dla dorosłych

Dorośli oprócz rodzinnych zabaw, coraz częściej wybierają planszówki jako formę spędzania czasu z gronem znajomych. Mamy dla tej „grupy wiekowej” idealną propozycję. Jest to gra towarzyska „5 sekund”. Polega na wymyśleniu 3 haseł stanowiących odpowiedź na wcześniej otrzymane pytanie, które znajduje się na przygotowanych kartach. Co ważne, mamy na to zaledwie 5 sekund. W sprzedaży znajduje się również wersja dla dorosłych oznaczona hasłem „bez cenzury”. Pytania, jakich gracze mogą się spodziewać to między innymi „Wymień 3 fikcyjne postaci, z którymi chciałabyś iść na randkę”. Pytań jest prawie 330, w pudełku zawarto także czasomierz, aby możliwe było proste odliczanie tytułowych sekund.

 

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous Spellforce 3 Fallen God - Poradnik Solucja - Pełne przejście gry
Next Spider-Man: Miles Morales - Recenzja - Bujanie w rytmie rapu