Gry planszowe na jesienną nudę – edycja 2022


W jaką planszówkę zagrać w kolejny długi, jesienny wieczór? Jeśli często zadajecie sobie to pytanie, może znajdziecie odpowiedź w dzisiejszym wpisie, w którym przedstawimy Wam nasze ulubione gry planszowe na jesienną nudę.

Przypominam też, że kalendarzowa jesień trwa do 20 grudnia 😉

SPLENDOR: POJEDYNEK

Splendor jest idealnym tytułem na rozpoczęcie zabawy z grami planszowymi. Zmusza do solidnego główkowania i jest moją osobistą „comfort – grą”. Nowa wersja tej gry, czyli Splendor: Pojedynek umili rozgrywkę dwóm graczom – wydaje mi się, że takiej właśnie konfiguracji najwięcej z nas spędza jesienne wieczory. Gracze wcielają się w jubilerów, którzy tworzą biżuterię przeznaczoną dla monarchii. Na horyzoncie pojawi się jednak konkurencja, z którą trzeba będzie zawalczyć o prestiż, uznanie oraz tytuł mistrza. Splendor jest grą euro o mało skomplikowanych zasadach, z prostą i powtarzalną mechaniką.

ŁĄKA: Z BIEGIEM STRUMIENIA

Łąka jest przepiękną graficznie grą  i nie znam osoby, której by się nie spodobały grafiki na kartach. Wcielamy się w niej w obserwatorów przyrody, a czasie wędrówki zbieramy karty zaobserwowanych gatunków zwierząt, roślin czy miejsc, za które jesteśmy później punktowani. Niedawno na rynek wyszedł dodatek do gry – Z biegiem strumienia, który urozmaici rozgrywkę. Oferuje dwustronną planszę, zróżnicowaną pod względem trudności, więc to uniwersalny tytuł dla wielu graczy – grę można dopasować do aktualnego towarzystwa. Gra nadal świetnie się sprawdzi jako tytuł dla całej rodziny, rozszerzając spektrum możliwości. Łąka z dodatkiem jest świetna i zwyczajnie ciekawsza! Pełną recenzję dodatku możecie przeczytać wchodząc w LINK. 

Łąka z Biegiem Strumienia w taniaksiazka.pl

FOTOSYNTEZA Z DODATKIEM W BLASKU KSIĘŻYCA

Podstawowa wersja gry, Fotosynteza, wyszła blisko pięć lat temu i wywołała niezłą furorę. Teraz doczekaliśmy się jej dodruku oraz rozszerzenia. W blasku księżyca to kolejny na tej liście dodatek do wersji podstawowej gry. Jesień możecie zacząć z podstawką i za jakiś czas rozszerzyć ją – ta pora roku zwyczajnie sprzyja graniu. Fotosynteza to gra rodzinna dla maksymalnie czterech graczy. Zajmie prawie godzinę, przez którą gracze przeprowadzą cały cykl życia drzew, rozpoczynając od sadzonki, kończąc na wysokich i majestatyczne drzewach. Przy tym należy uważać na właściwy rodzaj gleby oraz promieniowanie słoneczne. Z kolei dodatek wprowadza trzy nowe moduły, które możemy dowolnie włączać do wersji podstawowe: Księżyc i Zwierzęta Leśne, Pradawne Drzewo oraz Kamienie Księżycowe, które możemy dowolnie łączyć z wersją podstawową.  To fajna gra rodzinna, która poruszy szare komórki do pracy.

Fotosynteza w taniaksiazka.pl

Marvel Villainous

To ciekawa pozycja dla fanów Marvela, w każdym wieku, ponieważ oferuje trzy poziomy rozgrywki. Jako, że to wersja Villainous, gracze mogą wcielić się w jednego z filmowych i komiksowych złoczyńców – Thanosa, Ultrona, Helę, Taskmastera czy Killmongera. Każdego z bohaterów przenosi się do różnych lokacji, gdzie muszą wykonać zadania z puli oraz ostatecznie sprawić, że zło wreszcie zwycięży. Do każdej z postaci przypisane są oddzielne cele, w których realizacji przeszkodzą Thor, Iron Man lub inni, znani superbohaterowie z MCU.

Marvel Vilainous w taniaksiazka.pl

PROSZĘ WSIADAĆ

Proszę wsiadać jest przeznaczone dla od dwóch do pięciu osób. Sama rozgrywka trwa około pół godziny. Gracze wcielają się w świeżego kierowcę autobusu miejskiego w Nowym Jorku oraz Londynie, a ich celem jest zbudowanie najlepszej trasy omijającej korki, innych graczy oraz, przede wszystkim, zabieranie pasażerów oczekujących na przyjazd. Na planszy zaznacza się przejechane kilometry, natomiast za pomocą ołówka skreśla przeróżne ikonki pasażerów lub miejsc, generując sobie przy tym punkty. Jest to gra szybka i prosta w nauczaniu, a także oferuje całkiem sporo lekkiego i przyjemnego kombinowania.

Proszę Wsiadać w taniaksiazka.pl

Wrath of the Lich King

Gra oparta na systemie Pandemic. To kooperacja, w której każdy z graczy wciela się w jednego z bohaterów Azeroth i wspólnie podejmuje walkę z Królem Liszem. Do walki z ghulami i innymi nieprzyjaciółmi wykorzystamy unikalne umiejętności postaci, ale wymagana jest ścisła współpraca pomiędzy uczestnikami rozgrywki. Kilkukrotnie próbowaliśmy już atakować Króla Lisza, w różnym składzie osobowym i ilościowym a za każdym razem bawiliśmy się przednio. W pewnym momencie czuć już napięcie unoszące się w powietrzu i zbliżający się koniec. Jest super!

Pandemic: Wrath of the Lich King w taniaksiazka.pl

Catan

Catan to gra przeznaczona dla trochę większego grona graczy, mianowicie dla 3 – 4 osób. To gra strategiczna, w której gracze odkrywają wyspę Catan. Osadnicy zaczną od zbiórki surowców, wznoszenia nieruchomości, budowania dróg, przejdą do zalążku handlu i wymiany towarów a kiedy surowce się skończą, rozpocznie się prawdziwa rywalizacja. Celem każdego będzie gromadzenie ziemi oraz przejęcie władzy. Wystarczy „tylko” obmyślić odpowiednią strategię, dzięki której przegonimy współgraczy.  Wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie dziesięć punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart. Cata to odpowiednia pozycja do rozpoczęcia przygody z grami planszowymi i przywódca w kategorii najlepiej sprzedające się gry planszowe.

Catan Nowa Edycja w taniaksiazka.pl

POKEMON TCG

Pokemon TCG to nasze jesienne odkrycie, które wciągnęło mnie i mojego męża na maksa. Trochę tu grania, trochę kolekcjonowania. Do zakupienia są różne rodzaje talii i boosterów, które zapewnią różnorodność w rozgrywce. Zasady Pokemon Trading Card Games są bardzo proste i logiczne, jednocześnie sama gra dzięki takiej olbrzymiej liczby kart jest niesamowicie regrywalna i każda rozgrywka w Pokemon TCG jest niepowtarzalna. Mi osobistą frajdę sprawia budowanie talii oraz wybieranie ulubionych Pokemonów do walki.

Pokemon Battle Academy w taniaksiazka.pl

Trochę więcej o zasadach: Pokemon TCG  – Zasady po polsku – Jak grać w Pokemony?

 

Gry planszowe kupujemy w Taniej Książce – mają pełen asortyment, dobre ceny, masę promocji i w miarę szybką dostawę. Polecam 😉

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Evil West - Osiągnięcia i Trofea - Poradnik
Następny Golden Joystick Awards 2022