Gry Planszowe na luty 2019 – W co zagramy? NCWW


Jak co miesiąc, przygotowaliśmy dla was listę gier w które zagraliśmy lub w które na pewno zagramy w lutym. Nasze propozycje gier do których wracamy po latach lub też które dopiero doczekały się premiery i zdobywają popularność.

Poniżej znajdziecie listę gier planszowych w które graliśmy ostatnimi czasy lub też w które zagramy niedługo i które znajdują się na liście naszych gier do ogrania. A Wy, w co graliście ostatnio lub w co macie zamiar zagrać?


Wpis powstaje we współpracy ze sklepem internetowym Hula Hop


Roll Player

Miesiąc zaczynamy od Roll Player oraz dodatku który wydał Ogry Games, czyli Potwory i Sługusy. Sam Roll Player jest nam dobrze znamy, dodatek jeszcze czeka na zagranie. Gra polega na tworzeniu naszego archetypu postaci za pomocą rzucanych kości, przez co zawsze z ograniczonej puli staramy się spełnić wszystkie kryteria wymagane przez grę oraz żeby nasza postać była jak najlepiej dzięki temu punktowana. Dodatek oferuje możliwość polowania na potwory oraz zdobywania doświadczenia. Oprócz tego otrzymujemy 12 nowych klas postaci, 5 grywalnych ras, oraz wiele nowych przedmiotów oraz oczywiście dodatkowe kości.

Roll Player w sklepie hulahop.pl


Pandemic: Upadek Rzymu

Upadek Rzymu to interesująca wariacja starej, dobrej gry planszowej Pandemic. W przeciwieństwie do wersji Legacy, tutaj nic nie będziemy zaklejać oraz niszczyć, więc gra nadaje się do wielokrotnej zabawy. W grze tej także nie będziemy walczyć przeciwko szalejącej epidemii, a przeciwko szalejącym barbarzyńcom z plemion germańskich. Asterix i Obelix wraz z bandą (kłamstwo, dwójka przyjaciół była Galami) będzie najeżdżać imperium Romanum, a celem współpracujących graczy będzie obrona przed postępującymi atakami hord barbarzyńców według przyjętych w grze zasad oraz warunków zwycięstwa.

Pandemic: Upadek Rzymu w sklepie hulahop.pl


Muza

Muza to przepięknie ilustrowana kooperacyjna gra karciana, świetnie nadaje się na imprezę i posiada raczej niski próg wejścia. Gra posiada także możliwość grania w drużynach przy większej liczbie graczy. Muza w tej grze musi pomagać graczom poprzez dostarczanie wskazówek, jednak jest ograniczana przez losową kartę inspiracji oraz zasady gry. Dlatego też ta miła dla oka gra karciana zabierze graczy na wyżyny kreatywności oraz pomysłowości. Zrób wszystko by twoja drużyna osiągnęła sukces i stworzyła arcydzieło. Dużą zaletą gry jest możliwość grania w aż dwanaście osób.

Muza w sklepie w hulahop.pl


Horror w Arkham Gra Karciana

Gra karciana osadzona w świecie wykreowanym przez Lovecrafta zdobyła zasłużoną popularność w Polsce. Grupa osób grających jest bardzo duża i spokojnie możemy znaleźć graczy z którymi wymienimy się wiedzą. Gra jest stosunkowo trudna i oferuje najczęściej niepowtarzalną historię oraz wątek fabularny, gdzie gracze w postaci badaczy będą próbować rozwikłać tajemnice oraz zagadki, jednocześnie walcząc ze stworami zrodzonymi z najgorszych koszmarów. Gra żyje, otrzymuje wiele dodatków, w lutym było to spore rozszerzenie o nazwie Przerwany Krąg. Najważniejsze jest to, że nie musicie posiadać wszystkich dodatków by dobrze się bawić. Możecie się skupić tylko na wybranych opowieściach. Świetna gra zwłaszcza dla dwóch graczy.

Horror w Arkham LCG w hulahop.pl


Gra o Tron

Zostaniemy przez chwilę w temacie rozszerzeń. Na rynku, znowu dzięki wydawnictwu Galakta, pojawiło się rozszerzenie do jednej z bardziej popularnych gier strategicznych w Polsce. Dodatek do planszówki Gra o Tron ma nazwę Matka Smoków który gruntownie rozbudowuje grę. Dodany zostaje nowy kontynent dodając nowy fragment mapy znany nam bardziej jako Wolne Miasta Essos. Dodatek oferuje zabawę nowymi frakcjami oraz mechanikami. Tytułowa Matka Smoków oraz jej ród otrzymuje unikatowe jednostki (smoki, co za niespodzianka) oraz inny model zdobycia zwycięstwa. Ona zamiast podbijać, skupi się na zdobywaniu popleczników i po zdobyciu ich odpowiedniej liczby wygrywa grę. Dzięki temu rozgrywka w Grę o Tron może zdobyć całkowicie nowy wymiar i jest to świetny moment by zacząć zabawę z tą skomplikowaną grą planszową lub też do niej wrócić i czerpać przyjemność z dodatku.

Gra o Tron w hulahop.pl


Rising Sun

Nie wiecie, bo nigdy nie było recenzji tej gry, ale jestem olbrzymim fanem Rising Sun. Uwielbiam motyw sojuszy i zdrad w tej grze, niepewność, potrzebę planowania itp. To jest bardzo dobra gra i Eric Lang dalej jest mistrzem. Do Rising Sun powracamy w tym miesiącu z bardzo prostego powodu – na rynku pojawił się kolejny dodatek o nazwie Zstąpienie Kami. Dodatek przede wszystkim rozszerza możliwości świątyń i pozwala nam na uzyskanie specjalnej jednostki która dostarczy nam sporej przewagi w walce. Są chronieni przed dolegliwościami śmiertelnych takich jak rany czy śmierć. Nikt także nie śmie porwać potężnej istoty na jeńca. Tacy głupcy kiedyś żyli. Żyli ….

Rising Sun Zstąpienie Kani na hulahop.pl


Teotihuacan: Miasto Bogów

Teotihuacan to gra o bardzo trudnej nazwie, która została okrzyknięta zastępcą kultowego Tzolkina. Każdy z graczy kontroluje grupę robotników i za ich pomocą próbuje zbudować najwspanialszą legendarną Piramidę Słońca. Gra działa na zasadzie zarządzania robotnikami i zdobył już sporą popularność na targach Essen w 2018 roku. Oprócz budowy piramidy, zajmujemy się także rozbudową domów naszych mieszkańców oraz pozyskiwaniem technologii. Ciekawostką w Teotihuacan jest ciągle zmieniające się modularne plansze, a przez to zmieniające się także warunki gry. Należy ciągle się dostosowywać oraz umiejętnie planować aby osiągnąć należyty sukces.

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Najlepsze gry na PC i Konsole pierwszego kwartału 2019 roku!
Następny Opcja - adopcja, zalety adopcji kota