Posts in category

Gry Planszowe

Znajdziesz u nas recenzje gier planszowych i nie tylko! Gry planszowe są naszym konikiem od początku trwania portalu i to właśnie od nich rozpoczęliśmy naszą przygodę z bigbaddice.pl. Znajdziesz u nas nie tylko recenzje najlepszych gier planszowych, ale i regularnie publikowane porównania, przeglądy nowości, topki przentujące najlepsze gry planszowe i wiele więcej. Big Bad Dice to nie jest strona internetowa o grach. To jest grupa ludzi lubiąca popkulturę, dlatego znajdziesz u nas artykuły dotyczące nie tylko gier planszowych, ale i gier komputerowych, na konsole, filmów, seriali czy też anime. Prawie codziennie publikujemy nowe teksty, a nasi autorzy stają na głowie, by dostarczyć przydatne materiały. Wpadaj do nas regularnie!

Słońce, plaża i wszechobecne parawany – tym wita nas większość wakacyjnych wypadów nad morze. Niestety obecna jesienna aura już tak nie rozpieszcza, ale dzięki najnowszej grze od FoxGames możemy jeszcze na chwilę poczuć wakacje, morską bryzę i gorący piasek. Zapraszam do recenzji Santa Monica.

0 130

Jesień to idealna pora na wieczór z planszówką. Nieustanny deszcz i dosyć wczesny mrok co roku wprowadzają nas w mroczny klimat. W tym tygodniu przygotowaliśmy zestawienie tytułów, które uznajemy za najlepsze gry planszowe w klimacie horroru.

0 110
Pandemic gorąca strefa Europa okładka

Pandemic Gorąca Strefa Europa to mały brat dużego Pandemica, który pokazał ludziom, że planszówki mogą być kooperacyjne. Tylko po co robić coś co już jest i się świetnie trzyma, ba, mało tego, wręcz pączkuje nowymi iteracjami mechanicznymi.

0 135

Najlepsze gry planszowe dla osób kochających zwierzęta! W tym tygodniu przedstawiamy propozycję wybranych planszówek, których głównym motywem są zwierzęta. Nie ważne czy jesteś kociarzem, fanem leśnej fauny czy lubujesz się w bardziej egzotycznych gatunkach – te gry planszowe są właśnie dla Ciebie!

0 110

Życie na roli nie jest usłane różami i trzeba się trochę napocić, żeby coś z tego mieć. W codziennych trudach mogą nam pomóc zwierzęta, które często są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. A jakie zwierzę jest najbardziej urocze? Oczywiście, że lama. Zapraszam do recenzji gry Lamaland.

0 140
Spektrum okładka

Poczuj się jak medium, wejdź do głowy współgraczy i ustaw wskazówkę dokładnie tam, gdzie trzeba. Takie zdanie promocyjne przychodzi na myśl, kiedy mówimy o Spektrum – imprezowej grze drużynowej o dedukcji, podświadomości i plastikowym kole z zasłonką.

0 114

Nie od dziś wiadomo, że gry planszowe uczą i bawią. Genotype próbuje zaczerpnąć z edukacyjnych klimatów i zagadnień dotyczących genetyki. Wszystko to okraszone robotnikami, kostkami i punktami zwycięstwa. Tylko czy tematyka wprost ze szkolnych ławek i powrót na planszową lekcje biologii faktycznie jest w stanie zaciekawić?

0 145

Gry planszowe na imprezę? Dlaczego nie! Niektóre gry zwyczajnie potrafią przełamywać lody, niektóre zbliżają do siebie towarzystwo a jeszcze inne służą świetnej zabawie. W tym tygodniu przygotowaliśmy zestawienie naszych ulubionych gier imprezowych, które ożywią każdą domówkę.

0 171
Botanik czołówka

Czasu mało, ludzie pracują albo na wakacjach się smażą; nie zostało mi nic jak tylko grać w gry dwuosobowe. Botanik dokładnie taki jest i do tego łączy motywy ogrodnicze z hydraulicznymi. W Botaniku od Rebela dwoje graczy wciela się w role… mechabotaników, którzy przez sprytne systemy rur, rozgałęzień i filtrów mają za zadanie podlać pękate …

0 216

Nikt nie rozdaje nagród za darmo. Najnowsza propozycja od Lucky Duck, MikroMakro zdobyła planszówkowego Oscara, czyli prestiżowe Spiele des Jahres. Niepozorne pudełko skrywające czarno-biały plan i zagadki kryminalne tylko czekające na sprawnych śledczych. Czy to faktycznie jest takie wciągające?

0 149

Gry planszowe w trybie solo? Czasem zwyczajnie nie możemy znaleźć (właściwego) towarzystwa, z którym można przysiąść do rozgrywki. W tym tygodniu stworzyliśmy listę ciekawych planszówek, które warto przetestować w wersji jednoosobowej.

2 277

Gra o Tron zdobyła na całym świecie rzesze wiernych fanów. Konflikty wewnętrzne, rozmach i ciągłe intrygi różnych frakcji nie pozwalały na nudę. Wojna Szeptów to planszowa próba przeniesienia zakulisowych działań, które mają wpływać na losy świata. Dzięki wydawnictwu Galakta sami możemy się przekonać o potędze ukrywania swoich działań w cieniu.

0 272