Fruit Ninja: Combo Party – Recenzja – Owocowy zawrót głowy


Podsumowanie

Fruit Ninja to przyjemna karciana gra imprezowa z apetycznymi owocami w tle. W tej grze oprócz owoców pierwsze skrzpyce gra zręczność, szybkość, spostrzegawczość a także umiejętność planowania.
Przyjemność z rozgrywki 70%
Interakcja 80%
Regrywalność 70%
Wykonanie 95%
Cena 75%
Pros
-Świetne wykonanie gry -Kolorowe, przyciągające wzrok grafiki -Gra generuje pozytywne emocje - Fajna zabawa w gronie znajomych
Cons
- Cena mogłaby być ciut niższa

Siemano! Dzisiaj przyszedł najwyższy czas na recenzję gry karcianej o super nazwie Fruit Ninja. Z czym Wam się to kojarzy? A no właśnie, tytuł, opakowanie i sama gra kojarzą nam się mocno z grą na urządzenia mobilne, w której należy wykazać się niesamowitą zręcznością by rozkroić wszystkie owoce.

Ale my dzisiaj nie o grze na telefony czy tablety, a o zmyślnej karciance od wydawnictwa Rebel. Jak myślicie, czy udało się zrobić z tego dobrą karciankę?

Wszędzie te owoce!

Fruit Ninja: Combo Party to gra karciana, którą możemy skategoryzować jako grę imprezową. Gra jest przeznaczona dla od trzech do sześciu osób, i generalnie im więcej się bawi tym lepiej. Czas rozgrywki również jest przyjazny dla wszystkich zapracowanych osób, oraz dla dzieci, które się dość szybko nudzą. Wynosi bowiem od 20 do 40 minut.

Fruit Ninja jest grą bardzo przyjazną dla rodzin z dziećmi, z racji bardzo kolorowych kart, które skutecznie przyciągają wzrok milusińskich, a także dla nowicjuszy w planszówkowym świecie, ze względu na niski próg wejścia.

Założenia gry Fruit Ninja

Jak już wspominałam gra ma bardzo proste zasady, których nie trzeba długo studiować. Wystarczy dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać instrukcję, która jest bardzo krótka by móc szybko cieszyć się rozgrywką.

Już po zapoznaniu się z regułami gry, zostanie nam tylko przygotowanie pola pod rozgrywkę. Pierwszą czynnością jest wyjęcie z pudełka katany i umieszczenie jej na środku stołu, następnie tasujemy i kładziemy na stół talię nagród, oraz żetony a talię owoców tasujemy i rozdajemy każdemu graczowi po 12 kart.

Podczas jednej, pełnej gry, gracze rozgrywają od dwóch do czterech rund, które dzielą się na poszczególne etapy:

  1. Faza Owoców, podczas której wszyscy jednocześnie wybierają po jednej karcie z ręki, a następnie odkrywają je. Jeśli u dwóch graczy na karcie pojawi się taki sam owoc, pierwszy, który chwyci stojący na stole totem, otrzymuje specjalną nagrodę!
  2. Faza Punktacji, kiedy gracze decydują o tym, czy chcą przeciąć zebrane owoce, czy budować combo dalej.
  3. Faza Draftu, podczas której przekazujemy resztę kart z ręki osobie siedzącej po lewej.

Interakcja w grze Fruit Ninja

Interakcja w tej grze jest obecna i to w całkiem solidnej dawce, jak przystało na grę imprezową. Mowa oczywiście o tych pozytywnych emocjach, które towarzyszą rozgrywce. Gdy graliśmy gra generowała sporo śmiechu, okrzyków, o złości nie było mowy. Jest szybkość, adrenalina, niepewność i to nam się bardzo podobało.

Regrywalność

Fruit Ninja ma przyzwoitą regrywalność, chociaż to głównie zależy od ekipy z którą się gra. Podczas rozgrywek przeważa niepewność, losowość, za każdym razem występuje coś innego. Gra sprawdzi się jako filler między ciężkimi pozycjami, jako przyjemna gra rodzinna, oraz jako urozmaicenie czasu podczas imprezy. Myślę, że wtedy gra zyskuje ten smaczek. Gdy zbierzemy odpowiednią ekipę w odpowiednich okolicznościach przyrody, gra zyskuje większy potencjał.

Subskrybuj nasz kanał na YouTube


YouTube player


Wykonanie

Wykonanie Ninja Fruit jest bez zarzutów. Opakowanie gry jest wykonane z dobrej jakości tektury, i wita nas bardzo barwnymi ilustracjami, które przyciągają wzrok i miło się na nie patrzy. A w środku kryją się same smakowitości. Po otworzeniu pudełka naszym oczom ukazuje się instrukcja, równie kolorowa co jego wierzch. Sama instrukcja jest w formie rozkładanej kartki, w środku niewiele tekstu, i trochę obrazków instruktażowych. Oczywiście w pudełku jest wypraska, więc każdy element gry ma swoje miejsce i nigdzie się nie przemieszcza. W wyprasce znajdziemy żetony, karty, katanę wykonaną z drewna, oraz notes do zapisywania punktacji. Wszystko jest porządnie wykonane.

Cena

Koszt gry Fruit Ninja to obecnie około 90 złotych. Czy to duża kwota? Osobiście wydaje mi się, że mogłaby być troszkę mniejsza. 90 złotych co prawda jest adekwatną kwotą do wykonania, funu z rozgrywki oraz ogółu tego co otrzymujemy w zamian, nie powinna również zanadto zrujnować naszego portfela.

Podsumowanie

Fruit Ninja to przyjemna karciana gra imprezowa z apetycznymi owocami w tle. W tej grze oprócz owoców pierwsze skrzpyce gra zręczność, szybkość, spostrzegawczość a także umiejętność planowania. Najlepiej bawić się w większym gronie znajomych, bez znaczenia czy grają oni regularnie w planszówki, czy też nie. Fruit Ninja jest przyjazny nowym osobom, ponieważ cechuje się niskim progiem wejścia. Dzieciaki również ciągnie do tej gry, i z powodzeniem mogą bawić się z rodzicami lub starszym rodzeństwem.

Na pochwałę zasługuje również wykonanie, które w przypadku Fruit Ninja jest na plus. Tak więc, jeśli szukacie dynamicznej imprezówki odpowiedniej dla każdego a przy tym kolorowej, to ta gra jest dla Was!

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio NCWW - najlepsze gry planszowe na sierpień
Następny Ustka - Poradnik Turysty - Co zobaczyć? Gdzie zjeść? Gdzie spać?