Posts in category

Recenzje – Gry Planszowe


Kto nigdy nie grał w Tetrisa niech pierwszy rzuci kamieniem. Wariacji tej prostej i ciągle popularnej gry było już tak wiele, że ciężko je wszystkie policzyć. Project L to kolejna gra, która dołącza do rodziny logicznych układanek. Czy warto w nią zagrać? Zapraszam do recenzji.

0 109

Holi to hinduskie święto wiosny, w którym to uczestnicy obrzucają się różnokolorowymi barwnikami przez co jest bardzo rozpoznawalne na całym świecie i nie raz kopiowane przez inne kultury. Teraz Holi może się pochwalić nawet własną grą planszową. A właściwie powinienem powiedzieć wieloplanszową, gdyż Holi rozgrywamy na trzech poziomach w specjalnie do tego zaprojektowanej konstrukcji. Każdy …

0 120

Słońce, plaża i wszechobecne parawany – tym wita nas większość wakacyjnych wypadów nad morze. Niestety obecna jesienna aura już tak nie rozpieszcza, ale dzięki najnowszej grze od FoxGames możemy jeszcze na chwilę poczuć wakacje, morską bryzę i gorący piasek. Zapraszam do recenzji Santa Monica.

0 166
Pandemic gorąca strefa Europa okładka

Pandemic Gorąca Strefa Europa to mały brat dużego Pandemica, który pokazał ludziom, że planszówki mogą być kooperacyjne. Tylko po co robić coś co już jest i się świetnie trzyma, ba, mało tego, wręcz pączkuje nowymi iteracjami mechanicznymi.

0 160

Życie na roli nie jest usłane różami i trzeba się trochę napocić, żeby coś z tego mieć. W codziennych trudach mogą nam pomóc zwierzęta, które często są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. A jakie zwierzę jest najbardziej urocze? Oczywiście, że lama. Zapraszam do recenzji gry Lamaland.

0 177
Spektrum okładka

Poczuj się jak medium, wejdź do głowy współgraczy i ustaw wskazówkę dokładnie tam, gdzie trzeba. Takie zdanie promocyjne przychodzi na myśl, kiedy mówimy o Spektrum – imprezowej grze drużynowej o dedukcji, podświadomości i plastikowym kole z zasłonką.

0 121

Nie od dziś wiadomo, że gry planszowe uczą i bawią. Genotype próbuje zaczerpnąć z edukacyjnych klimatów i zagadnień dotyczących genetyki. Wszystko to okraszone robotnikami, kostkami i punktami zwycięstwa. Tylko czy tematyka wprost ze szkolnych ławek i powrót na planszową lekcje biologii faktycznie jest w stanie zaciekawić?

0 154
Botanik czołówka

Czasu mało, ludzie pracują albo na wakacjach się smażą; nie zostało mi nic jak tylko grać w gry dwuosobowe. Botanik dokładnie taki jest i do tego łączy motywy ogrodnicze z hydraulicznymi. W Botaniku od Rebela dwoje graczy wciela się w role… mechabotaników, którzy przez sprytne systemy rur, rozgałęzień i filtrów mają za zadanie podlać pękate …

0 228

Nikt nie rozdaje nagród za darmo. Najnowsza propozycja od Lucky Duck, MikroMakro zdobyła planszówkowego Oscara, czyli prestiżowe Spiele des Jahres. Niepozorne pudełko skrywające czarno-biały plan i zagadki kryminalne tylko czekające na sprawnych śledczych. Czy to faktycznie jest takie wciągające?

0 173

Gra o Tron zdobyła na całym świecie rzesze wiernych fanów. Konflikty wewnętrzne, rozmach i ciągłe intrygi różnych frakcji nie pozwalały na nudę. Wojna Szeptów to planszowa próba przeniesienia zakulisowych działań, które mają wpływać na losy świata. Dzięki wydawnictwu Galakta sami możemy się przekonać o potędze ukrywania swoich działań w cieniu.

0 301
X-men Bunt Mutantów Okładka

Za dzieciaka melodyjka z X-menów była nucona zawsze, kiedy trzymając dwa widelce wbijałem się w schabowego z ziemniakami. X-Men Bunt Mutantów pobudził we mnie chęć na schabowego.

0 183

Czy niewinna Alicja z krainy czarów ma jakiekolwiek szanse w pojedynku z potężnym królem Arturem i jego pomocnikiem Merlinem? Dzięki wydawnictwu Ogry Games możemy stoczyć ten epicki pojedynek w Unmatched: Bitwa Legend, która szturmem wskoczyła na stoły w wielu domach i nie chce z nich zejść. Zapraszam do recenzji.

0 439