Dzisiaj będzie luźny wpis, w którym przedstawię parę ciekawych gier sieciowych w które może pograć każda pełnoletnia osoba.

Tekst będzie przedstawiał parę propozycji z grami oraz rozrywką online do której nie będziecie potrzebować mocnego komputera czy też szybkiego łącza internetowego. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie do pogrania w wolnym czasie.

Tradycyjny sześciopak. U mnie padło na Cienia lub też w oryginale Shadow.

Path of Exile

Absolutna klasyka, gra praktycznie idealna pod każdym względem. Słyszeliście o Diablo 3? Path of Exile to praktycznie to samo, tylko że lepsze, bardziej rozbudowane i w pełni darmowe. Sama zabawa w kampanię starczy na około 40 godzin, a potem pozostaje tak zwany late game, czyli masa dodatkowej zawartości w którą można grać praktycznie bez końca. Do tego gra jest ciągle przebudowywana i rozbudowywana przez twórców praktycznie od lat. Nie musisz za nią płacić absolutnie nic, ale po 30 godzinach gry głupio nie jest kupić chociaż głupiej skórki na zbroję, bo twórcy muszą mieć pieniądze żeby rozwijać ten olbrzymi już projekt.

Ostatnio wyszła bardzo duża aktualizacja o nazwie Ascension która dodaje absolutnie nową aktywność, do tego dostępną od samego początku gry. Polega ona na tym, że na każdej mapie może znaleźć się pewna osoba, która przeniesie nas do świata swoich wspomnień. Problem jest taki, że to wspomnienie zanika i mamy ograniczony czas by skończyć daną aktywność. W nagrodę jednak otrzymujemy potężne przedmioty oraz dostęp do specjalnego, nowego obszaru który dodatkowo możemy rozbudowywać w dowolny sposób.


Warframe

O Warframe pisałem już parę razy. Nie ma co się oszukiwać, to jest jedna z najciekawszych dostępnych obecnie gier online dostępnych za darmo. Tutaj jednak, w przeciwieństwie do Path of Exile mikro transakcje są bardziej inwazyjne. Mnie najbardziej odepchnęła potrzeba kupowania slotów na broń i kolejne pancerze (czyli tytułowe Warframe), a właśnie dla mnie motorem napędowym była chęć zdobywania coraz bardziej hardcorowych pancerzy. No i w tym momencie właśnie od tytułu się odbiłem. Po ponad 50 godzinach gry. Sporo grania za darmo prawda? A są ludzie którzy nabijają na niej 1000 godzin i ciągle mają co robić. Sam content typu mapy czy tryby gry jest całkowicie za darmo, dodatkowe elementy które możesz zdobyć w trakcie gry (nawet te nieszczęsne sloty na pancerze) można zdobyć także poprzez intensywną rozgrywkę. Ogólnie grę bardzo polecam, to jedna z ciekawszych pozycji dostępnych na rynku.

League of Legends

Kolejnym tematem w który każdy może zagrać, chociaż tutaj rozgrywka jest nastawiona w pełni na rywalizację i próg wejścia nie jest taki niski to League of Legends. Dalej popularne i ściąga do siebie rzesze graczy, zarówno niedzielnych wymiataczy, jak i gości którzy codziennie spędzają przy niej dziesiątki godzin. To jest niewiarygodne, że po tylu latach dalej grają w nią miliony. Wciąga niemiłosiernie i oczywiście możemy kupować różne dodatkowe elementy (głównie skórki), ale gramy całkowicie za darmo. Część bohaterów jest udostępniona na początku, drugą część odblokowuje się w trakcie gry. Sama zabawa polega na starciu 10 graczy w pięcioosobowych drużynach na sporej arenie. Celem jest dotarcie do bazy wroga i zniszczenie znajdującego się tam Nexusa. Aby to zrobić, będziemy próbować przepchnąć się przez jedną z ufortyfikowanych linii. Wrogowie mają ten sam cel, więc jednocześnie bronimy i atakujemy. Sprytniejsi zwyciężają. Można grać ze znajomymi i można bawić się samemu.

Overwatch

Bardzo mocna pozycja od firmy Blizzard. Także gramy całkowicie za darmo, ale tym razem CAŁKOWICIE za darmo. Możemy kupować paczki z losową zawartością, ale o ile sam mam ponad 30 godzin rozegranych w grze, to nigdy nie wydałem na nią ani złotówki i dodatkowo posiadam parę najfajniejszych skórek. W swoim założeniu jest podobna od League of Legends, jest jednak też jest sporo zasadniczych różnic, które sprawiają że rozgrywka jest diametralnie inna. Po pierwsze, w Overwatch gramy w trybie pierwszoosobowym. Po drugie, od samego początku gry mamy odblokowanych absolutnie wszystkich bohaterów. Po trzecie, każda mapa posiada swoje unikalne cele do spełnienia. Czegoś zapomniałem? Overwatch to bardzo solidny kandydat do grania w sieci.

Sieciowe gry karciane

Za zerowe pieniądze lub po pewnym czasie płacąc dodatkowe środki możemy pograć w jedną z wielu popularnych teraz sieciowych gier karcianych. Wybrałbym tutaj trzy typy, które możecie przetestować za darmo, a jeżeli się spodoba, to zastanowić się nad kolejnymi inwestycjami w lepsze talie. Pamiętajcie, że twórcy muszą jakoś się utrzymywać i mieć środki na rozwój gry, więc takie granie całe życie za darmo w takie pozycje jest słabe, zwłaszcza że potem takie osoby często marudzą na to że pojawia się na przykład mało aktualizacji, a jak ludzie mają przy niej pracować, skoro nie mają na to pieniędzy?

Moje typy, które przetestowałem i grałem w mniejszym lub większym stopniu, są trzy. Na pierwszy ogień idzie oczywiście Hearthstone. To jest kolejna gra od studia Blizzard, karcianka z lekkim humorem oraz prostymi zasadami oparta o świat znany z gier serii Warcraft. Drugą pozycją którą gorąco polecam jest Elder Scrolls Legends. Jak widzicie po nazwie, jest ona oparta o znany każdemu graczowi świat Elder Scrolls (Skyrim, kojarzycie?). Jest bardziej wymagająca od Hearthstone, jednak daje też więcej możliwości oraz taktyk. Ostatnią grą bazującą na kartach, jest oczywiście Magic: The Gathering, prawdziwa klasyka i perełka oparta o popularny system gier karcianych.

Gry Przeglądarkowe

I tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa, bo takich gier są setki lub też tysiące. Można grać także przez popularny portal społecznościowy, jakim jest oczywiście Facebook gdzie znajdziemy wiele gier w które będziemy mogli grać ze znajomymi. Znajdziecie także masę gier, która nie będzie wymagać od was nawet Facebooka, tutaj warto polecić np. ogame lub inną z setek pozycji przeglądarkowych. Dla fanów mocnych wrażeń da się nawet znaleźć kasyna online, wszystko jest dla ludzi prawda i nic nikomu nie szkodzi jeżeli korzystamy z tego z umiarem. Starsi gracze mogą znaleźć także klasyczne gry na popularnym w Polsce kurniku. Możliwości są praktycznie nieograniczone, więc każdy może sobie znaleźć coś miłego do zabawy.

Previous Ea Access nareszcie zawita na konsoli PS4
Next Days Gone - Recenzja - Zombie, motor i ja