Gry w Amazon Prime Gaming – kwiecień 2022


Jak co miesiąc oprócz różnych bonusów w grach dostajemy również 7 gier do ogrania. W tym miesiącu mamy dość ciekawą selekcje nowych i starych gier.

The Elder Scrolls IV: Oblivion Game of the Year Edition Deluxe (GOG)

TES IV: Oblivion to znana chyba każdemu gra RPG z otwartym światem, jeżeli wcześniej nie graliśmy to teraz jest świetna okazja. Akcja gry odbywa się w prowincjii Cyrodiil i skupia się na zatrzymaniu kultu znanego jako Mythic Dawn, który próbuje otworzyć bramę do demonicznego wymiaru znanego jako Oblivion.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville (Origin)

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville to trzecia gra w serii spin-offów Plants vs Zombies pt. Garden Warfare. Podobnie do poprzedniczek jest to trzecioosobowa strzelanka gdzie wcielamy się w jedną z roślin z PvZ w trybie kooperacyjnym albo rywalizacji. W grze dostępne są 23 dostosowywalne klasy, z czego 9 nowych w PvZ. W grze dostępnych jest wiele trybów rywalizacji m.in. skupiony na objectivach, deathmatch i wiele innych. Są również tryby PvE gdzie poruszamy się po otwartych mapach i wykonujemy zadania. Dostępny jest lokalny splitscreen.

Galaxy of Pen and Paper (AG)

Galaxy of Pen and Paper to turowy RPG od twórców Knights of Pen & Paper. Stworzymy własnego game mastera i drużynę czterech roleplayerów, odkryjemy dalekie planety i będziemy walczyć z różnymi obcymi. Gameplay jest oparty na systemie GURPS, czyli stworzonym specjalnie pod to aby można go było zastosować do różnych settingów.

Nanotale – Typing Chronicles(AG)

Nanotale – Typing Chronicles to atmosferyczny typing RPG. Będziemy podążać za Rosalind, archiwistką wyruszającą w podróż do dalekiego świata. Po drodze będziemy zbierać wiedzę i próbki mistycznych naturalnych piękności. Na świecie panuje pokój, wojna to daleka przeszłość. Nanotale to duchowy sequel do Epistory.

Turnip Boy Commits Tax Evasion(AG)

W grze wcielimy się w uroczą rzepę (Turnip boy), który zdaje się być niebezpieczeństwem dla całego społeczeństwa. Po tym jak nie zapłacił podatów i został wyrzucony z domu wyrusza na epicką przygodę spłacenia masywnego długu dla Majora Cebuli. Przy pomocy narzędzi ogrodniczych będziemy rozwiązywać zagadki, walczyć ze zdradzieckimi zwierzętami, małymi i dużymi, a po drodze spotkamy wiele ekscentrycznych warzyw i owoców.

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge(AG)

Monkey Island 2 to wydana przez LucasArts w 1991 roku gra przygodowa, sequel do pierwszego Monkey Island. Rozgrywka jest bardzo podobna do innych SCUMM-based gier point-and-click. Akcje i dialogi pokazane są w animation window na górze ekranu, a komendy w lewym dolnym rogu ekranu, a po przeciwnej stronie pokazane są przedmioty.

Guild of Ascension(AG)

Guild of Ascension to taktyczne action RPG z elementami rogue-lite mieszające elementy turowej walki z combo w czasie rzeczywistym. Będziemy tworzyć broń, uczyć się umiejętności, zaprzyjaźniać się z różnymi stworzeniami i będziemy walczyć z dziwnymi kreaturami i gigantycznymi bossami w naszej wspinaczce na górę wieży.

 

 

 

Poprzednio Moon Knight - s01e01 recenzja - typowy serial MCU?
Następny Golem - testujemy insert od reDrewno