Handel kryptowalutami – jak się przygotować?


Zastanawiasz się w co zainwestować swoje fundusze? Sprawdź jaką strategię inwestycyjną wybrać i jak rozpocząć handel kryptowalutami.

Zastanawiasz się w co zainwestować swoje fundusze? Nadwyżki finansowe na koncie szybko tracą wartość, dlatego podpowiemy Ci, jak pomnożyć swoje pieniądze przy minimalnym ryzyku.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się waluty cyfrowe. Inwestorzy uznają je za ciekawą alternatywę dla popularnych rynków walut i akcji. Dzięki kryptowalutom możesz szybko pomnożyć fundusze i odnieść sukces jako inwestor. Pamiętaj, że każda transakcja wiąże się z ryzykiem utraty kapitału. Wiedza na temat handlu oraz zasad działania rynku są tutaj kluczowe.

Strategia inwestowania – jak się przygotować?

Nie ma jednej skutecznej strategii, która pozwoli pomnażać fundusze każdemu traderowi. Jeśli chcesz zarabiać na kryptowalutach, dowiedz się jakie czynniki wpływają na wysokość kursów. Ruchy światowych firm, opinie wpływowych osób, prognozy ekspertów – każde z tych wydarzeń może odmienić wartość notowań. W trakcie zdobywania wiedzy, obserwuj ruchy innych inwestorów. Dzięki temu szybko poznasz różne podejścia i mechanizmy, które pomagają w pomnażaniu kapitału.

Każdy inwestor powinien popracować nad minimalizacją ryzyka przy swoich inwestycjach. Zdobądź podstawową wiedzę na temat strategii, które dają największe szanse na zyski, poznaj możliwości inwestycyjne, jakie daje ci robot forex.

Najprostszy podział to inwestycje krótko i długoterminowe. W pierwszym przypadku inwestor śledzi aktualną sytuację rynkową i wyszukuje najlepsze okazje do kupna monet. Następnie czeka na moment, aby sprzedać kryptowalutę z jak największym zyskiem. Najlepsi handlowcy przeprowadzają jednocześnie wiele opłacalnych transakcji i szybko pomnażają zyski. Wysoka zmienność cen pozwala uzyskać zaskakujące rezultaty nawet w przeciągu kilku godzin.

Druga strategia polega na wyszukaniu projektów, które mają duży potencjał na zwiększenie wartości w nadchodzących latach. Inwestor musi zachować zimną krew w trakcie nagłych zmian kursów i trzymać się swoich założeń. Dzięki temu masz szansę na wzrosty w dłuższej perspektywie czasu. Strategia długoterminowa okazała się strzałem w dziesiątkę m.in. w przypadku bitcoina.

Platforma do inwestycji – jak wybrać najlepsze miejsce do handlu?

Chcesz zarobić na kryptowalutach? Potrzebujesz miejsca, gdzie można łatwo kupić, sprzedać oraz przechować monety. Inwestorzy mogą wybierać spośród setek krypto giełd. Zachowaj czujność – wiele miejsc nie zapewnia wystarczającej ochrony oraz możliwości pomnażania środków klientom.

Polecamy giełdy, gdzie masz do wyboru różne opcje płatności, a dostawca nie pobiera dodatkowych opłat.

Zanim zdecydujesz się na handel za pośrednictwem giełdy, upewnij się, że miejsce spełnia poniższe warunki:

 • łatwa rejestracja, bezpieczna platforma i jasne warunki współpracy;
 • przyjazny interfejs, możliwość korzystania z giełdy za pośrednictwem komputera i aplikacji mobilnej;
 • łatwy dostęp do materiałów edukacyjnych;
 • brak ukrytych opłat;
 • dostęp do szerokiej gamy kryptowalut.

Handel krytpowalutami – jak uniknąć strat kapitału?

Rynek kryptowalut jest wysoce niestabilny. Miejsce przyciąga grono osób, które chcą zarobić na emocjach i niewiedzy początkujących inwestorów. Jeśli chcesz uniknąć strat pieniędzy, trzymaj się następujących zasad:

 1. Uważaj na działania marketingowe, które mają podbić ceny określonych walut. Jeśli chcesz zarobić na kryptowalutach, musisz zachowaj szczególną czujność i uważaj na fake newsy.
 2. Zanim rozpoczniesz inwestycję, zdobądź jak najwięcej informacji o kryptowalucie oraz wartości kursu w ostatnich tygodniach. Czasem warto poczekać, aż wartość określonej waluty spadnie do określonego poziomu.
 3. Przemyśl ile zainwestować w kryptowalutę, aby uniknąć problemów finansowych. Pamiętaj o dywersyfikacji portfela i wyborze co najmniej kilku opcji. Dzięki temu zabezpieczysz część kapitału.
 4. Zapoznaj się z metodami kradzieży kryptowalut. Cyberprzestępcy opracowują coraz skuteczniejsze sposoby na przechwycenie monet z krypto giełd oraz bankomatów bitcoinowych. Hakerzy mają również sposoby na przechwycenie tajnych kluczy kryptograficznych.
 5. Przechowuj swoje hasła w bezpiecznym miejscu i nie ujawniaj ich osobom trzecim. Korzystaj z portfeli offline i unikaj opcji mobilnych. Zadbaj o dobry program antywirusowy i nie korzystaj z aplikacji z niepewnych źródeł.
 6. Kiedy korzystasz z krypt ogiełdy, zastosuj możliwe zabezpieczenia np. autoryzację dwustopniową. Na tzw. “hot wallecie” przechowuj tylko niezbędną ilość środków do bieżącej transakcji.
 7. Zanim wykonasz transakcje, sprawdź kilkukrotnie adres odbiorcy. Nawet drobna pomyłka może spowodować przelew środków na zupełnie inne konto. W większości przypadków transakcja jest nieodwracalna. Polecamy również robić kilka mniejszych transakcji, zamiast przelewu dużej kwoty za jednym razem.
 8. Uważaj na podejrzane oferty np. gdzie musisz szybko przelać określoną kwotę, aby pomnożyć zyski. Zawsze dokładnie zastanów się, zanim wykonasz nową transakcję.

1 komentarz

 1. Leceza
  25 grudnia 2021
  Odpowiedz

  Uwielbiałem też gry sportowe, ale z czasem na koronawirusa, przestałem w nie grać, a mój przyjaciel doradził mi świetny wybór brazylijskich kasyn. Te gry zastąpiły całkowicie sport dla mnie i jestem bardzo zadowolony, również polecam te strony znajomym i teraz grają ze mną.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Film roku 2021 - Top 10 najlepszych filmów
Następny Marvel United - Recenzja - być jak Iron Man!