Helldivers 2 sprzedał się w milionie egzemplarzy!


Helldivers 2, kontynuacja kultowej strzelanki typu twin-stick shooter od Arrowhead Game Studios, świętuje imponujący sukces – gra sprzedała się już w milionie egzemplarzy! To znakomity wynik, biorąc pod uwagę premierę 1 grudnia 2023 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Helldivers 2 ponownie zabiera graczy na spustoszone wojną planety, gdzie wcielają się oni w elitarnych żołnierzy piechoty desantowej – Helldivers. Ich zadaniem jest walka z hordami kosmicznych robaków, ohydnych mutantów i innych śmiercionośnych zagrożeń. Gra oferuje wymagającą rozgrywkę opartą na współpracy, wymagającą od graczy koordynacji działań i strategicznego myślenia, aby przetrwać w ekstremalnych warunkach. Helldivers 2 rozwija mechanikę pierwowzoru o szereg nowych funkcji i ulepszeń. Gracze mają teraz dostęp do rozbudowanego arsenału broni i sprzętu, w tym nowych rodzajów granatów, karabinów i wyrzutni rakiet. Do dyspozycji jest również szereg nowych umiejętności i zdolności, które pozwalają na bardziej efektywne zwalczanie wrogów.

Zobacz też nasz przegląd najlepszych premier gier wideo w Lutym!

Gra kładzie duży nacisk na kooperację. Gracze mogą wspólnie walczyć z hordami wrogów w kampanii fabularnej, jak i w różnorodnych trybach wieloosobowych.  „Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że Helldivers 2 osiągnęło tak imponujący sukces” – powiedział dyrektor generalny Arrowhead Game Studios. „To zasługa ciężkiej pracy całego zespołu, jak i zaangażowania społeczności graczy. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Helldivers 2 i obiecujemy, że będziemy nadal rozwijać grę i dostarczać graczom nowe wyzwania i rozrywkę.”

 

Arrowhead Game Studios nie zwalnia tempa. Już teraz zapowiedziano szereg nowych treści do gry, w tym nowe mapy, misje, bronie i wyzwania. W planach jest również rozszerzenie trybu wieloosobowego o nowe funkcje i możliwości. Sukces Helldivers 2 budzi jednak pewne pytania. Długi cykl produkcyjny i obietnice darmowych rozszerzeń rodzą pytania o opłacalność gry. Gracze zastanawiają się, w jaki sposób twórcy będą finansować dalszy rozwój gry i czy nie zdecydują się na mikropłatności lub inne formy monetyzacji.

HELLDIVERS 2-3

Kolejną kwestią poruszaną przez graczy jest brak cross-progression, czyli możliwości kontynuowania postępów na różnych platformach. To rozwiązanie mogłoby znacząco zwiększyć sprzedaż gry, a jego brak jest postrzegany jako zmarnowana szansa. Podsumowując, nowa odsłona Helldivers to niewątpliwie hit, który zaskarbił sobie serca graczy. Sukces gry stawia jednak przed twórcami szereg wyzwań, takich jak zapewnienie rentowności i dalszego rozwoju gry, a także uwzględnienie oczekiwań społeczności.


Chcesz nas wspierać? Helldivers 2 możesz kupić w naszym Sklepie z Grami!

Poprzednio Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości - Recenzja - Lepiej niż w filmie!
Następny Helldivers 2 - 10 najważniejszych porad dla początkujących - Poradnik