Hogwarts Legacy – Jak otworzyć skrzynie z okiem? – Poradnik


Gracze mogą znaleźć różne zaklęcia i mikstury, aby pomóc ułatwić podróż w fantastycznym świecie Hogwarts Legacy. Nerwowa skrzynia z jednym okiem, która nie chce się otworzyć to jedna z różnych trudności, które mogą się pojawić. Trudno jest się do niej zakraść lub podejść delikatnie, ponieważ jednooka skrzynia wpadnie w panikę i od razu się zamknie.

W Hogwarts Legacy użycie zaklęcia niewidzialności sprawia, że czarodzieje i czarownice mogą w prosty sposób chodzić niezauważeni. Na szczęście gracze nie muszą szukać zaklęcia ani wykonywać wymagającego zadania pobocznego, ponieważ mogą je otrzymać, kończąc jedno z zadań głównych.

Jak otworzyć skrzynie z oczami w Hogwarts Legacy?

W Hogwarts Legacy, gracze muszą rzucić zaklęcie Kameleona i powoli przesuwać się w kierunku pojemnika, aby odblokować tajemniczą skrzynię z oczami. Kiedy będą wystarczająco blisko, wejdź z nią w interakcję, aby otrzymać 500 galeonów, co jest godną szacunku sumą, biorąc pod uwagę, że większość sakiewek i małych skrzyń oferuje w zamian tylko od 10 do 50 galeonów.

W Hogwarts Legacy uciekaj od skrzyni aż się rozluźni, jeśli jednooka skrzynia zauważyła Ciebie przed rzuceniem zaklęcia niewidzialności. Po tym czasie rzuć zaklęcie Kameleona i delikatnie podejdź do skrzyni jeszcze raz.

Gdzie znaleźć Zaklęcie Kameleona?

Zaklęcie Kameleona, zgodnie z opisem gry, sprawia, że użytkownik wtapia się w otoczenie, przez co znalezienie go przez strażników i przeciwników staje się wyzwaniem. Jest to również idealne zaklęcie do użycia podczas podkradania się do wrogów, aby rzucić Petrificus Totalus, zaklęcie wiążące.

Procedura pozyskiwania zaklęcia Kameleona w Dziedzictwie Hogwartu:

Aby zdobyć zaklęcie Kameleona, gracze muszą koniecznie ukończyć zadanie główne Hogwarts Legacy – Secrets of the Restricted Area (Tajemnice Działu Ksiąg Zakazanych). Uczniem, który nauczy głównego bohatera tego zaklęcia będzie Sebastian Sallow ze Slytherinu, ponieważ często używał go, aby wpaść w kłopoty podczas robienia różnych rzeczy nie zawsze zgodnych z regulaminem szkoły. Na szczęście ten cel główny pojawi się dość wcześnie w grze, co pozwoli ci na szybki dostęp do skrzyń z jednym okiem.

Gracze szybko dotrą na najniższe piętro obszaru zastrzeżonego podczas zadania, które zamieszkują czujne duchy, mogące wykryć graczy nawet po użyciu zaklęcia Kameleona. Aby zwrócić ich uwagę i bezpiecznie się skradać, użyj podstawowego przycisku ataku i celuj w różne miejsca na ścianie lub losowy obiekt.

Zobacz też inne poradniki z Hogwarts Legacy.

Hogwarts Legacy ogrywamy na naszym kanale YouTube – sprawdź teraz!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Like a Dragon: Ishin! Dostępne już dziś na konsolach Xbox i PlayStation – zobacz zwiastun premierowy
Następny Diablo 4 przedstawia świat Sanktuarium w nowym filmie