Sony zaprezentowało szereg gier, które powstaną na nadchodzącą konsolę Playstation 5. Nie wszystkie otrzymamy w dacie premiery konsoli, ale już teraz widać, że gracze będą zadowoleni. Horizon Forbidden West jest pierwszą grą, o której chcę napisać.

Plotki dotyczące nowej, kolejnej gry od Guerilla Games osadzonej w świecie Horizon okazały się prawdą. Już od jakiegoś czasu krążyły różne wycieki oraz podejrzenia, że coś mocnego jest knute na powstającą konsolę. Oprócz Horizona opiszemy także parę innych gier w najbliższych dniach, które otrzymamy na Playstation 5. Nie bez powodu pierwszą z nich jest właśnie Horizon Forbidden West. W moim odczuciu prezentuje się najmocniej z wszystkich zapowiedzianych gier, a inne tytuły które także zostały zaprezentowane wcale nie wyglądają najgorzej. Podsumowując więc, przyszli nabywcy Playstation 5 na nudę nie będą narzekać.

A co wiemy o samym Horizon Forbidden West? Niestety, na obecną chwilę niewiele, jednak z trailera możemy sporo się dowiedzieć. Aloy wyruszy na zachód w poszukiwaniu informacji i sposobu zatrzymania czegoś na kształt plagi, która się rozszerza i powoli niszczy życie na planecie nie pozwalając np. na uprawę ziemi. Spotkamy stare i znajome twarze, ale także wielu nowych sojuszników i przeciwników. Pojawią się nowe maszyny z którymi będziemy walczyć lub których zachowanie będziemy próbowali wykorzystać do zdobycia przewagi. Powróci więc system tropienia i wyszukiwania przeciwników oraz sekretów w otoczeniu. Kolejnym elementem, który na bank nie przypadnie mi do gustu jest pływanie i eksploracja dawno zatopionych obszarów. Osobiście bardzo lubię pływać, ale robienie tego w grze zawsze było dla mnie męczące. Może to się zmieni?

YouTube player

Nowi przeciwnicy z którymi zawalczymy to mechaniczne olbrzymie żółwie oraz dziki. Pojawi się także kolejny super przeciwnik. Oprócz dobrze nam znanego Thunderjaws oraz Stormbird, których to pokonanie wymagało od nas taktyki, planowania oraz ostrożnego podejścia, teraz pojawi się dodatkowo olbrzymi robot przypominający słonia. Czym będzie ta majestatyczna i groźna maszyna? Może walka nie będzie jej przeznaczeniem? O tym przekonamy się mam nadzieję już niedługo.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Rozpoczął się Seasson of Arrivals / Sezon Nadejścia w Destiny 2! - Nachodzi nowe i lepsze!
Następny "W głębi lasu" - recenzja - historia zawiła i nieoczywista