Huang – Wkrótce ruszy kampania crowdfundingowa!


Huang

HUANG to nowa wersja gry Yellow & Yangtze, której autorem jest Reiner Knizia – prawdziwa legenda pomiędzy planszowymi twórcami.

W ostatnim czasie Phalanx Polska mogło pochwalić się brawurową sprzedażą i ogromnym sukcesem gry Władcy Ziemi. Ten tytuł tak mocno przypadł do gustu w planszowym community, że cały nakład wyprzedano w 13 dni! Dziś przedstawiamy wam HUANG!

W grze planszowej HUANG od Phalanx Polska będziemy układać kafelki na wspólnej planszy przeznaczonej dla dwóch do czterech graczy. Akcja rozgrywki ma miejsce w starożytnych Chinach. Wszyscy uczestnicy partii przejmą kontrolę nad jednym z Walczących Królestw, które będą uparcie konkurować o zjednoczenie kraju… pod rządami swojej dynastii oczywiście.

Zbudujemy własne prowincje, biorąc udział w wojnach, będziemy zwalczać chłopskie powstania, a także zdobywać prestiżowe pagody. HAUNG to kompletnie nowa wersja gry Yellow & Yangze, którą zaprojektował Reiner Knizia (Stworzył on między innymi Wyprawę do El Dorado).

HUANG od Phalanx Polska już za dwa tygodnie ruszy z kampanią crowdfundingową, zaś gracze będą mogli wybrać pomiędzy wersjami standard oraz deluxe. To jednak nie wszystko, ponieważ zainteresowani tematem będą mogli wyposażyć się także w trzy rozszerzenia. Dla zainteresowanych – link do kampani. Jeżeli zdecydujecie się śledzić kampanię już teraz, uzyskacie dodatkowy bonus! Ponadto Phalanx Polska potwierdził, że gra ukaże się w polskim języku, co także jest dobrą wiadomością. Zauważyłem zależność, że nasz rodzimy rynek gier planszowych mocno się rozwija, zaś Wydawcy coraz częściej sprowadzają do nas różne interesujące tytuły.

CO WIEMY O GRZE?

HUANGPoza tym, co już zostało powiedziane, możemy wyszczególnić również kilka drobiazgów. Gra przyciąga uwagę przede wszystkim prostym i wciągającym designem. W dużej mierze rozgrywka polega na układaniu kafelków, a pudełko zawiera coś, co wielu z nas lubi najbardziej – figurki, które reprezentują przywódców!

Każdy z graczy podczas swojej tury będzie mógł wykonać dwie akcje, które będą na ogół dotyczyć układania kafelków. Te dostępne są w pięciu kolorach, zaś każdy z nich ma kluczowe znaczenie w strategii. Każdy z graczy będzie zdobywać punkty, dokładając płytki w danym kolorze do regionu danego przywódcy. ALE UWAGA! Grając w HUANG musimy uważać, by nie wywołać konfliktu zbyt wcześnie, ponieważ brak odpowiedniego przygotowania może źle się dla nas skończyć.

Zasiadając do tej produkcji wydawnictwa Phalanx Polska nie będziemy mogli zaplanować za wiele w przód. Gra jest dość dynamiczna, na planszy dzieje się naprawdę dużo, przez co stale musimy podejmować mądre dla nas decyzje. Priorytetem jest tutaj zdolność do adaptacji oraz przystosowanie się do istniejących warunków. Trzymanie się kurczowo jednej drogi na zwycięstwo nie zawsze może dać pożądane efekty.

W grze HUANG zastosowano także ciekawe rozwiązanie, jeżeli chodzi o punktację. Podczas całej rozgrywki, każdy uczestnik będzie zbierać kostki o różnych kolorach, które będą reprezentowały punkty. Ciekawe jest mianowicie to, że ostateczna punktacja to liczba kostek, których gracz posiadać będzie najmniej. Zatem najważniejszym aspektem w HUANG będzie zachowanie równowagi pomiędzy kolorami.

Poprzednio Jak rozwiązać zagadki matematyczne w Hogwarts Legacy?
Następny Bojkot Hogwarts Legacy trwa - spirala absurdu nakręca się mocniej