Miłośnicy serii opowiadającej historię Katniss Everdeen mają powody do radości, bo właśnie premierę ma kolejna książka Suzanne Collins o wdzięcznym tytule „Ballada ptaków i węży”. A co więcej, ruszają prace nad jej ekranizacją! Czego mogą się spodziewać czytelnicy?

Snow, jakiego nie znamy

Na pewno nie dalszej historii Katniss, ponieważ nowa książka z cyklu jest prequelem całej opowieści. Na jej kartach poznamy głównego antagonistę z poprzednich części, a więc prezydenta Snowa, ale z czasów, kiedy nie był jeszcze przywódcą, lecz osiemnastoletnim studentem! To właśnie wtedy zostaje on mentorem w czasie Dziesiątych Głodowych Igrzysk, co jest dla niego szansą na sukces i przetrwanie. Choć ma pecha, bo w udziale przypada mu biedna dziewczyna z Dystryktu Dwunastego. Jak potoczą się losy Coriolanusa Snowa i jego trybutki, skoro od jej wygranej zależą losy przyszłego prezydenta? I jak kształtowały się losy mieszkańców totalitarnego Panem na kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z pierwszej części cyklu? Tego wszystkiego dowiecie się, czytając „Balladę ptaków i węży”!

Filmowa premiera

Po książkę można sięgnąć już dziś, a kiedy możemy spodziewać się ekranizacji nowej powieści z cyklu „Igrzyska Śmierci”? Oficjalnej daty jeszcze nie ma, ale możemy się spodziewać premiery latem 2022 roku. Nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w nowej produkcji, ale z pewnością reżyserem zostanie Francis Lawrence, który z sukcesem pracował nad poprzednimi częściami serii. Twórców ekranizacji będzie też wspierać sama Suzanne Collins, która nie tylko pomoże zaadaptować swoją powieść do scenariusza, ale będzie też pracować jako producent wykonawczy. Z pewnością w studiu Lionsgate powstanie kolejna dobra adaptacja.

Komercyjny sukces

Biorąc pod uwagę ogromną popularność powieści dla młodzieży z gatunku science fiction napisanej przez Suzanne Collins, które szybko stały się międzynarodowym bestsellerem, a także ogromne powodzenie filmów, można się spodziewać, że „Ballada ptaków i węży” również stanie się komercyjnym sukcesem. W końcu na pierwszej części zarobiono ponad $600 mln, a na kolejnych odpowiednio $735 mln, $627 mln i $498 mln! Nic więc dziwnego, że pisarka wróciła do pracy nad serią.

A jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z poprzednimi powieściami, to warto sięgnąć po wydaną w ubiegłym roku specjalną edycję trylogii w charakterystycznych białych okładkach, wzbogaconą o dodatkowe wywiady z autorką.

Cieszycie się na powrót Głodowych Igrzysk w zupełnie nowej odsłonie? Jeśli tak, to bez wahania sięgnijcie po „Balladę ptaków i węży”!

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Previous Railway Empire - recenzja Switch - i Ty zostań magnatem kolejowym
Next To już koniec Mixera!