Internet do streamowania – jakiego łącza potrzebujesz?


Dobry pakiet internetowy to podstawowy aspekt, jeśli chodzi o streamowanie. Jest równie ważny, co profesjonalny sprzęt. To od niego zależy, czy w momencie, kiedy będą dziać się najważniejsze wydarzenia, czy to w trakcie transmisji live na swoim kanale, czy w czasie rozgrywki, Internet nie zawiedzie. Dlatego warto dokładnie sprawdzić, jakie łącze jest potrzebne, i wybrać odpowiedni pakiet internetowy.

Rozgrywka online i streamowanie – jaki pakiet internetowy sprosta wyzwaniom?

Szybki Internet jest niezbędny do udostępniania transmisji live, a także do czerpania satysfakcji z rozgrywki, nawet w sytuacji, gdy wybiera się najbardziej wymagające tytuły – szczególnie kiedy jest to gra przeznaczona typowo pod działanie online. Jakie wymagania powinien w takim razie spełniać Internet dla graczy?

Stały i niski ping – dlaczego jest ważny?

Tym, czym powinien charakteryzować się Internet dla graczy, jest przede wszystkim stały i niski ping. Czym jest ping? Ping jest sygnałem wysyłanym do hosta, który żąda odpowiedzi. Głównym celem technologii, jest to, aby zweryfikować, czy host jest dostępny, a także zmierzyć w czasie rzeczywistym czas odpowiedzi zwrotnej na wysłany sygnał.

Jeżeli chodzi o Internet dla graczy, niski i stabilny ping jest niezbędny do prowadzenia rozgrywki oraz streamowania bez opóźnień, lagów i zacinania się. W wielu przypadkach wysoki ping powoduje nawet wyrzucenie użytkownika z rozgrywki lub zatrzymanie transmisji.

Ważne kwestie, na które powinni zwrócić uwagę gracze i streamerzy

W przypadku pakietu internetowego dla gracza ważna jest również stabilność łącza. Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest skorzystanie z usługi zawierającej dostęp do światłowodu. Zapewnia on najszybszą transmisję danych. Warto także zwrócić uwagę na to, aby pakiet internetowy nie obejmował ograniczeń w przesyle danych.

Ostatnim elementem jest szybkość przesyłu i pobierania danych. Internet dla gracza lub streamera powinien oferować najlepsze osiągi dostępne na rynku. Dlatego warto zdecydować się na opcję, która umożliwia korzystanie z przepustowości na poziomie co najmniej 1 Gb/s.

Pakiet internetowy dla gracza – jakie oferty dostępne są na rynku?

Jeżeli chodzi o dostawców Internetu, którzy oferują klientom stabilne i szybkie łącze o niskim pingu, zdecydowanie wyróżniają się pakiety od INEA, Vectra i UPC. Każdy z tych dostawców oferuje możliwość skorzystania ze światłowodu. Warto jednak sprawdzić, czy jest to możliwe w lokalizacji, w której się mieszka. W tym celu wystarczy wejść na stronę internetową interesującego nas dostawcy i zweryfikować dostępność w wyszukiwarce adresów.

Jeśli chodzi o prędkości Internetu, oferty obejmują prędkość przesyłu danych na poziomie 1 Gb/s w UPC, nawet do 2 Gb/s w Vectrze (głównie w większych miejscowościach) i aż wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s w przypadku INEA. Dlaczego wyniki ostatniego dostawcy są dużo lepsze od innych? Zapewnia to łącze symetryczne, które wyróżnia się wysoką przepustowością nie tylko w Polsce, ale jest również najszybszym Internetem komercyjnym w UE. To znakomita propozycja dla streamerów i graczy, ponieważ jest to jedyne rozwiązanie w Polsce, które opiera się na łączu symetrycznym.

Co zapewnia INEA tak dużą przewagę?

Łącze symetryczne zapewnia taką samą prędkość zarówno wysyłania, jak i pobierania danych. W innych przypadkach różnica ta wypada zwykle na korzyść pierwszego parametru. Dodatkowym atutem są optymalne widełki cenowe, które zachęcają do korzystania z rozwiązań INEA.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Sony zakupiło studio znane z portowania gier na PC, czekamy na efekty
Next Necromunda: Hired Gun - Zlecenia i Zadania dodatkowe